Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok lefogyni úgy,...

Hogyan tudok lefogyni úgy, hogy ne kerüljön pénzbe? (többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 158 cm és 64 kg. Úgy értem,hogy ne kerüljön pénzbe, hogy ami egy átlagos család háztartásában megtalálható. Esetleg valami tippek.5-10 kilot szeretnék leadni.Segítsetek légyszi

2013. aug. 17. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemigazán lehetséges sajnos...a gyerekkori elhízás oka a szülők, az étrend, a dzsuva amit a szüleid összevásárolnak, mert az finom, a magyar gasztronómia, és még folytathatnám.

Lefogyni, és tartósan fittnek, vékonynak maradni úgy lehet ha ebben segítenek neked, vagy saját háztartást vezetsz, és eleve meg se veszed a szart.

Hiába próbálsz meg diétázni, ha fehér kenyér a reggeli zsíros parizerrel, disznópaprikás az ebéd sima tésztával, és megintcsak fehér kenyér a vacsora valami teljesen a dzsuva kategóriába eső felvágottal...

Amire szükség lenne:

Fehér liszt, és mindet ami ezt tartalmazza, teljeskiörlésűre cserélni. (ez már pénzbe kerül)

Cukrot lecserélni édesítőre (szintén + kiadás, és a szüleid vagy megcsinálják neked külön, vagy nem, valszeg nem fognak édeskével csinálni mindent a te kedvedért.

Olajat, esetleg disznózsírt amivel főznek a szüleid, le kellene cserélni kókuszzsírra, sajnos ez is pénzes...

Fontos a magas fehérjebevitel diéta alatt, és a mérsékelt szénhidrát fogyasztás, amit szárnyashúsfiléből, halból, marhahúsból tudsz megoldani, köretnek barna rizs, teljeskiörlésű, esetleg durumtészta.

Fontos lenne a testmozgás, edzőterembe hogy a testalkatod tónusos legyen azálltal hogy a testedet súlyzós edzéssel az izomzatod megtartására ösztönzöd, ugyanakkor fontos a kalória deficit tartása is.

2013. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az 1essel,viszont ha ezekre nincs lehetőség,akk kezdetnek mindjárt jöhet a napi torna,ahhoz nem kell pénz,én is itthon tornáztam napi 1 órát,ugyan azt eszem,mint régen,de ami nem jelentett akkora kiadást azt azért lecseréltem. Kevesebbet eszem többször,ez is hatásos lehet,próbálok nem bezabálni,ami régen jellemző volt. Sajnos most pár kilót hiztam megint,de mint utólag kiderült ez pajzsmirigy probléma miatt volt,vizsont mostmár kezelve van és lassan mennek is le a kilók.
2013. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi,h ez első sorban akarat és kitartás kérdése,aztán ha ez megvan benned akkor menni fog.
2013. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is elkezdtem fogyókúrázni. Vásároltunk sok zöldséget, van 5-6 féle itthon, és nem fizettünk többet 1000 Ft-nál, a fele meg van még, pedig minden nap fogyasztunk sokat belőle. Tehát sokáig, kb. egy hétig kitart, szerintem 1000 Ft nem olyan nagy költség.

Vettünk zabot és abonettet is, a zab drágább, de nagyon sokáig kitart, az abonett szintén. Ez is együtt egy ezres.

Gyümölcsök nálunk vannak a kertben, meg vettünk dinnyét, de szerintem azt a nem fogyókúrázó emberek is eszik. Még ami szüséges, az a túró, tojás, és hús, hal. Szerintem ha látják a szüleid, hogy komolyan csinálod, és nem csak múló hóbort, akkor be fogják adni a derekukat, és támogatnak a fogyásban. :)

2013. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen :) Nagyon szépen köszönöm :)
2013. aug. 17. 11:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ebben az elsőnek nagyon nincs igaza. A megevett mennyiség mérséklésével bizony lehet fogyni mindenféle csodakaják nélkül is. A csodakaja két dologra jó: egyrészt az iparnak jó, mert így a drága ételeket van mivel reklámozni (ezért próbálják mindenkivel elhitetni, hogy csak így lehet lefogyni), másrészt tényleg könnyebb úgy fogyni, ha alacsony energiatartalmú, de a gyomrodat kitöltő, az éhségérzetet tovább elmulasztó ételeket eszel.


