Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi a napi zsír és fehérjes...

Mennyi a napi zsír és fehérjeszükségletem az adataim alapján?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni diétázni vagyis inkább életmódot váltani. Több oldalon is utána olvastam, de elég szélsőséges adatokat találtam (valahol 0,8g/ahány kg vagyok, valahol ez az adat 1,5g). Szerintetek mennyi?

- 22 éves vagyok, 170 cm, 80 kg, lány

- ülőmunkát végzek, heti 3szor sportolnék (futás, aerobic, stb.)

- minden nap kb 1 óra séta



2013. márc. 3. 15:20
 1/5 Irooonmaaan ***** válasza:

Hello!


Normál táplálkozás esetén, amikor nem diétázol, akkor valóban 0.8g/ttkg körül van az ajánlott mennyiség. Viszont diétában ennél több kell én olyan 1.2 körül javasolnám , de majd később ha jobban ráérek, akkor utána számolok pontosan.

2013. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Még valami... az 1.2 g/ttkg az arra vonatkozik ahánykiló most vagyok vagy amennyi lenni szertnék? Vagyis a 80 kilót szorzom vagy a 65-öt (mert annyi akarok lenni) Valamint ha a 80-at szorzom az azt jelenti, ha leadok 1-2 kilót akkor mindig újra kell számolnom a fehérje, stb. szükségleteket? Bocsi, ha hülye a kérdés, de nem értek hozzá :(
2013. márc. 4. 10:52
 3/5 Irooonmaaan ***** válasza:
Mindig az aktuális kilóval kell számolni. Elvileg folyamatosan állítgathatnád, de gyakorlatban szerintem elég 5kg fogyásonként újra számolni.
2013. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Irooonmaaan ***** válasza:
Na kicsit számolgatva azt javaslom, hogy a 80 kg-hoz, hogy kb 1.4g/ttkg-val számold a fehérjét. Zsírból legyen az energia beviteled 20%-a. Energiára számolva, nem tömegre, és ezek főként növényi eredetű esszenciális zsírokból származzanak. Javaslom a lenmagolaj fogyasztását. A maradék pedig lesz a szénhidrát. Amit zöldségekből, rizsféléből, zabpehelyből ilyesmiből érdemes bevinni. Kerülve a cukrokat és a finomlisztet.
2013. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és azt is, hogy még utána is néztél a dolognak. Természetesen ment a zöld kéz :)
2013. márc. 4. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!