Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kenyeret egyek, ha...

Milyen kenyeret egyek, ha fogyni akarok a hasamból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér, de most így a tél alatt felszaladt egy pici a hasamra. Fehér kenyér helyett milyen kenyeret egyek?
2013. márc. 9. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyet. Ha nagyon muszáj, néha ehetsz teljes kiőrlésű lisztből készített kenyeret, de ezt is csak ritkán.
2013. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyent.

A kenyér nem jó, edd magában a felvágottat zöldséggel, néha kis kemény sajttal, főtt tojással.

2013. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az írták egy oldalon, hogy nem kell megvonni a kenyeret, csak keveset kell.
2013. márc. 9. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Tegnap azt olvastam egy oldalon, hogy kell a kenyér a kalcium miatt... ???

Sokmindent lehet olvasni.


A táplálkozás bonyolult tudomány és én nem vagyok szakértő benne, ritkán állítok valamit fixen, de hacsak nem vagy kórosan kenyérfüggő, semmi bajod nem lesz kenyér nélkül. A testednek nincs rá szüksége.

Az más kérdés, hogy társadalmunkban a kenyérfogyaztás alap, a kenyérevés kényelmes, egyszerű, nem is drága és szokatlan lehet kenyér nélkül.


Én egyébként nyers kenyeret eszem, ami ugyan nem hasonlít a kenyérre, de lehet valamihez enni. De a zöldségek is meglepően jók akár a rántottához, amit mindig kenyérrel ettem, pedig én sosem voltam kenyérszerető.


Mindazonáltal lehet fogyni kenyérrel, s egy kis súlyfelesleg nem biztos, hogy rávesz, hogy hirtelen elhagyd, de ha már ide keveredtél, elgondolkozhatsz, utánaolvashatsz, kipróbálhatod.

Velem is ez történt vagy 3 hete, de nekem jó volt az időzítés, pont akkor jöttem rá a párommal együtt, hogy jobb lenne sokkal kevesebb kenyeret enni, ez nálam nulla lett, nála minimális.

2013. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A páromnak egyébként sok krumplit, tojást és lenmagot is tartalmazó kenyeret sütök most már (amikor mégis kenyeret akar). Ez eléggé levitte a liszttartalmát és sokkal finomabbá is tette. Bár sajnálom a lenmagot, állítólag nem tesz jót a zsírsavainak a hőkezelés, s annyira finom nyers kenyérben... Úgyhogy inkább nyers kenyér van, főleg az édes, mákos-mazsolás-narancsos verzió (nyilván az is tobzódik a lenmagban, egyik kedvenc alapanyagomban).


Persze ha nem tudsz kenyeret sütni... Na akkor szoktak jönni a teljes őrlésűekkel, amik még mindig jobbak, mint a fehér. S kevés kenyeret enni sem rossz ötlet, felesleges túlstresszelni magad és a szokásaidat hirtelen felrúgni, ha nem érzel elég erős késztetést a táplálkozásnak élvezetnek kell lennie :)

2013. márc. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 9. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!