Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 30 perc elég a fogyáshoz?...

Napi 30 perc elég a fogyáshoz? Vagy mennyit kéne mozogni, hogy minden jól menjen?

Figyelt kérdés

Csak otthoni tornát tudok most még kezdetben csinálni. Most kezdtem és minden érdekelne.(dietetikus által felírt étrendem van) Köszönöm a válaszokat


20L 88kg


2014. febr. 19. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

30 perc is tobb mint a semmi de az igazi olyan 50-60 perc kornyeken lenne:)


A lenyeg az edzes intenzitasaban es a pulzusszamod figyeleseben van. A zsiregetes biologiai feltetelei akkor teljesulnek ha a pulzusod 130 korul tartod, egyenletes alacsony izommunkat vegzel (pl tempos seta, "lassu" biciklizes) es magas az oxigenfelveteled, ilyenkor a tested a zsirt hasznalja energiakent. Ez az aerob edzes.


Ha rossz, nagy izommunkaval jaro mozgasformat valasztasz, magasan van a pulzusod es kicsi az oxigenfelveteled (pl futas) akkor a tested nem a zsirt, hanem az izmokban levo glikogent hasznalja energiakent. Ez a cardio edzes, amit nem zsiregetesre, hanem szalkasitasra es allokepesseg-novelesre hasznalunk.


Minenkinek mas hogy mikortol aerob es mikortol cardio egy edzes, ezert fontos hogy a pulzusodat figyeld, abbol a legegyszerubb megallapitani. Valamint (bar ezt sokan vitatjak) a zsiregetes az altalam interpretalt elmelet szerint 40 perc utan indul be, tehat jo lenne minimum 50-60 percet edzeni minden nap.

2014. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ha csak otthoni torna van akkor legalább 50 perces legyen az a torna. 30 percre még be sem lendülsz.
2014. febr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Fogyás szempontjából mindegy, mert étrenden múlik a fogyás.


A dietetikus által összeírt étrend 99%, hogy ROSSZ. Bár fogyni lehet tudsz vele, mert valószínűleg elég kevés kaját ajánl, azok bár rossz minőségűek, de 20 évesen még általában nem vészesen betegek a nők (még), így elég könnyen fogynak rossz étrendekkel, ócska kajákkal is.


De ésszerű és célszerű a dietetika hülyeségeitől elszakadva kialakítani étkezési szokásokat :)

2014. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

30 perc nem kevés, nekem annál többnyire kevesebb a mozgás.

A súlyodat elnézve valószínűleg nem 1-2 kiló a felesleged, nekem az első 12 kiló fogyás a 24-ből kevés mozgással és 2000 fölötti kalóriával ment... Lassan, de rengeteg bulisabb napom volt :D Miután mérsékeltem a szénhidrátot, addig súlytartás volt. Persze nem vagyunk egyformák és több mozgás jobb, de napi félóra se semmi, főleg, ha intenzív. De elsősorban az étrend számít.

2014. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig leírják hogy ez kevés.

De ez hülyeség. Ha valaki eddig nem mozgott semmit, akkor a napi fél óra nagyon jónak számít. És ekkora súllyal, kezdőként nem is tudsz órákat mozogni. az a lényeg hogy rászokj a mozgásra, hogy természetes legyen, és ha ez meg van akkor úgy is emeled majd az időt. Fő a fokozatosság, nem kell rögtön bumm belevágni 50 perccel , másnap meg az izomláztól meg sem tudsz mozdulni. Fokozatosan. És majd eléred amit kell.

2014. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Izomláz? Azt simán el lehet érni 10 perccel is, akár több napig tartót is... Legalábbis nekem sikerült, bár nem sokszor. De hallottam olyanról, aki ment spinningre (azt hiszem), gyakorlott csoportba és nem akart égni és csinálta... Másnap egyszerűen nem hajlott a lába, pedig addig sem csak feküdt egész nap. A fokozatosság sokkal jobb s félóra nem kevés.
2014. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Elég. Minél intenzívebb, annál jobb. Nem kell hirtelen 88 kilóval belevágni egy órás edzésbe. Elvileg 20 perc intenzív edzéstől már beindul a zsírégetés. Én úgy fogytam 1 hónap alatt 3 kilót, hogy napi 4x ettem, és 15 perces kardió edzést csináltam.
2020. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!