Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elfogadom magam, hogy fogyjak?

Ha elfogadom magam, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Nagyon súlyosan önbizalomhiányos vagyok és jelenleg 100 kg. Baromi nehéz a fogyás, de amikor még szerettem magam, ennyire se ment.

Most mi ez a nagy kampány, hogy szeressék meg magukat a ducik és utána könnyebb fogyni? Tényleg így lenne?

Sokszor öngyilkosságon jár az agyam, a párkapcsolatom romokban a féltékenységem miatt. De eddig nem akartam időt szakítani erre, mert félek, hogyha megszeretném és elfogadnám magam akkor nem tudnék fogyni.


Mit gondoltok? Szörnyen érzem magam, fogyás is alig megy, gondolom a lelki állapotom miatt. Hanyagoljam a fogyást és menjek rá arra, hogy megszeressem magam? Vagy lehet mindkettőt egyszerre? Küzdeni a súlyom ellen és közben meg szeretni?


2013. márc. 2. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiányod a túlsúly miatt van nekem úgy tűnik, bővebben kifejtve, úgy jön le az írásodból hogy akkor lennél elégedett a lefogynál, nem pedig akkor ha elfogadnád a túlsúlyt. Szerintem mindkettő járható út az önelfogadás is. Sokkal inkább a kitartás hiányának tűnik a dolog, erre felesleges önigazolást szerezni ha te is tudod hogy így nem ok.
2013. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2 éve fogyózok, persze, hogy nincs már sok kitartásom.

Főleg, mivel lelkileg egyre sz@rabbul érzem magam. Folyton szorongok, kisebbségi komplexusom van, rettegek, hogy a párom megcsal..

Ez így nem élet.

2013. márc. 2. 17:14
 3/8 A kérdező kommentje:
És úgy érzem, már nem bírom sokáig, hogy csak a kitartás, undorító hájas disznó vagyok, minek élek egyáltalán, minden más nő szebb nálam.. Lelki roncs vagyok már
2013. márc. 2. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha szeretnéd Magad. Nem a hájadat, Te nem az vagy. A tested egy csodálatos szerkezet, bámulatos dolgokat tesz, hogy életben maradj, lehetőleg minél kevesebb problémával. Megérdemelné, hogy szeresd és könnyíts terhein.

Na ez pl. egy jó hozzáállás lenne.

2013. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na igen.. Mert vannak eü-i problémáim is..
2013. márc. 2. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:

"2 éve fogyózok, persze, hogy nincs már sok kitartásom. "


Itt egyedül ezzel van gond, a többi már körítés.

Körítés az önelfogadás, teljesen más téma. A fogyás az egészséges táplálkozásból adódik, egyszerű. A lelki egészség már bonyolultabb kérdés, de a fogyástól független.


Amire te gondolsz, az pedig egy mozgalom. Ami lehetne jó is, csak mivel a hozzáértés teljes mértékben hiánycikk, ezért értelmetlenné válik. Tekinthetsz rá úgy, mint a veszítés elfogadása egy alapvetően NEM vesztes helyzetben. De ugye így könnyebb, csak nem biztos hogy a könnyebb a jobb is..

2013. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. No nem vagy ezzel egyedül, én is ebben a cipőben járok sajnos. És jönnek az oltások, pedig tényleg nem könnyű. Bárki bármit mond, nehéz.
2013. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azert azt hogy konnyu, sennki sem mondja.

Foleg megfelelo taplalkozastudomanyi ismeretek hiànyàban, lehet sokat pròbàlkozni eredmeny nelkul.

2013. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!