Ha ingyen akarsz lefogyni, akkor a következőt teheted. Kell egy pontos (grammra pontos, pl. elektronikus) mérleg. Szépen lemérsz mindent, amit megeszel, amit nem tudsz lemérni, azt megbecsülöd (egy idő után ez is jól fog menni). Megnézed az élelmiszereken a tápértéktáblázatot, amin nincs, arra megpróbálsz rákeresni, ha nem találtad meg, számolj egy hasonló élelmiszer tápérték-adataival.


Először még ne változtass semmit, hanem egy vagy két hétig csak naplózd, hogy milyen ételből mennyit ettél és az hány kalória volt. Aztán a végén minden napra számold ki az aznapi mennyiséget a tápanyagokból és az energiát is. Ellenőrizd a tápanyagok arányát is: mi anno háztartástanból azt tanultuk, hogy kb. 100 g fehérje, 300-500 g szénhidrát és 50-70 g zsiradék kell egy nap.


Utána gondolkozz el, hogy mit kéne ezen csökkenteni. Próbáld meg a tápanyagok arányát kijavítani, hogy kb. egyezzen a fenti értékekkel, aztán az egészet úgy csökkenteni, hogy a teljes bevitt energiamennyiség kb. 10%-kal csökkenjen, és legyen 2000 kcal alatt (ha ez több, mint 10% csökkenés, az nem baj, akkor is legyen 2000 kcal alatt egy picit). Ezt folytasd egy hónapig, ugyanígy minden nap számolgatva, hogy mennyit ettél, és mérd, hogy a fogyás hogy alakul.


Ne ijedj meg, ha nem kezdesz el rögtön fogyni! Ha a végére se indul be a dolog, akkor csökkents újabb 10%-kal, újabb egy hónap. Ha azért nem fogytál, mert nem sikerült betartani a szabályokat, és többet ettél, mint az előírt, akkor sincs semmi baj, a következő hónapban újra próbálkozhatsz (ne csökkents). Azzal ne próbálkozz, hogy ha hétfőn túl sokat ettél, akkor kedden egész nap éhezel, mert utána szerdán be fogsz zabálni az éhség miatt. Minden nap tiszta lappal indulsz, és csak az aznapot akard jól megcsinálni.


Nem tudom, sportolsz-e (meg hogy milyen nálatok a tesi), de abból is van olcsó módszer. Futni pl. ingyen van, de légy óvatos, nehogy baja legyen a térdednek. Ha tudsz füves vagy homokos területen futni, az a tuti (nem baj, ha lassabb, azért lassabb, mert fárasztóbb). Van biciklid? Vedd elő vagy javíttasd meg. Egy ugrókötél se drága, és az is plusz változatosság (de itt is vigyázz a térdedre). Ha el tudsz jutni biztonságos úton a suliba, járj biciklivel (és vegyél egy U-lakatot, hogy sokáig használhasd a biciklidet, meg lámpát, mert ősszel meg télen korán sötétedik). Görkorival is lehet iskolába menni. Így iskolaidőben nem telik plusz időd a sporttal. Én minden vasárnap kirándulni megyek, 20-30 km-t szoktunk menni (persze kezdd kevesebbel, ha nem vagy edzett), itt csak a vonatjegyet kell kifizetni (de ez egyedül elég unalmas, és sajnos veszélyes is lehet, főleg, ha nem vagy valami nagy térképész). Az ismerőseim akkor kezdték el tömegesen észrevenni, hogy fogytam, mikor a napi biciklizés mellett már túráztam is, ugyanis a túra egy igen jó zsírégető sport, és a zsírból fogyás jobban látszik (és persze hasznosabb is), mint az izomból fogyás. Én hátizomtornát is szoktam csinálni, mert a szép tartás nagyon sokat dob a kinézeten. Én ezekből a gyakorlatokból válogatok: [link]


Még néhány tipp, ami sokat segíthet:

* ne egyél az étkezések között. Ehetsz egy nap ötször, de ne legyen nassolás. Sok embernek ez már önmagában elég a fogyáshoz. Ha mégis nassolnál, azt is mindenképp mérd le: nem baj, ha egyszer-egyszer elbuksz, az sem, ha sorozatosan, de a számításaidat ne hasimítsd meg.

* egyél minél több zöldséget. A nyers sárgarépa, karalábé, káposztatorozsa nagyon finom, sokkal finomabb, mint főve, és alacsony a kalóriatartalma (tehát nem leszel éhes, de mégis kevés kalóriát vittél be).

