Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "koplalással" mennyit tudok...

"koplalással" mennyit tudok így leadni?

Figyelt kérdés

Először is szeretném megkérni azokat,akik lehurrognak és a koplalás egészségtelenségével szeretnének ismerteni,köszönöm,mindenről tudok,arról is,hogy vannak emberek,akik a dupláját szedik vissza,tehát ehhez hasonló válaszokat,okosításokat nem szereték,csak a kérdésemhez kapcsolódó választ.


8 kilót szeretnék fogyni.

Kb így nézne ki

reggelire kb 200 kalória

kávét iszom vízzel + 6g tejpor + 2 édesítő ( ezt így délelőtt,hogy legyen energiám edzésre )

ebédre szintén 200 kalóriát engedélyzek magamnak.


Heti 4* mennék edzésre, ebből 2 súlyzós edzés (20p súlyzózás,mert a szettekkel addig végzek) + kardió

(20 p futás 9-es tempóban, utána 10 p intervallozás,azaz 1 perc sprint 11esen,2 perc 9-esen) illetve 2 spinning ( a spinning intenziv része kb 30 perc,bemelegítő mozdulatokat,levezető mozdulatokat,nyújtást,végén lévő hasizmot nem számolom a "spinnig" idejébe) + kardió (taposás,biciklizés,elipszis 30-40 percig)


Kaják,amiket eszek

medve sajt light, csirkemell sonka, tojás, csirkemellfilé, rizs ( max 20 g), savanyú káposzta, esetleg puffasztott búza rágcsának, zabkorpa, zabpehely (ezekhez 1,5 %-os tej,de tejből is 1 dl)

Zöld teát (napi fél l), ill. kávét iszok

Szedek még omega 3-at, b-vitamint,hogy a szervezetemben maradjon vitamin is.


Ha lement a 8 kiló,fokozatosan térek vissza a normális kajáláshoz, de nekem sürgősen le kell adnom április végéig ezt a 8 kilót vagy,ha nem is 8at,de 5-öt mindenképp.


2013. ápr. 5. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

1- nem tudjuk mert fingunk sincs hány kiló vagy és milyen állapotban van most a tested.

2- a kávé meg az édesítő marha sok enegriát ad ám. Persze élénkít de a koffein ponthogy elvonja a cukrot (tehát az izmok működéséhez szükséges energiát.


Reggel kéne bevinned a fele szénhidrátot a másik felét meg edzés után.+ Ajánlanám a brokkolit, szinte semmi kalória nincs benne. Naggyából reális a célod kivéve ha eleve 20 kiló vagy vasággyal.


1kg testtömeg = 7000 kcal


400 kalória annyira brutálisan kevés hogy lehet hogy a duplájával többet fogynál mert nem lassulna be annyira az anyagcseréd...

2013. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 skyton válasza:

A 400 kalória tényleg nagyon kevés. Főleg, hogy edzeni is fogsz. Itt van egy mintaétrend, [link]


Némileg több kalória, de hidd el így is fogyni fogsz

2013. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
[link] nem szabad koplalni mert nem egészséges!! ://
2013. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ksözönöm a válaszokat, a builderes étrend nagyon bejön!
2013. ápr. 5. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Talan most lehurrogsz, de tenyleg nem kene koplalnod. 8 havi koplalastol 1 evre nem volt menstruaciom.minden nap egyre sovanyabb lettem es csak a fogyokurakra tudtam gondolni.57-rol csak 49-re tudtam lemenni, de a magassagomhoz k"rva keves volt (174).tenyleg nem eri meg az egeszseged kockaztatasahoz.most 56 kg vagyok, de meg tervezek 1-2t hïzni.
2013. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és ez 8 hónap alatt ment le ?
2013. ápr. 5. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Én 64 kgról fogytam 43-ra, kb 6-7 hónap alatt. (168 cm magas vagyok. voltam: anorexiás, ortorexiás, bulémiás, illetve ezek keveréke vagyok most. Vannak napok, amikor 300-500 kcalokat eszem, vannak napok mikor többet.


Amiket megtanultam:

1. a kávé 0 kcal, édesítő 0 kcal a tejporban alig van energia. reggelire valami gyorsan felszívódó ch-t egyél. javaslom edzés előtt a gyümölcsöt: kb fél óra alatt energiát tudsz nyerni belőle. ez azért fontos, mert ha reggelire fehérjét eszel (szintén 200kcal mennyiségben) az kb 3-4 óra alatt emésztődik (pl. hús tojás ilyesmi) így energia csak 3-4 óra múlva lesz belőle... az edzésnél (ha reggel csinálod!) fontos hogy MINDIG egyél valamit mert elájulhatsz (én edzettem már reggel, üres hasra hogy 1 kávét ittam hát olyan sz*rul lettem hogy soha többet...)


2. Nem fogsz visszaszedni semmit, ha a diéta után ügyes vagy. Én így csináltam 2010 nyár után:

fokozatosan hétről hétre növeltem a kcal mennyiséget. Tehát 1. héten +100 kcallal ettem többet (ez kb 1 kefir vagy 2 alma )

2. héten + 200 kcallal ettem többet mint anorexiás koromban

3. héten 250-300 kcallal

4. héten kb 350 kcallal


szóval érted így fokozatosan. beletelt egy kis időbe de elmondhatom: míg 2010 nyár elején kb 400-500 kcalt ettem addig szeptember-októbertől 1700-1800 kcalt ettem.

2010-2011-es tanévben végig 1800 kcal körül ettem és 43 kg maradtam!!!!

a lényeg hogy ha keveset eszel utána ne akarj rögtön kb. 2000 kcalt enni hanem fokozatosan emelj, és sportolj mindig!! a diéta után se hagyd abba a sportot.


3. hiányolom a zöldséget. az a savanyú káposzta nem valami sok... uborkában pl 10 kcal/100 gramm van

paprika 20 kcal/100 gramm

és így tovább.

4. a kávé vizet von el a szervezettől, ezt mindig pótold!

5. az edzésterv jó. nem írtál a vacsidról ill. van-e uzsi/tízórai

tapasztalatból mondom: nem fog menni az edzés ha ilyen keveset eszel... tudom mert már megjártam...

amikor 400-500 kcalokat ettem a lépcsőn (kb. 25 lépcsőfok) alig bírtam otthon felmenni... nemhogy fussak!!!


6. az hogy mennyit fogysz attól függ hány kg vagy most.

tételezzük fel hogy egy 120 kgos ember elkezd napi 500 kcalt enni -> simán lead áprilisban 8 kg-t. (csak feltételezés nyilván nem bírna 1 hónapon át 500 kcalt enni)

vegyünk egy étkezési-zavaros lányt, aki most 50 kgnál van, és ő akar fogyni 8 kg-ot. Na neki kb 1,5 -2 hónap is kellhet mire lefogyhat.


ha nagyobb a testsúlyod gyorsabban fogysz, ha kevesebb akkor lassabban.

2013. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Látom sulis vagy, iylen kevés kaja mellett te hogy oldottad meg a tanulást?

2013. ápr. 6. 00:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!