Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg ártalmas a sztívia...

Tényleg ártalmas a sztívia (stevia) a hormonháztartásra?

Figyelt kérdés

Van egy bio-ügyekben elég járatos ismerősöm, és amikor arról beszélgettünk, mivel lehetne helyettesíteni a cukrot (mert fogyóznék), azt mondta, a sztíviát semmiképp se használjam, mert felborítja a hormonháztartást, a férfiak meddők is lehetnek tőle.

Ti hallottatok ilyenről, vagy ezt az ismerősöm most rosszul tudja?

És ha nem sztívia, mivel lehetne helyettesíteni a cukrot, ami nem xilit és nem aszpartám? A xilit b.romi drága és még mindig sok benne a kcal, az aszpartám pedig nagyon egészségtelen.


2013. jún. 20. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
A legjobb, ha leszoksz az édes ízekről is. Pár hét után az egy kiskanál mézzel édesített teát is nagyon édesnek fogod érezni. Persze könnyű ezt mondani, az első hetek nagyon nehezek, én is benne voltam az ördögi körben. Sőt néha most is újra kell kezdenem. Eleinte egyél körtét, dinnyét, étcsokit ha édességet kívánsz, kapj be egy tiktakot, gyakraban moss fogat. Fokozatosan szokj le. Nem kell semmilyen helyettesítő.
2013. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Így-így ahogy az első mondja. Hozzá vagy szokva csupán az édes ízhez, de 1-2 hét alatt leszoknál ám róla!

Egyébként szerintem a steviának semmi ilyen hatása nincs, mert egy növény leveléből kivont természetes édesítő. Én is használtam, de semmi rosszat nem hallottam róla, csak jót.

2013. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezt ne tanácsoljátok, légyszi, ezzel nem segítetek. Édességfüggő vagyok, de durván. Nem tudok édes íz nélkül élni. Pár hónapja lefogytam 4 kilót egy hónap alatt (az egészséges heti 1-et), hogy nem ettem édességet. Majd-bele-bolondultam. Nem vicc.

Szóval tényleg édes íz helyettesítőt keresek.

Van valami eritrit vagy mi. Arról tudtok vmit?

2013. jún. 20. 11:59
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Erről előbb átnéznék pár tanulmányt, vizsgálatot.
2013. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem igaz már, hogy nem bírnál ki 1 hetet édes ízt mellőzve.. Mert utána meglátnád, hogy jéé, nem kell ebbe 4 kanál cukor, mert 2-vel is élvezhető. Persze jobb lenne édesítés nélkül. Én már a zöldteát is édesítés nélkül iszom. Ez nem azt jelenti, hogy semmi édesség, a gyümölcsök pl maradhatnak, de ez a mesterséges cukros édesítős dolog rossz felé vezet... Legyen már akaraterőd. Ez a függőség pedig csak beképzelt, pszichológiai dolog. Ilyen nem létezik.
2013. jún. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a steviától.
2013. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%

Vagy szerintem fogadd el magad úgy, ahogy vagy :) Tuti, hogy nem egészségügyi okokból akarsz 100 kilóról 75re visszafogyni, hanem mondjuk van egy kis felesleg egy-két helyen rajtad. Ha tényleg annyira édességfüggő vagy, mint amennyire magad annak mondod, akkor fogadd el, hogy nagy a segged és ne keress mindenféle "enyhítő körülményt a bűnözésre". Ha pedig tényleg annyira vékony akarsz lenni, akkor rendezd át az értékrended és döntsd el, hogy most az a fontosabb, hogy vékony legyél, vagy az, hogy élvezd z életet úgy, ahogy van a maga kis csokikájával együtt. Hidd el, én nem kioktatni szeretnélek, próbáltam már az összes lehetséges cukorpótlót, diétát, életmódváltást és mindent..míg nem be nem kattantam. Mára rájöttem, hogy az élet nem abból áll, hogy milyen vékony vagyok, hanem abból, hogy mi rejlik bennem. Sablonos szöveg, de így van. A közhelyek sem véletlenül közhelyek.

Az elfogadás része a legnehezebb az egésznek, de ha egyszer elkapod a fonalad, utána még a mélypontokon is vissza tudsz majd kapaszkodni rá. Szeresd magad, és hálából a tested is alakul majd. Azóta vagyok a legcsinibb, amióta nem fogyózom és jó érzéssel eszem meg azt a csokis sütit.