* nem kell teljesen lemondanod az édességről, de tarts mértéket. Nálunk az a szokás, hogy ebéd után mindenki nap egy kocka csokit (sátoros ünnepeken kettőt). Ez kevés, de meg lehet szokni, és utána nem is fogsz többet kívánni.

* igyál sok vizet (három literig meg se állj). Lehet citromos víz vagy üres tea is. A legtöbb gyümölcstea nagyon finom cukor nélkül is. A cukros üdítőknek igen magas az energiatartalma. Néha (mondjuk ünnepeken, vagy minden hónapban egyszer) ihatsz gyümölcslevet is, de javaslom, hogy azt is hígítsd fel duplájára, úgy is nagyon finom.

* egy új dolog, ami nekem most nagyon bejött: jó, érett sárgabarackot leturmixoltam, fagyiformába töltöttem és lefagyasztottam. Nagyon finom lett (de persze az érett sárgabarackban sok a cukor, ezt sem szabad mértéktelenül enni). Ha nincs fagyiformád, üres joghurtospoharat is használhatsz, és bolti jégkrémből megőrzött pálcikát vagy kiskanál nyelét.

2013. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a fogyás alapja: nem viszel be annyi kaloriát sznhidrátot és zsírt amennyi a szervezetednek a felhasználáson túl kell..


fogyhatsz te azzal is amit anyudék adnak enni, csak általában olyankor a mértékre kell odafigyelni.. (pl sülteknél, pörköltöknél kevés köret, a levest kevés tésztával edd


[link]

2013. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy 64 kilós lánynak aki nem mozog, a kcal kerete olyan minimális, hogy rossz minőségű, ráadásul rosszul elkészített ételből egy diónyi is kimeríti...
2013. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, ha nem nagyon rossz, hiányos az otthoni táplálkozás (mert van, ahol a húson kívül, vagy azzal együtt minden elem rossz és nincs semmi zöldség... úgy nehéz), akkor ahogy más is írta, változtasd meg az arányt, a szénhidrátdús köretből egyél kevesebbet (de jobb, ha inkább zöldséget eszel helyette, ha nem laktat eléggé, akkor több zsírral, de ez emberfüggő, hogy megfelel-e, nem mindenki szereti a sült zöldséget), s ha eddig túl sok kalóriát vittél be, azt is csökkentsd. Az általános "egyed ugyanazt, csak kevesebbet" megközelítés nagyon káros tud lenni, ha az eddigi étkezésed eleve hiányos volt valamilyen tápanyagban vagy épp a minimum szinten mozgott valami... Amire szüksége van a testednek, azt be kell vinni, az értéktelenebb, hízást jobban segítő elemeket kell csökkenteni.

A mérsékelt szénhidrátbevitel sokaknak bejön, de bizonyára nem mindenkinek való. A mérsékelt nálam az, hogy már nem nagyon eszünk keményítős cuccokat (gabona, rizs, krumpli), valamennyi azért belefér, ha muszáj, de inkább a zöldség képviseli a szénhidrátbevitelt. Persze ha ennyire visszaejtjük a szénhidrátot, akkor a zsírt kell emelni (vagy rengeteg fehérjét enni, de az sokak szerint nem szerencsés) s az, ahogy már írtam, nem mindenkinek passzol. A saját ízlésed és az, hogy mit fogad el a tested, fontos tényező.

2013. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kilóméteres válaszolónak hogy jött az ki, hogy egy gyök2 méteres lánynak egy 100 kilós bányász tápanyagigényéről kell indulnia?


Sajnos mint ahogy más is írta, a rossz táplálkozás miatt van a hízás, van amiből túl sokat eszel van amiből hiánya van a testednek, és ez rosszul hat az anyagcserédre, több zsírt raktározol mint kéne. Az hogy kevés rosszat eszel önmagában nem megoldás, mert ha nem viszed be a jó tápanyagokat a tested mégjobban leépül az anyagcseréd mégjobban felborul és a kevés evéssel csak jojózást érsz el meg legyenülsz. Soványhúst, tojást, zöldségeket ,magvakat kéne elsősorban venni, húskészítmények, tejtermékek, cukros lisztes dolgok helyett.

A tested mindig az életmódodhoz alkalmazkodik tehát a kúra nem jó megoldás.

2013. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!