Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kiiktattam az étrendemből a...

Kiiktattam az étrendemből a szénhidrátot 1 hónapja a mérleg nyelve meg le van ragadva?! -a többi lent

Figyelt kérdés

természetesen nem teljesen,mivel kell a szervezetnek valamennyi.

A lényeg,hogy a súlyom maradt ott ahol volt,de kb. 1 ruhamérettel kisebb lettem!Aminek nagyon örülök természetesen.

Csak nem értem,hogy a súlyom miért nem akar lefelé mozdulni?

1 hónapja csinálom,mozgok is mellette 40 perc aerobzóna(amikor 2 éves gyerekem engedi)

reggelim:zöldség 2 szelet grahm kenyér pirítósnak 2 szelet sovány csirke sonka-vagy savanyú káposzta

Ebéd:párolt zöldség hússal,vagy tojás salátával

Vacsora:ami ebéd

uzsi-tízórai: gyümölcs,vagy natúr joghurt

Na persze ezek változatai,nem mindig ugyan az!!

Szerintetek,rosszul csinálom,vagy hol a hiba?



2013. nov. 15. 13:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
:DDD jókat nevettem :DD oké kedves kérdező, halgass az előző fickóra, szerinte az élesztő meg alapból a szénhidrát az emberiség legnagyobb ellensége. a kenyér bűn, a tésztafélék a pokolra jutsz. Húst kell enni jó sok zsírral meg némi zöldséggel ( ennyi kaloria belefér mert mondjuk 1 adag salátába öntet nélkül van 20g ch) jah és tejtermékekre még csak gondolni sem merj, mert a paleoit diéta szelleme fog kísérteni utánna.
2013. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
biztos az élsportolók is ch nélkul működnek, eddzés előtt pacalpöri megy gondolom disznózsírral.
2013. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Van, aki nem élsportoló, de minimális CH mellett sportol és esküszik a módszerére, de szerintem egyikünk se mondta, hogy kevés szénhidrátot egyen a kérdező, mert csak az egészséges. Én biztos nem, én sem tudnám összeegyeztetni a picike szénhidrátbevitelt a hedonista zöldségimádatommal, a gyümölcsről és csokiról nem is beszélve :D Csak akkor tartok 1-2 majdnem ketogén napot, amikor unom, hogy folyton édességet akarok enni, az nem normális.

De a kérdező levitte a szénhidrátbevitelét, ezért fókuszáltunk erre.


Azt viszont nem értem, miért kell azt előadni, hogy sok CH nélkül nem lesz ereje az embernek. Lehet, hogy van, akinek nincs, de elég sokunknak inkább több van zsírra alapozva, mint szénhidrátra. Bár már kioktattak, hogy a zsír nem energia. Szerencsére erről a testem mit sem tud. De lehet szénhidrátra is alapozni, csak nem muszáj, bármik is a trendi ajánlások... Egyes fogyózók pedig a fehérjét teszik meg fő makrotápanyagnak, az ő dolguk, kis kalóriabevitel és jelentős kalóriadeficit esetén az is rendben van, úgy tudom.


A kalóriás vitához nem igazán tudok hozzászólni, szerintem nyilvánvalóan igenis számít a kalóriabevitel is, de más faktorok is vannak s nálam a makrotápanyagarány megváltoztatása a kalóriabevitelemet és az ehségérzetemet is változtatja, úgyhogy sosem tudtam kitapasztalni, pl. milyen lenne szénhidrátdúsan kevés kalórián élni (azon túl, hogy úgy érezném, éhenhalok). Fura rendszer a test, s még csak nem is mindenkié működik ugyanúgy.

Kalóriadeficittel az ember simán lehet jóllakott és éhes is, attól függ, mit eszik, mit csinál, milyen hangulata van, mozog-e, tartok tőle, hogy az időjárás is befolyásoló tényező sokak esetében... Voltam már jóllakott 1300 kalóriával és végigéheztem egy paleós és viszonylag szénhidrátdús napomat duplaannyival. A kalóriaszámlálók tudnának mesélni, azt hiszem, vannak trükkök. (Én is számolok néha, de nem foglalkozom különösebben a limitemmel.)


Mostanság ritkán jövök és elragadott a frazeológiám, majd igyekszem leállni. Jóéjt mindenkinek :)

2013. nov. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"biztos az élsportolók is ch nélkul működnek, eddzés előtt pacalpöri megy gondolom disznózsírral."



Teljesen mindegy, de igen, van aki. Egyébként meg inkább ez, mint a tejtermékekkel együtt járó gyulladások. Újfent sikerült tapasztalnom egy kis sajt áldásos hatását. Olyan gyönyörű szép lett a bőröm, mint egy nagyon szétrohadt zombié. És valakik képesek arról beszélni, hogy ez egészséges... pff, amikor a nevetséges már egyszerűen nem lehet eléggé nevetséges.

2013. nov. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

jólvan biztos a sajtól lett olyan a bőröd hagyjál már a hülyeségeddel, a ketogén szrodat meg egyed te. Figy, én világ életemben fogyasztottam tejterméket, semmi bajom nem lett úgyhogy nem kell itt a tejtermékeket beállítani minden gyomor problémáért. Az emberek világ életükbe fogyasztottak tejet, (jó tudjuk az ősemberek nem ) és nem lett tőle bajuk , ha lett volna akkor a test reagált volna rá, vagy évezredek alatt megtanult volna reagálni.

