Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy nagyon...

Miért van az hogy nagyon lassan fogyok? . (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Egy hónapja fogyókúrázom, igaz nem drasztikusan csinálom, hanem próbálom okosan, hogy hosszú távon bírjam (ötször kis adagokat, édességet, fehér lisztet egyáltalán nem, stb.). És sokat is mozgok, a hét hat napján legalább 40 percet (aerobik vagy futás). Tudni kell, hogy eddig nem mozogtam, vagy csak tényleg nagyon ritkán, és helytelenül is táplálkoztam...szóval ahhoz képest mindenképpen jelentős a változás, még akkor is ha nem "koplalok". Nagy súlyfeleslegem van, mindenki azt mondja, hogy abból gyorsan megy a fogyás elvileg az eleján... Na most ehhez képest nekem ez alatt az egy hónap alatt kb. másfél kg-t sikerült összehoznom :(. Miért lehet?
2013. márc. 10. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
pontosan mit eszel egy nap?
2013. márc. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, beindul az. Nekem is nagy feleslegem volt, 80 kilóról indultam, de az első 1-2 hónapban alig fogytam valamit, 1-2 kilót talán. Aztán beindult jobban, bár sose fogytam havi 2 kilónál többet . De kitartás, én már 15 kilót fogytam.
2013. márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha drasztikusabb változást szeretnél, akkor a diétát is szigorúbban kell venni. Koplalást nem ajánlom, tehát zöldségek, halfilé, csirkemell, pulykamell mehet szinte minden mennyiségben. Viszont az apróságnak tűnő dolgokkal is el lehet rontani mindent, például szószokkal. Azt megértem, hogy nem mindenkinek van pénze minden nap csirkemellet enni - nekem sincs. De ha gyorsabban szeretnél fogyni, akkor ilyen irányba kell mozogni. A gyümölcsök se zabálhatók következmény nélkül, mert cukrosak. Nem jut eszembe minden lehetséges buktató, úgyhogy azt javaslom nézd át alaposan az étrended, hátha valamibe több szénhidrát, vagy zsír van, mint gondolnád. (egyik ismerősöm pl majonézes kukoricát evett diéta közben, mert azt hitte, hogy az zöldségsalátának számít).

A tartós koplalást azért nem javaslom, mert egészségtelen, meg olyankor amúgy is tartalékoló üzemmódba áll a szervezet.

Még egy fontos dolog, hogy legyen rendszer az étrendedben. Tehát lehetőleg minden nap ugyanakkor, hasonló tápértékű ételeket egyél. Így hamarabb hozzászokik a szervezeted a kevesebb kalóriabevitelhez és eredményesebb lesz a fogyás.

2013. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hirtelen azt hittem én írtam ki a kérdést csak nem emlékeztem rá:)

1 hónapja diétázok,ugyanúgy mint te,nem szigorúan tehát nem éhezek,de elhagytam a kenyeret,a lisztes dolgokat és a rizst,krumplit,édességeket,és mozgok is és csak 2 kg ment le.

Pedig nekem is nagy súlyból indult,93 kgról,173 cm vagyok.

Tegnap mértem magam és nagyon erős akarat kellett hogy ne adjam fel mikor megláttam h aliug fogytam:(

2013. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) A második és a negyedik válaszoló esete nagyon megnyugtatott, hogy ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a problémával... szóval csak ki kell tartani, bár én is közel álltam hozzá, hogy feladjam. De nem fogom.. :) Remélem nekem is beindul majd idővel a fogyás.

A harmadik válaszolónak a köszönöm a hasznos tanácsokat!

2013. márc. 13. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!