Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem illő egy férjes, gyermekes...

Nem illő egy férjes, gyermekes asszonynak lefogynia?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, férjes asszony. 1, 2 éves gyermek édesanyja.

Nem egész 3 hónap alatt majd 70 kg-ról 59-re fogytam. Barátnőm, aki 29 éves, 1 fél éves gyermek édesanyja, mikor meglátott kérdezgette, hogy mi a baj, mi történt, hogy így lefogytam.

Mondtam hogy semmi, csak rosszul éreztem a bőrömben magam és ésszerű diétával (rengeteg zöldséget eszek) és mozgással sikerült lefogynom. Erre elkezdte nekem mondani, hogy férjes asszonynak nem ezzel kell foglalkozni, más fontosabb teendői is vannak, nem illik már ennyire a külsejével foglalkozni.

Nem vagyok terhes, nem szoptatok, a 20-as éveim közepén járok. Miért baj, hogy lefogytam? És még akarok is fogyni?


2013. jún. 26. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Légy büszke magadra, a barátnőddel meg ne foglalkozz, mert csak irigy rád.

Gratulálok a fogyáshoz, és mellesleg megírhatnád a titkod :)


Visszatérve engem az a felfogás borzaszt el, hogy egy házas asszonynak már nem kell foglalkoznia magával.

3 éve mentem férjhez, és a szüleim lakhelyén van aki furán néz rám, amiért fodrászhoz járok, és sminkelek. Már párszor megkérdezték, hogy minek, amikor már férjhez mentem.

2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd túlsúlyos? Ha igen, sejtem miért mondta. :)
2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a másik, igen, hogy sokan az idősebb korosztályból rám is csúnyán néznek, ha elmegyek kozmetikushoz vagy fodrászhoz. Múltkor kaptam egy beszólást, mert fel mertem venni a zöld térdig érő spagetti pántos nyári ruhám, "Miért nem öltöztél fel rendesen, kombinéba nem illik az utcán járni." De ezen már csak mosolygok.

De ez sokkolt, hogy a 29 éves barátnőm ilyet mondott.

Ő maga soha nem volt vékony, de olyan arányosan telt volt. [link]

De szülés után, terhesség alatt nagyon elhízott. Állandóan eszik valamit. 160 cm körül van, velem egy magas, de már biztosan 100 kg felett van. Aggódom érte.

2013. jún. 26. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok házasság éppen azért megy tönkre, mert az asszony elhagyja magát. Nem elég "megszerezni" a férjet, azt meg is kell tartani! Ha egy csinos nőt vesz el feleségül, akkor kiábrándító lehet egy elhízott, gondozatlan feleség.

Ne törődj a beszólásokkal.

2013. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gömbicica ***** válasza:

Illő!!!

Tartsd a formád :-) Csak tulzásokba ne ess!!!

Azért 59 alá ne igazán akarj, mert aztán nehéz lesz megállni!!!

2013. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. jún. 26. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:
A 4esnek teljesen igaza van. Környezetemben 3ból 2 házasság azért van romokban mert a férfi beleszeretett egy gyönyörű, csinos, magára adó lányba, majd házasság után a nő teljesen elhagyta magát. 26 évesen meg nehogy már "eltemesd" és elhanyagold magad csak azért mert már férjes asszony vagy.
2013. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Én most töltöttem a 30-at, 4 hónapos a 2. gyermekem. Mivel a tejem elment, elkezdtem diétázni, legalább valami "haszna" is legyen. 80 kg-ról indultam, eddig kb. 3 kg ment le, de nekem is kb. 12 kg-tól kellene megszabadulnom.

Igenis jól tetted, hogy fogytál, a barátnődnél a "savanyú a szőlő"-szindróma lépett fel. Azért 29 évesen még illő jól kinézni.

2013. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy mik vannak... Ez azért meglepett. Megmondhatod neki, hogy van, aki 36 éves s nemhogy lefogyás folyamatában van, de izmosodni is akar (egyszerre ugye nem megy a kettő, de addig is megpróbálom megszokni, hogy gyakran edzek), szintén nem egyedülálló nő létére :D Sosem merült fel bennem, hogy bárki ilyen buta magyarázattal belekötne... Egészségesnek s a körülményekhez képest esztétikusan kinézőnek lenni szerintem dicső cél, kortól és egyedülállóságtól függetlenül, bárkinek ajánlható.

A fogyásodhoz pedig én is gratulálok :)

2013. jún. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

40 kg-ot fogytam, 15 hónap alatt. A fiam most 18 hónapos!

Én heti kétszer edzőterembe is járok, mert mákom van, jó nagyik vannak, akik vigyáznak rá, ill. apuka is kiveszi a részét a nevelésből.

Hú, hogy én mennyi beszólást kaptam,hogy heti kétszer másfél órát eljárok edzeni, csak,hogy csinosodjak!

De nem érdekelt! Én nem vagyok olyan naív,hogy azt gondoljam, a férjem 120 kg-san is ugyanannak a nőnek lát, mint 55 kilósan!

Most vékonyabb vagyok, mint terhesség előtt és nagyon jól érzem magam! Nem kell bő leplekkel takargatnom magam (mint pl. az egyik engem megszóló anyukának), nem kell fél órát állnom a szekrény előtt,hogy mit vegyek fel, nem fulladok ki,ha rohannom kell a gyerek után stb.

2013. jún. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!