Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni 13 kg-ot,...

Szeretnék fogyni 13 kg-ot, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok,168 cm és jelenleg 68 kg.

Elég könnyen hízok,ha nem figyelek oda a mozgásra és az étkezésre.4 évig tartottam a súlyom, 55-56 kg voltam és ezzel együtt elégedett is.

Aztán elhagyott a párom,én meg magamat,ezért híztam vissza.

Mostanában sok mindent olvasgattam ezen az oldalon,pl. hogy a tejet teljesen ki kell iktatni az étrendből,mellőzni reggelire még a tk. kenyeret is stbstb. És ezzel ellentétes véleményeket is olvastam,akkor hogy is van ez?

Valaki legyen olyan kedves és tegyen rendet a fejemben,h akkor mit érdemes (és mit nem) fogyasztanom pl reggelire,meg vacsorára,h eredményes legyen a fogyásom. A mozgással sincs problémám,nagyon szeretném ugyanúgy megtartani a súlyom,mint korábban.

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. jan. 8. 14:33
 1/3 A kérdező kommentje:
Például TáplálkozásHarcműves válasza is határozottan érdekelne!
2013. jan. 8. 14:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Üdvözletem! Igen jóleső volt olvasni a kérdést.


Két tudományosan hiteles irányzatot lehet képviselni, mindkettő megtalálható itt a fórumon is.


Az egyik teljes ajánlja a szénhidrát fogyasztást korlátozott mértékben (előre megszabott mennyiségek szerint) és jó minőségben, például teljes kiőrlésű gabonákat. Ennek a működésére van példa, sok sportoló, sikeresen lefogyott ember támaszthatja ezt alá..


Mégis tévesnek és veszélyesnek gondolom, főleg egészségügyi szempontból. Azért, mert (és itt jön képbe a másik követhető tudományosan korrekt irányzat) a természetellenes szénhidrát fogyasztást, például a gabonák képében több sebből vérző szokásnak, sőt veszélyforrásnak kellene tekinteni. Ez kicsit túlmutat a szénhidrát hizlal/nem hizlal, mekkora mennyiségben hizlal kérdésen.

A legtöbb keményítő forrásunk (gabonák, kukorica, burgonya) azon túl, hogy a legfölöslegesebb, legolcsóbb tápanyagot tartalmazza (a keményítőt) egy sor emésztést akadályozó, bélfalat és egyéb szerveket károsító anyagot tartalmaznak. Látszik rajtuk, hogy nem alkalmasak fogyasztásra, legalábbis nem hosszú távon.


Tehát az iskolák szétválnak: egyik szerint kell szénhidrátot enni, egy pontosan kimért (de nem kis) mennyiségben, a másik szerint sok betegséget megelőzne, ha elhagynánk a fő keményítőforrásainkat.


Számomra azért hitelesebb az utóbbi, mert meg tudja cáfolni a másikat. Az előre meghatározott mennyiségű, jó minőségű szénhidrátról azt mondják (bár ez hazugság) hogy segít egyenletesen tartani a vércukorszintünket, inzulinszintünket. Na most ennek könnyű bedőlni, én is sokáig elhittem míg nem egy sportoló, harcművész úr nem tájékoztatott az ellenkezőjéről. Hogy világos legyen, a tesztoszteron.hu oldalon megjelent cikkek közül valamelyiken is firtatták, hogy a teljes őrlésű lisztek is igen nagy inzulinszint emelkedést okoznak.


Ezután még némi nyomozás, és megláthatjuk hogy gyakorlatilag nincsen egészséges szénhidrát forrásunk. Mind rosszul hat a vércukor szabályozásunkra, a többségük pedig mérgező növényi fehérjéket is tartalmaz, egyszerűen nem ehhez alkalmazkodott a szervezetünk, így már nem is meglepő a teljes őrlésű gabonák elterjesztésével (a zsíros ételeket kiváltandó) elterjedt elhízási hullám. Valójában teljesen jól megmagyarázható. Két kiút van: vagy mindenki egyénre szabott módon meghatározza a még elfogyasztható szénhidrát mennyiségét, amivel nem hízik/fogyni tud persze ez a mennyiség is okozhat betegségeket, főleg hosszú távon vagy gyakorlatilag lemond az ilyen táplálkozási szokásról.


Mindkettő járható út, én az egyiket egészségesebbnek és értelmesebbnek tartom.

2013. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aztaaa,ez ám a válasz,köszönöm szépen! :)

Tehát akkor inkább kerüljem a tk. gabonaféléket is,akkor pl reggelire mit fogyasszak helyette?Tojást,húst,zöldséget stb?

2013. jan. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!