Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el ezt az...

Hogyan érhetném el ezt az eredményt?

Figyelt kérdés
Szeretném ha vékonyabb lennék..ezen azt értem hogy izmosítani szeretnék és arányosabb alakot. Természetesen a vékonyabb izmos combokért és a kerek feszes fenékhez valamit a lapos hasért edzés és kalóriaszegény fehérjében gazdag étrendre van szükségem. Problémám viszont az, hogy van rajtam felesleg..olyan 6-7 kg körül bár ez eloszlik rajtam és nem feltűnő. a kérdésem az lenne, hogy előbb a felesleg leadására törekedjek vagy a kardiót (ugrálókötél, futás) beiktathatom az erősítések mellé?? A felesleget így is leadhatom? Kicsit össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatba, ezért kérném a segítséget. Előfordulhat, hogy valami butaságot írtam..nyugodtan javítsatok ki.:)
2012. dec. 31. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy leadd a zsírt(szálkásítás), kevesebb kalóriát kell bevinned a szükségesnél, izomnöveléshez pedig többet. Ezért szálkásítani és tömeget növelni nem lehet egyszerre, két különböző étrend kell hozzájuk. Úgy szoktuk csinálni, hogy először tömeget növelünk(ilyenkor plusz zsír is szokott feljönni), majd ha megvan a kellő izomzat, akkor leszálkásítunk. Persze, ha akarod, akkor fordítva is lehet.

Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-4 gramm fehérje és 2-1 gramm szénhidrát.

Tömegnövelő étrend: Testtömegkilogrammonként 2-2,5 gramm fehérje és 5-6(nőknél 3-4) gramm szénhidrát.

Szálkásításnál legyen legalább heti 4-5 aerob/kardió edzés, tömegnövelésnél nem kell ilyen sok, mert lehet, hogy pont emiatt nem leszel kalóriapluszban a fejlődéshez. Szálkásításnál és tömegnövelésnél is egyaránt kell végezni terheléses edzéseket, vagy súlyzós, vagy saját súlyos edzést. A body.builder.hu-n találsz mindenféle edzéstervet, mintaétrendet, stb.

2013. jan. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2013. jan. 1. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!