Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rubint Réka 2009-es DVD-re ha...

Rubint Réka 2009-es DVD-re ha tornázok, akkor tényleg nagyon vastag lesz a lábam?

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy nagyon megvastagszik, izmosodik a comb a gyakorlatoktól. Én vékonyabb combokat szeretnék. Akkor nekem ez a DVD nem megfelelő?
2009. aug. 30. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen vastag lábad lesz egyedül attól függ mennyit eszel. Vegyünk egy egyszerű példát. A ember 3000 kcalt visz be egy nap míg b 1500-at. Mind a ketten napi szinten futnak 5 km-t. 1 év múlva A embernek akkora lába lesz mint egy focistának, de B embernek viszont kis pálcika lába lesz. Nem kell megijedni az izom nem jön olyan könnyen mint ahogy egyesek elképzelik. Ahhoz, hogy nőjön az izomtömeged pozitív kalória mérleget kell tartani ami fogyókúra alatt amúgy is lehetetlenség. Tehát ne izgulj ha fogyókúrázol akkor nem lesz nagy lábad.
2009. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút tévhit, hogy vastagodni fog a lábad.Jómagam rendszeresen tornázom Réka edzésprogramjára és teljesen rendben van a lábam.Sőt ha még beszerzed magadnak azt a speciális harisnyát, akkor tuti szép lábad lesz.ÚGYHOGY HAJRÁ
2009. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, mit akar az első válaszoló, csak nem jól irta le.

Amúgy igaz.

1 év alatt, főleg futástól nem lesz senkinek "focista lába"

Ahhoz sok-sok évnyi kemény edzés kell.

Aki otthon "rékázik" annak ilyen veszély nem fenyeget.


Második:

Tök felesleges a saját példádat felhozni, mert mindenki genetikailag más. Amúgy nem sok különbség lehet két ember között, csak:

Testösszetétel, anyagcsere sebesség, hormonszintek változása, izom típusa, metabolikus ritmus, izomtömeg eltérés, fehérjebeépülés hatékonysága, vízvisszatartási hajlam, szénhidrátraktárak nagysága, és még kb. többszáz fontos különbség.

Nincs két egyforma ember ugye?

Attól, mert Neked nem, lehet, hogy Neki igen.


Vannak nők, akiknek több férfihormon van a vérükben,

van akinek az ösztrogénszintje magasabb. Az arány változása következtében változhat az edzésre adott izom-válasz is. A fehérjebeépülés fokozottabb tesztoszteron jelenlétében, így az izom ereje is nagyobb.


De meg lehet nézni a különbséget a rövid és hosszútáv futók izomzata között: a hosszútávfutók vékony, kisebb de kitartóbb izomzattal rendelkeznek. Ezt vörös típusú izomnak nevezik, szemben a sprinterek "fehér" típusú izomzatával.

A fehér izom gyorsan, erélyesebben húzódik össze, de fáradékony, a vörös izom lassabb, de kitartó munkára képes.

A kettő közül a fehér, ami nagymértékű növekedésre képes, a vörös nem. (a szív is ilyen, gondolj bele, mi lenne ha növekedne).

Mindenkinél megtalálható mind a két fajta izomszövet, aránya GENETIKAILAG meghatározott.

Tehát igenis van olyan, akinek könnyen vastagszik, van akinek meg pont az a problémája, hogy az istenért nem akar nőni, pedig szarrá edzi.

Kis mértékben (edzésmódszerrel) lehet változtatni ezen az arányon, de a genetika akkor is meghatározó.

A rövid/hosszútáv -futókat is ez alapján válogatják ki, megnézik kinek mi fekszik inkább és úgyfog edzeni. Teljesen különböző edzésmódszerrel.


Az otthoni edzésnél szerintem nem lesz ilyen problémád, ha mégis, akkor orvossal méresd meg a hormonszinteket.

2009. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és figyelj a vízvisszatartásra, lehet csak az az oka a vastagodásnak.

Kevesebb nátrium, több kálium.

De a hormonszintek itt is bezavarhatnak, úgyhogy nem árt ellenőriztetni.

(előző voltam)

2009. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húúú, köszi :)

Tavaly nyáron amúgy sokat tornáztam otthon... egy női magazinban láttam gyakorlatokat a comb formálására. Csináltam is heti 3x, az eredmény az lett, hogy szép, feszes lett a combom ( előtte kicsit lötyögött), viszont sokkal vastagabb is, és az miatt abba is hagytam. Ezért érdekelt az, hogy Réka tornáitól vastagabb lesz-e.

De köszönöm a tartalmas válaszokat.

2009. aug. 30. 11:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: háziorvosnál meg lehet nézetni a hormonszintet? Vagy ő küld tovább vmerre?
2009. aug. 30. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Laborban csinálják. Vér, vizelet.

De ne menj feleslegesen, csak ha úgy érzed, hogy abnormális mértékben izmosodsz.

Az hogy vastagszik, az természetes, főleg ha van rajtad zsír és az nem "ugrik le" azonnal. Az izom feltölti magát glikogénnel, ami az energiát adja a mozgáshoz.

Viszont sokkal formásabb leszel, mert a test formáját az izom adja (főleg ha nem fedi sok zsír).

A csőkar/ csőláb /hordótest nem esztétikus még zsírmentesen sem.

A formásan izmos meg még egy kis zsírfelesleggel is vonzó.

(lásd Brazil szambatáncosok :-P )

2009. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se szeretném megkérdőjelezni a tudásod.Egyvalamit viszont tudnod kell.Ha egy ember válaszol egy kérdésre akkor nem azt jelenti,hogy minden ember egyforma és csak Rékázz otthon.Persze mindenki más,más testalkat más gondolkozás más sport.Attól hogy én speciel Rékázom otthon és mondjuk nem futok vagyok olyan mint bárki aki akármilyen sportot űz.Zárójelbe tenném az én családom se a vékony izmos lábakról híres.Akarás kérdése na meg persze nem az első heti mozgástól várni a csodát.
2009. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!