Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel tudnék...

Milyen módszerrel tudnék lefogyni 12 kg-ot? Kb mennyi idő kellene hozzá, hogy tartós legyen?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, nő, nem szültem. 154cm magas vagyok és jelenleg 62 kg. Szeretnék 50kg lenni, mikor annyi voltam jól éreztem magam. Alapvetően mindig is körte forma voltam, most ez természetesen jobban látszik, mint kellene :) Amire lehetőségem lenne: kerékpározás, görkori, napi mondjuk 8km (melóba és vissza ). Előre is köszi :)
2013. aug. 19. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a mozgás jó egynek, mellette mehet heti 3 erősítő edzés is ha a szeretnél formásabb lenni nem pedig csak vékonyabb.

De a fogyás a táplálkozáson múlik, és csak addig tartós amíg jól táplálkozol és mozogsz. Ha abbahagyod, újra több szénhidrátot fogyasztasz mint kéne, értelem szerűen újra el fogod raktározni. Szóval csak életmódváltással érdemes próbálkozni. Hogy mire is válts? Finomliszt és cukor mentes étrendre, ami kiegyensúlyozott minden tápanyagban és természetes feldolgozatlan alapanyagokat tartalmaz.

Jelenleg túl sok szénhidrátot és telített zsírt viszel be, ezek a zsírraktárakat pótolják. Több fehérjére rostra és jó zsírokra van szükség, sok folyadékra, vitaminra. Ezek az izomzatot táplálják és a szerveid megfelelő működését segítik. Magamtól idézek mert lusta vagyok:

"Minden étkezésed valami rendes fehérjeforrást és sok zöldséget tartalmazzon, rendszeresen vidd be a megfelelő telítetlen zsírokat is. Tojás, soványtúró ,tengeri hal, sovány hús, ezeket az alapanyagokat kell zöldségekkel, némi gyümölccsel, fűszerekkel ,sóval, édesítővel változatosan elkészíteni. Mellé minden nap olajos magvakat vagy lenmag olajat fogyasztani.

Pölö reggelire lecsó paradicsommal, répa

napközben 2-3 étkezés diétás tonhalsaláta, egyik mellé mehet egy alma másik után egy marék mogyoró.

este soványtúró, natúr joghurt valahogy édesen elkészítve."

kb így néz ki az egészséges táplálkozás, persze hosszú távon ésszerű mértékben félre lehet enni.

2013. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, utána fogok még járni a mozgási lehetőségeknek is :)
2013. aug. 21. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!