Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok lefogyni?

Miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl kövér, és én jól is érzem így magam. Az idősebb hölgyek mindig mondják, hogy mennyire szép vagyok, de nem találok magamnak pasit, így gondoltam megpróbálok lefogyni, de nem megy. Főzésnél nem használok zsiradékot, csak ha nagyon muszáj, nem eszek sokat, mozogni is szoktam, mégsem fogyok. Miért?
2013. aug. 21. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

"Főzésnél nem használok zsiradékot, csak ha nagyon muszáj, nem eszek sokat, mozogni is szoktam, mégsem fogyok. Miért?"


Ezért.


Ha zsírt nem használsz.. akkor mit eszel? Biztos hogy gabona vagy tej, cukor van az étrendedben. Ezekkel valóban nem könnyű fogyni.. Ezért sem ajánljuk a fogyasztásukat.

2013. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Logikusan nővényi olajat használ a főzéshez,így kerülheti el a zsírt,a cukor pedig ostoba példa volt mivel nincs hozzá sok köze.

Genetika miatt is lehet,lehet hogy túl sok szénhidrátot viszel a szervezetedbe.

2013. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Cukor.


Növényi olajat biztos nem használna, mert aligha alkalmazkodott a szervezete a magas omega6 bevitelhez. Márpedig a növényi olajok zsírsav összetétele jellemzően ergya, értelmetlen lenne ezeket fogyasztani.


Jó, kókusz meg lenmagolaj persze lehetnek jó választások, úgy tűnik.

2013. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy ha pl főzök egy zöldséglevest, akkor nem rakok hozzá olajat, vagy ha makarónit csinálok, mert a húsban van elég.
2013. aug. 21. 12:25
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Jaj az idősebb nőkre ne hallgass. Azoknál a kövérek a nyerők. A mamám szerint is akkor voltam a legszebb mikor 80 kilós voltam. Mikor csak 60 akkor csont sovány. Ezeket az idősek véleményét el kell felejteni, nem hiteles. Az ő korukba esetleg.
2013. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ide rakj fel képet, majd rögtön megmondják mennyi felesleged van.
2013. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%

Na itt a baj. Nem raksz a zöldségekhez olajat (ZSÍRT!!) És akkor miből lesz energiád?


De leírtad. Nem raksz a makarónihoz sem zsírt. Hát itt a hiba. Makarónihoz? Zsírt nem eszel sokat, de tésztát meg a szádba veszel? Hát nem kellene. A zsír az étel, erőt ad, fontos felépítő tápanyag a sejtjeid számára, viszont a búzában semmi hasznos (vagy jól hasznosuló) anyag nincs. De jól lehet hájasodni tőle sajnos.

2013. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem fogyni, amikor nagyon magasra emeltem a zsírbevitelt... Persze máshogyan is lehet, már akinek, de ugyebár valamiből kell energia. A zsír (mint makrotápanyag, az olajat és rejtett zsírokat is beleértem) jó energia, jóllakat, személy szerint a szénhidráttól csak brutális kalóriabevitelem lesz, mégsem lakom olyan jól és energiám is kevesebb lesz, paradox módon. S tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. Úgyhogy első körben az erőteljes szénhidrátcsökkentést szoktam ajánlani, ami mellett logikus a zsírbevitel emelése, mert nehéz máshogyan összehozni a szükséges kalóriamennyiséget. Máshogyan is lehet, de valamennyi zsírra szüksége van a testnek.
2013. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!