Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem az olajos...

Nagyon szeretem az olajos magvakat. Mogyoró, kesudio, tökmag, napraforgó stb. napi 1-2 maréknyi szerintetek is hízlaló?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
normális, minőségi táplálkozás esetén belefér. amúgy meg elég egészségesek, és ha megfelelően eszel különben, még elő is segítik a fogyást.
2009. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
kb 200-250 kcal 1 maréknyi, az elég sok
2009. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem értem miért mindig csak a kcalokkal jönnek az emberek. Persze az is lényeg - de gondoljatok bele, ha valaki fogyókúrázik és azt a napi 1000-1500kcal-t csak csokiból meg hizlaló dolgokból viszi be azzal mit ér el? Semmit, persze, lehet lefogy, de nem zsírból az tuti!

Szerintem simán fogyaszthatod. Én úgy fogytam le, hogy ettem naponta 1csokit, de emellett sokat mozogtam meg rendesen étkeztem/étkezem. Szóval szerintem semmi gond nincs vele.

2009. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért jönnek a kalóriával, mert az volt a kérdés hogy hízlaló-e. Így hozzá tudja tenni mit evett aznap, ha sokat pl 2000 kcalt akkor már hízlaló, ha kevesebbet nem. Csoki meg semmire nem jó, a mag legalább étel.
2009. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a túlzott szénhidrát jobban hízlal,mint a kalória.

Mindenkinél más a hízlaló.Túlzásba nem vinném,mert allergiát okozhat,de kis mennyiségben egészséges,de én nem előrecsomagoltat ennék és nem sósat.

2009. okt. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mivel rostokról van szó, mindenképp ajánlott! Sőt, ha mondjuk ezt csoki vagy más egyéb nass helyett viszed be, még hasznos is... Ahogy mondták itt feljebb nem az a fő kérdés, hogy hízlaló-e, hanem, hogy hagyod-e hogy azzá váljon, mert ugye mozgás nélkül minden hízlal amit megeszünk... olyan nincs, hogy valamilyen zöldség fogyjon helyettünk, vagy fogyasszon minket. Csak elősegítik, (akárhány kalóriát tartalmazzon) megfelelő mozgás mellett...
2009. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor fogyózni kezdtem egy neves céggel, azzal kezdték, hogy reggelire adtak egy shake-et, amiben messze több volt a kcal, mint a korábbi reggelimben. Mégis fogytam, mert összességében nem (csak) a kcal számít. És ráadásul napi 1200 kcalt írtak elő nekem. De hogy ezt téliszalámis zsemléből vagy pl. mogyiból visszük be, na ez a lényeg. Nyugodtan egyed, nagyon egészséges és szükséges is a szervezetnek. Legfeljebb, ha nagyon híznál, cserébe kevesebb kenyeret vagy zsírosat egyél. Csoki helyett meg kifejezetten ajánlható (a fogyózáshoz nasi helyett épp ezt ajánlották).
2009. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!