Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát és mozgásformát...

Milyen diétát és mozgásformát javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 157 cm és 55 kg.

Szeretnék 5-8kgot fogyni a nyár folyamán.



2013. jún. 2. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Keményítőszegény tej-gabonamentes táplálkozást (nem igazán diétát) WingChun kungfu + Taichi mozgást VAGY Callanetics + Jóga + p90x.
2013. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Írnál nekem olyan ételeket, amikben sok a keményítő? :)

A tej+gabonaféléket eddig mindenki ajánlotta, mivel kevés bennük a szénhidrát. Most akkor, hogy is van ez? Mindenhol mást írnak....

Egyébként jógázni minden nap szoktam.

2013. jún. 2. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem lesz egyszerű menet.


Sok keményítő leginkább a gabonafélékben van (leginkább ezért termesztik őket) zöldségfélék közül a kukorica, burgonya, bizonyos sütőtökök, édes burgonya rendelkezik magasabb keményítő tartalommal, de általában a zöldségfélékre az emészthetetlen rostok a jellemzőek és az alacsony ch tartalom. Egy sütőtök pedig nem fog akkora ch terhelést okozni mint a gabonás étrend.


Hogy miért ajánlják a tej + gabonaevést? Nincs rá jó magyarázat. Vannak üzleti érdekek (ipar megmaradása, pénz a tejgyáraknak, gabona feldolgozóknak, termelőknek), valószínűleg ez a legnagyobb oka miért ragaszkodnak rengetegen az egészséges/fontos gabona/tej elmélethez. Feltehetően vagy hasznuk származik ebből az elméletből vagy olyan intézményből származnak, ahol ez az elmélet képezi az oktatás alapját (például dietetikus képzés).


Ugyan úgy, mint orvosok képzésénél a gyógyszeripar által pénzelt oktatási intézmények nyilván nem lesznek gyógyszerellenes szemléletűek, feltehetően az adott iparágak (gabona, tej) nyomást tud gyakorolni a tudományra, így ferdítve az elvileg tudományon alapuló képzést, így létrehozva tejpárti táplálkozási szakértőket, így + a médiával sikeresen belecsempészve az emberek mindennapjaiba az egészséges gabona - egészséges tejtermék gondolatot.


Én is ezt tenném, ha lenne elég hatalmam a saját üzletemet, termékemet stb. ilyen nagy propagandával tolni.. Mindenki ezt tenné, ha feltételezzük hogy mindenki pénzsóvár, és 1. sorban pénzsóvár (mások egészségén is átgázolva).


De a logikus gondolkodás lyukat üt az egészen.

Ne abból indulj ki, hogy ki mit mond, mit reklámoz, mit mind/gondol a többség. A többség beteg, komoly egészségügyi problémákkal, elhízással küzdenek.. ugyan már, belőlük nem lehet kiindulni.


Indulj ki az ember valódi környezetéből, a testünk valódi igényeiből!

A jóga azért tud olyan jó lenni számunkra, mert hatékonyan pótolja a vadászó-gyűjtögető életmóddal járó természetes mozgást. Persze még ennél is többre képes, tudom de ez is közre játszik. A jóga azt adja meg a testünknek, amire valóban szüksége van!


És a táplálkozásban? Olyan növényekre van szükségünk, amik összetétele tökéletesen ellentétes a mindenkor fogyasztott táplálékokétól? Állati tejre lenne szükségünk, amikor állattartás csak néhány évezrede létezik (mezőgazdaság szintén) ?


Nem az az igazi kérdés, hogy ajánlott-e vagy káros a gabona/tej.

Hanem az, hogy ha ezek fogyasztása a modern életmóddal járó szokások akkor alapvetően miért ragaszkodunk hozzájuk? Ha csak a gyanú felmerül, hogy a sok szénhidrátfogyasztás, a glutén, a tejben lévő növekedési hormonok, marhainzulin, szarvasmarha A1 béta-kazein problémát okozhat (márpedig rengeteg beteg ember állapota akkor javul, ha ezeket nem eszi tehát nem vita kérdés hogy okozhatnak betegségeket, kérdés hogy a népesség mekkora részénél) akkor nem az az első értelmes lépés, hogy ezeket megpróbálom elkerülni?


Függetlenül attól, hogy komoly vitatéma ezen élelmiszerek hatásainak pontos megítélése, ha kétely merül fel akkor mi a logikus lépés?


Érdekes, az élelmiszeriparban a HACCP terv része a termékvisszahívás. Elvileg amint gyanúba keveredik egy élelmiszer tétel (zöldség, gyümölcs, hús, készétel mindegy) VISSZAHÍVJÁK. A gyanú miatt, hogy ne lehessen gond.


Másfelől viszont a legnagyobb nyugalommal sütik minden nap a friss kenyeret, dobozolják a tejet ami állandó vita téma és kételyek, bizonytalanság középpontjában áll.


Ami számomra szomorú az az, hogy egy igen megosztó témában hogy tudnak bizonyos emberek olyan magabiztosan biztonságot szavazni a potenciálisan megbetegítő élelmiszereknek. Na ezért sejtem én, hogy a józan ész helyett lobbitevékenység munkálkodik.

2013. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a tejben is sok a szénhidrát, de a gabonafélékben még több...


én a helyedben husit ennék, halat, tojást, vajat, kókuszzsírt, olivaolajat, kolbászot, bacont, zöldségeket(kivéve pl krumpli), nem túl sok gyümölcsöt, magokat.. inni csak vizet, citromos vizet vagy teát cukor nélkül.

amiket nem szabad: bármi amiben gabona van, bármi amiben cukor van, tej

2013. jún. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!