Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Használhatom én a citromlé-dié...

Használhatom én a citromlé-diétát?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, nem gondoltam nagyon komoly diétára.

Úgy tudnám megoldani, hogy:

Délelőtt ('reggelire'): gyümölcs/gyümölcsjoghurt/esetleg pár db keksz, néhanapján talán egy kakaós csiga :P

Ebéd: rendesen (menzás vagyok)

Vacsora: gyümölcs/valami lazább kaja, 6-7 óra előtt

Arra gondoltam, hogy mivel 4nél előbb nem igazán érek haza a suliból, addig vinnék mondjuk egy egész citromból facsart levet, vízzel felhigítva, és este meginnék egy fél citromnyit vacsora közben/után.

Használna ez valamit? Esetleg mikor/mennyi nasi, édesség férne bele? Sportolni konkrétan nem járok most, egy korábbi sérülés miatt, és az idő hiányában, viszont elég sok helyre biciklivel megyek :P

Tudom, hogy nem jó nem evéssel lefogyni, de inkább az evési szokásaimon szeretnék változtatni. (mostanában sokat és összevissza eszem)

További tanácsokat, ötleteket szívesen meghallgatnék. :)



2013. nov. 21. 20:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
De az alma meg a narancs és társai pont nem ilyenek. talán néhány zöldség. De a gyümölcsök semmiképpen nem tartoznak ebbe a kategóriába.
2013. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én semmilyen komoly forrásban nem láttam még ezt leírva.


Nem tanultam a Corvinus Egyetemen táplálkozástudomány óra keretében (oké, nem ez a legjobb képzés és forrás, de hivatalosnak számít).


Nem tudom Te hol találkoztál ilyennel, de amit én táplálkozástudománynak tartok, akár hiteles számomra akár hiteltelen (ez kb. 2 irányzat amikkel találkozhatunk, mindkettő komolynak próbál látszani) + a keleti táplálkozási hagyományokban, ilyennel nem találkoztam.


A 4. csoportban vannak ilyenek, egyszerűen valaki kitalálja, de nézd csak meg, hogy ezt hogyan vizsgálták meg, honnan jönnek ilyen elméletek. Kik vizsgálták, milyen módon.. semmi meggyőzőt nem fogsz találni, csak annyit hogy több helyen is le van írva. De hát, varázslókról is több helyen írnak, például 7 kötete van a harry potter sorozatnak is.. mégsem lesz igaz.

2013. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Akkor mégis mit egyek gyümölcs helyett?

Amúgy pl: [link]

2013. nov. 22. 16:16
 14/23 anonim ***** válasza:

Édesem, tudod kik írják a wikipediát? Pl ha kedvem van hozzá én is küldhetek be anyagot és anélkül, hogy bárki leellenőrizné, ki is fog kerülni, mint hiteles forrás. mert ugye a wikipedia nem hazudik...

Agyam eldobom...

2013. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A wikipédiát igazából bárki szerkesztheti, tehát ha támad egy gondolatod a negatív kalóriákról (vagy a varázslókról) azt leírhatod. Nem jelenti azt, hogy igaz lesz.


De.. ezt nem árt tudni

"A negatív kalóriatartalmú ételek olyan élelmiszerek (többnyire sok rostot tartalmazó zöldségek és gyümölcsök), amelyek a megemésztése több energiát igényel, mint amennyit kinyer belőlük a szervezet"


A növényi rostokat nem tudjuk megemészteni. Ezeket mikrobák bontják le (a zöldségek, gyümölcsök vízoldékony rostjait) ez nekünk nem kerül energiába, nincs is hozzá enzimünk. Csak félig vagyunk növényevők.. A bélbaktériumok által lebontott növényi rostok pedig elég jóféle zsírsavakat szolgáltatnak nekünk, illetve vitaminok, gázok képződnek még. Hát, ez nem negatív kalória, de hasznos dolog! Én nagyon jónak tartom a húsevést, a zsírfogyasztást (állati zsírokat + kókusz zsírt, tengeri állatok zsírját, tojásban lévő zsírokat) de egy valamit pártolok ennél is jobban:

A zöldségevést. Hiszen a zöldségek rostjaiból is zsír lesz a bélcsatornában, mikrobiális bomlás, feldolgozás után! :)

2013. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Akkor mit vigyek az iskolába? (reggelire)
2013. nov. 22. 20:56
 17/23 anonim ***** válasza:

Húsevő vagy.


Zöldségeket :D

2013. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat. Vicc nélkül, ez a két választásod van: vagy húst viszel, vagy zöldséget, vagy tojást, olajos magokat.. gyümölcs az inkább csak kiegészítő, kis nass délutánra, de nem étkezés.


Mást meg nem kellene enni, tök jó lenne leírni hogy vigyél el egy zacskó kekszet vagy győri édes jóreggelt izét, de ezek nem ételek sajna.

2013. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
És vacsorára?
2013. nov. 22. 22:08
 20/23 anonim ***** válasza:

Olyan élelmiszerekből kellene válogatni, amik emésztésére evolúciósan felkészültél.


Ezek általánosságban az alacsony keményítő tartalmú zöldségek, a zöldségek, a húsok-halak, tojás, olajos magvak. Ezekből már több száz ételfélét el lehet készíteni.

2013. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!