Sok szerencsét kívánok! :)

2013. jún. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Inkább csak a pénztárcára ártalmas..


De tényleg, ennyire akaratgyenge vagy???

Ha láttál volna engem 1 éve... Az édességek voltak a mindenem, azokra a kajákra, amitől mások húzták a szájukat, hogy "fú, ez már nagyon tömény édes!", az nekem még éppen csak súrolta az ízlelőbimbóim ingerét :D Nem túlzok, komolyan.


Na akkor én mit mondjak?


Nem volt könnyű, le leszoktam róla. AZ ELSŐ HÁROM(!) NAP a legnehezebb.

Első nap még hiányolod, de nagyon(légy erős)

Második nap még mindig kívánod egy kicsit

Harmadik nap már nincs is kedved annyira hozzá

Negyedik nap, már szükségtelennek érzed :)

(és most emlékezz vissza a helyzetemre. nálad sztem nem olyan durva a helyzet, mint ami az enyém volt, szóval ha én meg bírtam csinálni, akkor te mi a bánatért ne tudnád? :D


Néhány hét, vagy egy hónap után az olyan kis egyszerű gyümit, mint az alma, annyira édesnek éreztem, hogy egész napra elvette az édesség utáni vágyam! Miért? Mert megszoktam, hogy eltűnt az édes íz a számból, így sokkal kevesebbel is beértem.

2013. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt írta, élet édesség nélkül és nem szokta meg. Nem vagyunk egyformák. S lehet, hogy olyat eszik, amitől édességvágya van, ez nekem igencsak ismerős. Ma már olyan dolgokat eszem, hogy kezdem elfelejteni, milyen a csoki íze... Kérdező, lehet, hogy az volt a baj, hogy erőltetted az édességmegvonást, de fokozatosan le tudnád építeni... Mindenesetre csak lazán. Ha mézet használsz, akkor mi van? Csak ne legyen rengeteg és lehetőleg ne mindennap... Igaz, hogy sokkal drágább, mint a stevia, de sokkal finomabb is, s pl. én igyekszem igencsak leszorítani, mert nélküle is elég kihívás a mérsékelt szénhidrátbevitel... Néha azért eszem és az jó :) Máskor pedig mazsolapéptől (ezt ritkán) almán át sűrű kókusztejig vetek be dolgokat. Nem tudom, jobbak-e (a kókusztej igen, az inkább zsír, mégis roppant édes), de a változatosság is valami :)
2013. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok az emberrel, mit ne mondjak (tisztelet a kivételnek).

Mint írtam, volt már rá példa, hogy nem ettem pár napig, pár hétig édeset, és majd bele gebedtem. Idegbeteg vagyok, feszült, semmi sem jó, állandóan azon jár az agyam, hogy enni szeretnék édeset.

Örülök, ha nektek ilyen jól ment, hogy meg tudtatok ettől szabadulni, nekem nem megy olyan könnyen.

Mellesleg ha elém teszel egy cukros-kakaós piskótás, trüffelkrémmel töltött és csokimázas sütit, lazán bepuszilom és pont finomnak találom, egyáltalán nem édesnek. Szóval ennyire szeretem az édeset.

És persze ott van az is, hogy basszuskulcs, nem iszom, nem dohányzom, nincsenek szenvedélyeim, egészségesen táplálkozom (sok zöldség, gyümölcs, sovány húsok, és pl a teát már hónapok óta cukor nélkül iszom, nincs ice tea meg kóla meg "gyümölcslevek"), rendszeresen sportolok, és akkor még erről is mondjak le?! K*rva igazságtalan. Mi örömöm lesz akkor ebben az unalmas mókuskerékben?

De hát ja, persze, nagyon szeretnék csinosabb lenni. Kb 10 kg felesleg van rajtam (64 vagyok 160 centihez), de már 5-6 mínusszal is kiegyeznék, nem akarok én ropi lenni... Csak csinosabb. De k1cseszett nehéz, amikor meg akarsz bolondulni az édességért.

És akárki akármit mond, a gyümölcs NEM édesség. Imádom a gyümölcsöket, de az nem csoki. A csokit pedig még jobban imádom...

Na mindegy. Megpróbálom visszaszorítani, és csak akkor enni nagyon kevés édeset, amikor már tényleg a falat kaparom. A férjem meg majd tűri a hisztijeimet meg a hangulatváltozásaimat, úgyis jó ebben...

2013. jún. 21. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!