Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy beteg vagyok,...

Pajzsmirigy beteg vagyok, hogyan fogyhatnák le?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok és ami a legcikibb 70 kilóval. Pajzsmirigy beteg vagyok. Könyörgöm segítsetek!!
2013. máj. 16. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az orvoshoz, szedd a gyógyszereid, és kérj beutalót dietetikushoz.
2013. máj. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az orvos által kiírt gyógyszerrel, sok mozgással és orvosilag ellenőrzött diétával.
2013. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Gyógyszer nem gyógyít betegségeket.


Gluténmentes, gabona és tejmentes táplálkozással rendbe jöhet a hormonbetegség, utána ugyan ez a táplálkozás a fogyásban is segíteni fog. Normális ételek a megbetegítő táplálékok helyett!

2013. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A tej mentes táplálkozás: azt nem tudom teljesíteni. Teheneink vannak és imádom.
2013. máj. 16. 15:27
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért imádod mert teheneitek vannak, hanem mert az ópiátokra mindenki rá tud szokni.


Add el a tejet. Konkrétan a PM betegség sokkal inkább összefügg a gluténnal, de minden autoimmun folyamatokat elősegítő anyaggal vigyázni kéne, így a tejjel is. Saját döntésed hogy mit eszel, a következményeket is vállalod (ez persze nem igaz mert 11 éves vagy).


Legyél tudatosabb, az segíteni fog.

2013. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

Tápnak igaza van.

Neked meg el kell döntened: egészséges akarsz lenni vagy beteg?

Én a pikkelysömörömtől és 22 kilómtól szabadultam meg eddig a paleónak köszönhetően, eddig úgy néztem ki, mint egy foszladozó hulla. Most már nem.

2013. máj. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 11 évesnek kijelenteni, hogy bírálja felül az orvos véleményét finoman szólva is felelőtlenség! Egy felnőttnél még oké, de gyereknek ne mondjunk már ilyet!
2013. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem volt szó orvosok felülbírálásáról. Értelmes és betegségmegelőző táplálkozásról próbáltunk írni.


Lehet agyilag kivagyok már és szó volt.

2013. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

"Gyógyszer nem gyógyít betegségeket.


Gluténmentes, gabona és tejmentes táplálkozással rendbe jöhet a hormonbetegség, utána ugyan ez a táplálkozás a fogyásban is segíteni fog. Normális ételek a megbetegítő táplálékok helyett!"

El ne hidd ezt a hülyeséget, kedves kérdező! Nekem is 11 évesen lett pajzsmirigy alulműködésem, Hashimoto-betegségnek hívják. Én nagyon vékony voltam a betegségem kezdetéig, de hirtelen nagyon meghíztam, lelassultam, stb. Mindezt úgy, hogy amúgy étvágytalan voltam, nagyon keveset ettem. Miután diagnosztizálták a betegséget, elkezdtem L-Thyroxint szedni. Kellett egy kis idő, mire beállt a hormonszintem, de utána viszonylag könnyen sikerült lefogynom. Fontos, hogy rendesen szedd az előírt tablettákat, nagyon súlyos következményei lehetnek annak, ha nem szeded. A kóros elhízás és a szellemi leépülés elkerülhetetlen, ha nem kezelik a betegséget, de ha rendesen kezelik akkor teljesen tünetmentes leszel, normális testsúllyal. Ameddig nincs rendesen kezelve a betegség és nem állították vissza a hormonszintedet a normálisra, addig bárhogy, bármivel próbálkozol, sajnos nem fogsz tudni lefogyni.

Az előző válaszolóknak pedig üzenem, hogy ez egy autoimmun betegség, a hajlam öröklődik és semmi köze nincs a helytelen táplálkozáshoz, ne írj hülyeségeket olyan dolgokról, amihez nem értesz, főleg ne egy 11 éves gyereknek!!

2013. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Persze, az autoimmun betegségek hajlama öröklődik, ÉS KIZÁRÓLAG A SZ.ARUL TÁPLÁLKOZÓ EMBEREK KÖZÖTT, véletlen. Véletlen egy vadászó-gyűjtögető embernek nincs Hashimotója. Biztos genetika.


Nem is a glutén és tejfehérje, az ÁBSZ az oka amik autoimmun betegségeket okoznak, neeeem a hormonfüggő betegségtudatú, gyógyulást már rég elfeledő BETEG az megmondja hogy gyógyíthatatlan autoimmun betegség. Ez igen, na így tényleg nem lehet meggyógyulni. A hormon pótlásával, a BETEGSÉG okának figyelmen kívül hagyásával aztán rohadt sokra lehet menni.


Genetika.. hát hogyne, az ember úgy születik, hogy felemészti a saját pajzsmirigyét. Direkt van így, hogy izgalmasabb legyen a világ.

MI A FENÉÉRT nem a glutént okolod, amikor tipikusan olyan anyag, ami autoimmun PM betegséget okoz??

2013. máj. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!