Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Nippon Zengo és a Zumba az...

A Nippon Zengo és a Zumba az tényleg fogyaszt?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy újabb aerobikról lekoppintott divatos ugrabugrálás?

2014. márc. 18. 20:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Ahogy a zumba sem az és semmilyen mozgásforma nem rossz, ha annak tetszik aki csinálja!!!"


Kedves Zsömii én nem tudom, hogy te mennyi idős vagy, vagy hogy mit sportolsz/mozogsz, de egy valami biztos, ez nem egy jó fajta gondolkodás.

Nem attól lesz jó egy mozgás, mert valakinek tetszik. A spenótot például sokan nem szeretik, mégis egészséges vagyis jó. A mekis kaját biztos többen szeretik, mint a spenótot, de attól még még a mekis kaja egy rakás ürülék.


Én megnéztem ezt a zumbát, latin-amerikai 3,14-csa riszálós táncokat összekeverik az aerobikkal. Egy semmitérő rendszerezetlen mozgás, egy összevisszaság. Biztos megmozgatja és leizzasztja az embert, de könyörgöm egy kerti munka nyáron az is leizzaszt és megmozgat. 3-4 percnyi boxzsák rugdosás kétszer annyi kalóriát éget, mint 3 órányi zumba, ezt kimerem jelenteni. Barátnőim is fájlalják a térdüket zumba után, nem is csodálom ilyen tingli-tangli béna "mozgás" után. Soha sem értettem miért jó követni ezeket a divatirányzatokat, ez a zumba is egy felkapott dolog, adok neki 1-2 évet és megy a süllyesztőbe, mert addigra kitalálnak valami újabb hasonló baromságot.


MinimorRris:

Egy nőnek pedig abszolút nem kellene tartania a küzdősportoktól, a törékenyebb kisebb testalkatú lányoknak pedig kifejezetten jót tenne némi küzdősport tudás, nem is lenne ennyi hisztis pitsa. Csak hát a csajok többsége azért tart az ilyen edzésektől, mert fél a sérülésektől, na meg attól is, hogy kikapnak küzdőpartnernek egy fiút. Jó nem mondom, én a 194 centimmel és 86 kilómmal nem nevezhetem magamat törékeny hölgynek. :D Karate edzésen minden srác kisebb volt nálam, magasság szempontjából mindenképp, de testsúly szempontjából nem nagyon maradtam le tőlük. :) De a kisebb testalkatú csajoknak sem kellene félni egy harcművészeti edzésen. Wing tsunon, kickboxon majdnem több a nő, mint a férfi.

Amúgy a taichi biztos szép és jó, de ilyen egészségmegőrzős mozgást már végzek, jógázok. Most taekwondón gondolkodok, mellé pedig a crossfit vagy trx. Csak a trx-hez túl magas vagyok, az állvány alá (amire a gumiheveder van erősítve) alig férek be. :/

2014. márc. 23. 18:13
 12/12 anonim ***** válasza:

És hol árulnak ilyen nőket mint Te? :O :D :))))


Igazi taichisok rúgnak úgy mint a taekwondo-sok, csak jó helyen kell tanulni és nem az ilyen magyar kungfuszövetséges edzéseken, az csak divat lesz.


ITF TKD, azon túl hogy lágy stílus párti vagyok újfent elismerem az ízlésed, a TKD is igen magával ragadó! Brutálisan erős mégis szemet gyönyörködtető, tényleg harcművészet.

2014. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!