Én mindig is fogyasztottam tejterméket és az átlagnál szebb bőröm van azt mondják. Lehet a szírtól néz ki úgy a bőröd... Mind1 a kérdezőt szerintem nem ez érdekli. Annyi a lényeg hogy a szervzet mindent fel tud hasznáni a 3 alapanyagból energia ként. Így ha csak fehérjét eszel abból is képes a test energiát kinyerni, csak felesleges, mert a ch pont erre van. A zsír is kell, de inkább a telítettek ( oliva, len olaj stb...). Ha tartós komoly fizikai munkát végzel akkór érdemes nehezebb zsíros ételt enni mert magas az energiatartalma ( 9/g) tehát egy 100g angol szalonna kb 800-900 g energia. A lényeg hogy úgy válogasd össze az étrended hogy megfelelő arányba tartalmazza a 3 alapanyagot, fontos hogy kb 20-30% fehérje meglegyen diétánál. a ch reggel meg napközbe menjen inkább, este csak minimális, ami a szervezet működéséhez kell, az is inkább salátából, esetleg barnarízsböl, vagy vmi zöldségből. kenyér meg ilyesmi menjen inkább napközbe, de legjobb ha reggel. Am reggel én inkább zabot ennék, mert kb a legjobb minőségű ch, napkzbe rízs. este meg saláta. ezek persze köretnek, emellé még menjen hús,( csirkemell, vagy csirkemell sonka, halfélék pulykafélék, esetleg marha, vagy vadhúsok ha megengedi a pénztárca..) tejtermékeket lehet, de számold bele a napi kcal keretbe, de am elengedhetőek. Napi 1500 kcal legyen meg, ha eddzés nap van akkor lehet 2000 is, de előtte és utánna ne legyen sok ch, előtte inkább semmi, max vmi gyümi, utánna meg fehérje, kevés salival. Hidd el nem csak a levegőbe beszélek értek hozzá, ezeket a paleoit ökörségeket meg szrd le.

2013. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Levin mester, én figyelem mikor mit eszem, és hogyan reagál rá a testem. Ha hónapokig nem eszem semmilyen tejszármazékot, majd 2 napig vajat fogyasztok illetve még sajtot is, és a következő 1-2 nap megjelennek a bőrproblémák, következetesen, akkor hajlamos vagyok ezt összekötni a tej hatásaival. Persze inkább azért, mert mások is ismerik ezt a jelenséget, ha csak én találnám ki.. nem foglalkoznék vele, nem enném a tejet aztán kész. De ez biztos, hogy a tejtől van.


Ezt írod:

"Figy, én világ életemben fogyasztottam tejterméket, semmi bajom nem lett "


Pedig nem is tudod diagnosztizálni magadat.. én is csak külsőleg látható dolgokról írok, abba bele sem gondolok, hogy a szervezetemben belül mik történnek ilyen tejevés után. :D


"úgyhogy nem kell itt a tejtermékeket beállítani minden gyomor problémáért. "


Nincs minden problémáért a tejtermék beállítva, csak azokért a problémákért amiket bizonyíthatóan okoz.


"Az emberek világ életükbe fogyasztottak tejet"

Úgy 5000 éve, ez egy modern és fura szokás, és pont mint az alkoholizálás, nem jó szokás.


" átlagnál szebb bőröm van azt mondják. Lehet a szírtól néz ki úgy a bőröd... "


Hogy a te bőrödön jelenleg nem hagy nyomot, az egy dolog. Az én bőröm szép, amikor zsírosan eszem viszont tisztán (tej, gluténmentesen).


"A zsír is kell, de inkább a telítettek ( oliva, len olaj stb...)."


Ezek telítetlenek. Én tényleg úgy vallom, hogy főleg telített zsír kell, ez a legjobb tápanyag. Sok fehérje nem kell, sok szénhidrát elhízást okoz, sok zsír viszont táplál és energiát ad. Sok telítetlen nem jó, mert a legtöbb olaj sok omega6-ot tartalmaz, ami így gyulladásfokozó, egyébként meg nagyon drágák azok az olajok, amikben elég omega3 van.


Tehát maradnak a telített állati zsírok + a kókuszzsír, ez egy eléggé különleges, főleg telített zsírsavakból álló növényi zsiradék.


" ch reggel meg napközbe menjen inkább, este csak minimális, ami a szervezet működéséhez kell, az is inkább salátából, esetleg barnarízsböl, vagy vmi zöldségből."


Én nem hiszek a szervezet számára szükséges szénhidrátban, mert szerintem nem szükséges. De a saláta és zöldségevésben viszont hiszek, ha 1:1:1 arányban eszik valaki salátát, barna rizst és más zöldségeket, na az biztos hogy nem egy elhízott ember lesz! Csak általában nem ezt szokták ajánlani, hanem az étrend vagy 50%-a legyen szénhidrát (ilyen kenyér, olyan müzli..). Ezek az ajánlások a veszélyesek.



A paleolitot meg nem értem miért ökrözöd le.


Miben nem értesz egyet vele? A paleolit nem ajánlja a gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyasztását. Nincsen ezzel semmi gond, elég a zöldségevés.


A paleolit nem ajánlja tejtermékek fogyasztását. Hiszen sok betegségért felelősek, ez egészségügyi kérdés, és tény.


Nem ajánlja a glutén fogyasztását, ami a tejhez hasonló módon magyarázható meg.

Egyéb magas lektin tartalmú növényeket sem ajánl, a lektinek hatásai miatt amik megint fontos szerepet játszanak humán betegségek kialakulásában.


Ennyi, nem lehet belekötni, a paleo elvek csak az egészséget tartják szem előtt, amiről tudjuk hogy gyengít minket, azokat mellőzi.

2013. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!