Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ártalmas a sztívia...

Tényleg ártalmas a sztívia (stevia) a hormonháztartásra?

Figyelt kérdés

Van egy bio-ügyekben elég járatos ismerősöm, és amikor arról beszélgettünk, mivel lehetne helyettesíteni a cukrot (mert fogyóznék), azt mondta, a sztíviát semmiképp se használjam, mert felborítja a hormonháztartást, a férfiak meddők is lehetnek tőle.

Ti hallottatok ilyenről, vagy ezt az ismerősöm most rosszul tudja?

És ha nem sztívia, mivel lehetne helyettesíteni a cukrot, ami nem xilit és nem aszpartám? A xilit b.romi drága és még mindig sok benne a kcal, az aszpartám pedig nagyon egészségtelen.


2013. jún. 20. 11:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg még krómot szedni, nekem az vált be, hogy ne kívánjak annyi édességet.
2013. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
16%

Valamit valamiért. Ismered ezt a mondást?

Ehetsz csokit, nehogy megtiltsd magadtól! De akkor nem fogsz olyan alakra szert tenni, amire vágysz.


A gyümölcs nem édesség.

Hát ilyen hozzáállással soha nem is lesz az. Tanuld meg élvezni az apró örömöket.

Ha csak sajnáltatod magad, hogy nem jutsz édességhez, és egyáltalán nem teszel semmit, hogy megfelelj önmagadnak, akkor meg is érdemled, hogy sz*r alakod legyen.


El akarsz érni egy célt. A fogyást. (gondolom, mivel ebbe a témakörbe írtad)

De az ég világon semmit nem teszel azért, hogy ehhez a célhoz eljuss. Ez még rendben is van, sajnos sok ilyen ember létezik. Azonban az, hogy még sajnáltatod is magad, és a többieknek meg kéne szánniuk téged, hogy "istenem, egy hétig nem zabálta tele magát csokoládéval! hogy lesz belőle Gombóc Artúr?", az már nagyon gyopár viselkedés..

2013. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kókuszzsír vagy kakaóvaj, kakaópor, stevia és eritrit.

Ezt nevezik csokoládénak. Semmi baj nincs vele, nem ezen múlik millió zsírdisznó magyar ember egészsége vagy bárkinek a fogyása.

2013. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#12: Azért ez így durva. Fogyott, s hetekig nem evett édességet, pedig neki az rossz - erre azért nehéz jogosan azt mondani, hogy nem tesz semmit a céljáért.

Lehet, hogy Neked az édességről lemondás nem gond, de neki igen. Gondolom, mindannyiónknak vannak dolgai, ami nélkül ideges lesz, mások pedig nem értik, mert nekik az nem annyira baromira fontos. A függőségek erősek tudnak lenni. A csokivágynak pedig fizikai okai is tudnak lenni, amire holmi akaraterő mit sem hat. Meg tudja állni, hogy ne egyen, de attól még kíván és szenved.

Ami a gyümölcsöt illeti, olyan értelemben valóban nem édesség, ahogy egy édességfüggő kaparja a falat csoki után :) Ha én édességre vágytam, akkor a gyümölcs az égvilágon semmit nem segíthetett, mert nekem kakaó kellett, persze jó édesen. Attól még odavagyok a gyümölcsökért, értékelem az örömeit, sokkal magasabb szintű élvezetet tud adni nekem, mint egy csoki - de az adott fizikai vágyon nem segített (ha csak hedonizmusból vágytam csokira, azon se, mert más az ízük).

Úgy látom, a kérdező nem szimpátiára vadászik, csak meg akar oldani egy, a saját életében igenis valós problémát.


Viszont az nekem kissé fura, hogy mi legyen akkor az öröme? De hát pl. minden, amit megeszik, az nem az? Én csupa olyan dolgot eszek, amit nagyon szeretek... Amik ráadásul lekapcsolták a sok éven át meglevő csokivágyamat. Erre jó a gyk, rájövök, milyen szerencsés vagyok.

2013. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14-es, köszönöm, végre valaki, aki megért. 12-es meg megint csak a magáét tudja hajtani és osztani az embert. Nem osztásért jöttem ide, hanem tanácsért. TH-nek is köszi. Igaza van, ha édességet akarok enni, akkor rá kell szánni az energiát meg a pénzt, és beszerezni ezeket a különleges, de egészséges és kalóriaszegény hozzávalókat, és azokkal operálni. Nincs más. Vagy ez van, vagy nem eszem édességet. Vagy simát eszem csak kis mértékben, de akkor meg nem fog olyan ütemben menni a fogyás, mint szeretném. Majd meglátjuk.

Azt meg külön kikérem magamnak 12-es, hogy nem teszek semmit és csak nyavalygok. Afelett talán elsiklottál, hogy a cukrot és kakaót leszámítva egészségesen eszem és heti 4x sportolok.

De hát könnyebb leugatni az embert...

Mindegy, köszönöm a hasznos válaszokat! Majd kitalálok vmit.

2013. jún. 24. 08:27
 16/16 anonim válasza:
Kedves kérdező ! Végigolvasva, átérzem a helyzetedet, azt hiszem. Ezzel együtt felmerült bennem egy kérdés: Nem vagy / lehetsz te egy kicsit cukorbeteg ? Biztosan,teljesen egyértelműen kizárták már ? És ha nem vagy az, még akkor is fennállhat más dolog a háttérben, inzulintúltermelési problémák, rengeteg minden, komolyan. Egyszer egy jó ember orvos ismerősöm megmutatta egy könyvben fadiagramszerűen ábrázolva, milyen komplex is lehet a helyzet, mert a párommal voltak problémák. Elborzadtam. Utána be is feküdt egy kivizsgálásra, de nem tudta kivárni a végét, 3 hét után, mialatt összevissza szurkálták, mint egy sündisznót, eldurrant az agya szegénynek, és lelépett. A diagramnak kb. a feléig se juthatott el azalatt... Ezért szerintem megfontolandó !!
2014. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!