Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Nippon Zengo és a Zumba az...

A Nippon Zengo és a Zumba az tényleg fogyaszt?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy újabb aerobikról lekoppintott divatos ugrabugrálás?

2014. márc. 18. 20:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és mitől jobbak vagy mennyivel adnak többet, mint egy aerobik vagy teszem azt egy tae bo? Jobban megmozgat?
2014. márc. 18. 20:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztja a pénztárcádat.
2014. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az utóbbi évek legértelmesebb kérdése (kérdezője).


Gyanakszol te is, mi? Lehet csak szánalmas pénzlehúzó átverés mindkettő, amiben nem is az a legrosszabb hogy semmit sem ér de pénzbe kerül, vagy hogy elveszi az időt igazi edzések elől, hanem hogy közben valakik marhára kiröhögik az embert hogy mennyire ostoba. Hát jah..

2014. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zsömii válasza:
Szerintem meg minden mozgásforma fogyaszt, ha mellette természetesen odafigyelsz étkezésre. Lassan 3hónapja heti minimum 4zumba órára járok (+ egyéb tánc) és fogytam 7kilót!
2014. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nem a mozgás fogyaszt. Ez biológia témája, a mozgás az csak izommunka.. nem hozza helyre a hormonális problémákat amik az elhízást okozzák. (azaz mozgás mellett is ehetek kenyeret, akkor meg lehetek hájas, beteg)


Az már kevésbé látszik ténynek, de jó lenne ha így gondolkodnánk: a zumba az szégyen. A mozgás, edzés megerőszakolása, nemtelen groteszk vicc.


Tehát van egy szint, amit nem kellett volna alulmúlni. Ez a szint a zumba.. ami alulmúlta az a flabelosz.


De már a zumba is egy randa alacsony színvonal. Most már a nők zumbáznak.. azaz? Mi férfiak vágynánk az edzett, erős, egészséges nőkre, ezek (ők) meg zumbázással pocsékolják az idejüket. Á nehogy ízületeiket kímélő edzést csináljanak. Nehogy normális erősítést csináljanak, pfujj én sem szeretem ha nőm ilyesmit csinál (ironizálok).


Nehogy egy magyar nő zumbázás helyett valamilyen önvédelmet gyakoroljon, mert akkor hogyan erőszakolnák/fojtanák meg, ó zumbázás (nippon zengóval felváltva) nagyon fontos. Szép dolgok ezek, nekem is el kellene mennem. Minek is kungfuznék, elmegyek inkább boxolókhoz és szólok nekik hogy menjünk zumbázni a csajokkal. Hiszen biztosan minőségi, értelmes és fejlesztő jellegű mozgás.. miért is gyakorolnánk más, esetleg nagyságrendileg komolyabb és színvonalasabb mozgásokat. Minek..??

2014. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam, megnézni egy zumba "edzést". Az a mozgás... kritikán aluli, seggriszálás ugyanarra a 3-4 Shakira számra. Ahogyan pedig a kezükkel kalimpálnak...pff...mint valami skizofrének. Ezek után a nippon zengó edzés meglátogatását szerintem elhalasztom. Gondolom nem veszítenék vele sokat. Nem is értem, hogy a csajok ezt miért szeretik, hozzá teszem nő (27/N) vagyok én is.

Nem is tudom, a crossfitten kezdtem el gondolkodni.

2014. márc. 20. 11:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Látod, mert te gondolkodsz. A crossfitten már tényleg érdemes is.


Jó, mondjuk én belső torna/mély izom erősítés + önvédelem + erősítés párti vagyok (a crossfit pedig erősítés, persze hogy elismerem) de én nem szeretném ha lemaradnál a nippon zengó élményről.


Amitől egy japán karatés ilyen arcot vág

[link]


Azt legalább lásd Te is!


https://www.youtube.com/watch?v=0_Aqq_dEHPs


Mindenki sír ettől aki tanult valaha is ütni, vagy ad az edzése minőségére. Még a legkeményebbek is megkönnyezik.

2014. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nos én anno shito ryu karatéztam 4 évig, de jártam úgy 2 évig aerobikozni is. Na most nézegettem videókat és olvastam is pár dolgot erről a nippon hülyeségről is. Ezt a kyokushinkai karatéból és az aerobikból turmixolták össze, elméletileg. Gyakorlatilag pedig, ebben semmi karatéra visszavezethető mozgás sincsen, de még az aerobik részét is elég gyengén sikerült lekoppintani. Ez csak ugrálás, nem edzési módszer.

Azt nem értem, hogy minek találnak ki ennyi marhaságot. A barátnőim is zumbáznak, kész agyrém. Mondták hogy menjek velük. Hát nem megyek. :D

2014. márc. 20. 18:45
 9/12 Zsömii válasza:
Szerintem meg ez nagyon nem azon múlik,hogy ki mennyit gondolkodik... Mindenkinek más jön be, más áll hozzá közel. Én el nem tudnám képzelni magamról,hogy mondjuk valamilyen küzdősportot végezzek, de nem mondom,hogy szar mert nem az. Ahogy a zumba sem az és semmilyen mozgásforma nem rossz, ha annak tetszik aki csinálja!!!
2014. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Majd amikor 0 küzdősport rutinnal először csapnak le (mert hogy mindig van 1-1 nő akit lecsapnak, megerőszakolnak stb. tehát ez nem egy fiktív jelenség, nem egy rémisztgetés, erről érdemes statisztikai adatokat nézegetni) akkor lehet másképp fogod látni, hogy mennyire nem küzdősportolnál.


Itt megjegyezném, hogy önvédelemre és egészségmegőrzésre véleményem szerint az egyik legjobb mód a (komoly, színvonalas!) Taichi Quan gyakorlás. Ami egyáltalán nem egy tipikusan férfias, kemény, nőiességtől távol álló mozgásforma. Kifejezetten kecses és természetes, minden nőnek kecses mozgásra lenne szüksége - egyébként éppen ezért hatékony a stílus.


Amikor pedig a zumbásnak pár hónap múlva elkezd fájni a térde, akkor megint csak újra kell tárgyalni a témát, hogy különböző mozgásformák mennyire is 'egyenlők', tényleg az számít-e hogy kinek mi jön be elsőre..


Szerintem az a gyermek szint, hogy kinek mi tetszik, mi jön be. A felnőtt ember azt is számításba veszi, hogy mi az amire szüksége van. Nyilván egy egészséges és jó edzés is lehet szórakoztató, kikapcsoló stb. tehát nem a zumbázás kizárólag az a mozgás amit jó hangulattal lehet gyakorolni.. Értelmes mozgásfajtákból is jó hangulatú edzések vannak, alighanem sokféle mozgást meg lehet szeretni. Gondolnám akkor hasznos és előnyös mozgásformát választ az ember. Abszolút egyetértek a Kérdezővel, több, edzéssel komolyan foglalkozó kollega (kemény, erős férfiak) véleményét fogalmazta meg, foglalkoztunk is a kérdésével, és pozitívan csalódtunk a 'GYIK-es' fórumozókban hála neki. Én személy szerint pedig a női társadalmat látom kevésbé menthetetlennek :)


Köszönöm Kérdező!

2014. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!