Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom egy...

Egyszerűen nem tudom egy szinten tartani a súlyomat, ezért a bőröm iszonyú. Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
Tudni kell a bőrömről, hogy nagyon rossz alapból, már kiskoromba is mindenféle betegségem volt vele...ezért nem annyira meglepő, hogy bár nálam ez a jójó efektus annyi, hogy a minimum súlyom 45 kiló, a maximum 50. Ha átlagosan is eszem akkor is, amikor a testem úgy dönt hogy figy, akkor fogyok, amikor meg hízok, akkor hízok...és én eljárok futni, tornázom, használok krémeket, és egészségesen eszek (nem diétásan hiszen nekem az 50 kilós maximumom is tökéletes) akkor is mindig ingadozik a súlyom az utóbbi 4 évben. És már ennyi is bajt okozott, a bőröm tele van hízási csíkokkal és narancsbőrrel. Mit tehetnék szerintetek??
2013. febr. 26. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A narancsbőr a sok zsír, kevés izom, rossz keringés jele.


Ha feltételezem, hogy nem csak zöldségeket, húsokat és gyümölcsöket eszem, akkor telibe találok, ugye? A kérdés az, hogy miért, és ha 'más' ételeket eszel, akkor miért zavar az egészségestől eltérő, 'más' állapot?


A gluténmentes, szénhidrátszegény, tejmentes táplálkozás jó eséllyel az összes problémádat rendbe tudja tenni.

2013. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen átlagosan étkezem, nassolni nem szoktam ugyan, meg cukros üdítőket sem iszok, de előfordul hogy megeszek egy héten egyszer valami műkaját. Ha szénhidrátmentesen étkeznék, nagyon sokat fogynék, tejtermékek meg kellenek a szervezetnek, azt miért kéne kizárnom?
2013. febr. 26. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szénhidrátokat ennél, zöldségekkel. Mindenki eszik zöldségeket.


Hogy tejtermékek kellenének a szervezetünknek egy igazán modern elképzelés, természetesen semmin nem alapszik, hacsak nem a marhatenyésztők és a tejipar elképzelésein. Természetesen az ő létezésük előtt is volt élet, tejelő állatok nélkül.. Sőt még ma is van, több egészséggel jár mint a tejfogyasztás.

2013. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ami a zöldségekben van szénhidrát az iszonyú kevés, máskülönben senki sem fogyna semmit aki csak azt eszik...

A tejtermékek tele vannak fehérjékkel, nézz utána ennek, igenis szükségünk van rá... de azért köszönöm a választ :)

2013. febr. 26. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Iszol naponta két liter vizet? Megoldás lehet és friss levegő,úszás. 50-kilósan és ilyen fiatalon ez a narancsbőr durva,szinte hihetetlen.- Anya 40-éves lesz ,két gyermeket szült és nincs narancsbőre,talán két vonalnyi stria a fenekén,de semmi egyéb.Valami gikszer csak van...
2013. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, Kedves 18 éves lány, a szakterületemen nem fogok engedni :) De ezzel te fogsz jól járni.


Igen, a zöldségekben kevés szénhidrát van. Ez a lényeg! Rostok, amelyeket a bélrendszeredben élő mikrobák tudnak csak lebontani, rövid szénláncú zsírsavakká.. ilyen az ember táplálkozása! Ettől a szénhidrát mennyiségtől nem leszel elhízott, cukorbeteg, szívbeteg. Mi ezzel a gond? Fogyni fogsz? Nem! Ha eleget eszel, nem fogsz fogyni, legfeljebb az egészséges testsúlyodra.


A tejben nagyon kevés fehérje van. Néhány százalék. DE az ember heti egy nap húsevéssel is tökéletesen egészségesen élhet (ha a táplálkozásának a többi része rendben van), tehát a fehérjebevitel egy igen túlmisztifikált dolog. Sokkal többet ártanak a tejjel bevitt, autoimmun folyamatokat okozó fehérjék, a növekedési hormonok, marhainzulin - mint amennyi előnye magának a fehérje bevitelnek lenne.


Egyelőre a bőröd és a súlyingadozásod egészségügyi problémáiról van szó, erre irányult a kérdésed. Akkor viszont ne térjünk el ennyire az egészséges táplálkozástól, a fehérjeforrásaid a húsok, nem a tej! :)

2013. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. válaszoló, a ma elterjedt táplálkozás mellett óriási gikszer van, ami nagyon sokakat érint.. és nagyon csúnya következmények lesznek éveken belül..
2013. febr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!