Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy aki anorexi...

Jól gondolom, hogy aki anorexiás lesz, az előtte tragédiák sorozatán megy keresztül, és az anorexiája már csak a jéghegy csúcsa?

Figyelt kérdés

Csak erről filóztam most. Nagyon szeretem a pszichológiát, és szeretném jobban megérteni azokat az embereket, akiknek ilyen gondjuk van.


Más magyarázatot én nem igazán tudok elképzelni. Legkevésbé hiszem el, hogy ez divathóbort, és a magazinok meg a modellek generálják. Hiszen, akinek nincs válságban több fronton is az élete, aki kiegyensúlyozott, boldog életet él, nem tagadja meg egyik napról a másikra az ételt, mert a tv-ben azt látja, hogy XY modell milyen hú de vékony, nem?


2012. dec. 11. 20:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ritkán van köze ténylegesen a testsúlyhoz.

az ilyen betegek depressziósok,és az öngyilkosságnak ezt a lassú módját választják.

az meg hogy most ez divat,úgy könnyebb vele leplezni a valós okát,az öngyilkossági szándékot.

és nem kell hozzá tragédia.

elég ha érzékenyebb,gyengébb lelkű,mint a többi ember és megtörik.

2012. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem voltam anorexiás soha, meg modell sem, de ha egyedül vagyok, nem szeretek enni. Csak esetleg kényszerből ha már az éhhalál kerülget. Barátommal, barátnőmmel, vagy más társaságban viszont imádok jókat enni, és olyankor főzni is szeretek, de csak ha van kinek. Olyan még nem volt, hogy csak és kizárólag magamnak főztem volna kaját.
2012. dec. 12. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok anorexiás, csak evészavaros. Sokszor előfordul, hogy nem eszek, főleg amikor itthon vagyok, ha el kell mennem is max azért hogy ne korogjon a gyomrom.. amikor a barátommal összeveszünk,akkor se szoktam, ezzel büntetem magam a veszekedések miatt, mert magamat vagdosni nincs erőm. Sőt, őt is így büntetem, hogy magára vessen ha valami bajom lesz, aztán majd legközelebb átgondolja, hogy megint milyen baromságot fog a szememre hányni megint. De ez önmagában még nem lenne semmire ok, de évekig cseszegettek általánosban hogy na a dagadt tehén (kb 163 centihez 63 kg voltam akkor), mindig mindenből kihagytak, én voltam a legrondább, a lófejű, stb.. ennek köszönhetően megutáltam magam, hiába nézek már ki máshogy, rühellem a fejem, a testem, és lassan bárkivel cserélnék. Ja, és gimiben is sokat cseszegettek, főleg egy olyan csaj aki akkor is duci volt, mostanra meg bálnára dagadt. Alig várom a fejét, hogy meglássa, hogy igen, NEKEM sikerült lefogyni, neki viszont nem, mert egy akaratgyenge liba. Hát kb ennyi az én történetem:D Meg kicsi korom óta van egy vágy bennem a tökéletességre, minden téren, úgyhogy engem befolyásol bizony, ha meglátom hogy XY modell milyen vékony.
2012. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Kedves ember:


en egy eve kuzdok anorexiaval es elmondhatom hogy nem azert mert meg akarok halni...ez csak annyi hogy vekonyabb akarok lenni es egy ido utan hiaba fogyok es fogyok nem latom magam vekonyabbnak nem kapok visszajelzeseket hogy vekonyabb vagyok ez elkeserit es tovabb fogyok de amikor erzem hogy a szivem megint 'rosszalkodik' akkor par napig rendbe jovok eszem... mert nem akarok meghalni de aztan megint kovernek latom magam hogy ettem es utana megint nem eszem es ez egy korforgas...mert meghalni nem akarok...de vekonyabb es vekonyabb akarok lenni

2012. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem is sokat bántottak, én meg zabálni kezdtem. :D Vicces ez az élet. :D
2012. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

11.44

pedig pont te támasztod alá azt amit írtam.

játszol az életveszéllyel,de amikor szembesülsz vele rosszalkodik a szíved,akkor visszatáncolsz.

elég lenne egy komolyabb kis változás,stressz az életedbe és azonnal végig is vinnéd az eredeti tervet a halált.

az infantilizmust is mutatja,hogy visszajelzésekre,figyelemre vársz és ha nem kapod kapod meg,akkor magadat bünteted,ahelyett,hogy valóban tennél a figyelemért,vagyis szebbé tennéd a tested.

amúgy érdekelne,ha ennyire le akarod pucolni magadról a zsírt,akkor azt miért nem úgy csinálod,ahogy azt kellene?

pl ezen a lányon nem sok zsír van,mégis jól néz ki és egészséges-

[link]

2012. dec. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekem ez a lány speciel visszataszító, biztos, hogy nem ilyen kinézetet tűznék ki célul...
2012. dec. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
kedves ember... koszonhetoen a gyk nak szenhidrat fobiam lett es hiaba jartam edzoterembe folyamatosan (mert igen regen izmot akartam epiteni es formas akartam lenni) ahelyett hogy izmot epitettem volna azt is leepitettem mivel nem vittem be szenhidratot egyltalan igy a feherje sem szivodott mar fel szoval gyakorlatilag fololegesen toltottem el az elmult egy evem napi szinten az edzoterembe es igen verem a fejem a falba h hulye voltam/vagyok de meg mindig nem tudok szenhidratot enni mert feljovok erre a hulye oldalra es mindenki csak azt hangoztatja hogy feherjefeherje semmi ch hat sikerult belem irni...
2012. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

hűűhaaa

én lány vagyok de nem szeretnék úgy kinézni mint az a lány a bodybuilder oldalon


én írtam a 170/35 kilósat

egyél szénhidrátot hidd el ha eszel és mellette kellő fehérjét és ZSÍRT is beviszel és még mellé tornázol is nagyon szép formás, egészséges alakot fogsz kapni

én is a végén már csak fehérjét ettem és egy csontkollekció voltam semmi izmom meg erőm se volt hiába ettem húst hússal és túrót semmi erőm nem maradt már

mostmár eszek sőt vacsorára is szoktam enni már nem görcsölök ezen nem akarom hogy ez hálózza be az életemet és szerencsére kezdek róla leszokni hogy ezen agyaljak, és az utóbbi időben elszokott kapni a zabaroham de erről is hála Istenek már leszokóban vagyok tudok megálljt parancsolni, van önkontrolom és kitartásom

és egészségesebb is vagyok

mindnet eszek chipset, csokit péksütiket nem de az nem is kell

sok szerencsét, gyere helyre!

2012. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
koszonom utolso:) igen neha helyrekattanok es beismerem magamnak hogy igen szenhidratot igenis kell ennem akkor eszem zabkasat vagy barnarizst egyszer ketszer majd belelkesulok eszem egy kis gyumolcsot is es utana megint mintha hiztam volna (gondolom hogy a szenhidrat megtartjaa vizet) elkezdek megint csak feherjet enni hogy ez kimenjen es ujra "szalkas" lgyek es ez igy megy folyamatosan...:/
2012. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!