Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Házilag készített saláta mix...

Házilag készített saláta mix meddig áll el hűtőben?

Figyelt kérdés

A bolti zacskós salátakeverékeket nevetségesen drágának találom, ezért arra gondoltam, hogy csinálok magamnak fehér- és lilakáposztából, fejessalátából és vékonyra szelt répából, azonban hiába veszek kis fej káposztákat, ez nekem így is több napi adag. A kérdésem az lenne, hogy felapríthatom és összekeverhetem őket egy nagy tálban előre, vagy mindig csak annyit vágjak föl belőlük amit éppen megeszek? Hogy jobb ezt tárolni?


(vacsorára gondoltam és természetesen nem csak ezt enném, hanem hozzá csirkemellet kefires öntettel vagy light mozzarellát esetleg halat, szóval nem kérek kioktatást arról, hogy ez így nagyon kevés lenne)


2012. nov. 28. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyenlősködj a salátával :), viszont nem ajánlom a 2-3 napnál hosszabb ideig tárolást.Az tény hogy frissen a legjobb, de kb 3 napot kibír a hűtőben (lefedve hogy ne vegye át más kaják szagát).
2012. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző is írta, olyan 3 napig elvan lefedve. Viszont eléggé összeesik, és nem olyan gusztusos. Szerintem mindig annyit csinálj, ami aznap és másnap elfogy. Meg még azt tudom javasolni, hogy kis zöldségesekben vásárolj, mert ott fel szokták vágni a káposztákat is, ha nem szeretnél egy egészet elvinni.
2012. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

egyetértek a 3 nappal.

a tejes, kefires dolgokkal vigyázz. ugyan olyan hatást érnek el az inzulin szabályozásodban mint a szénhidrátok, cukor stb. tehát nehezítik a fogyást, zsírraktározást váltanak ki!

2012. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A zöldséges jó ötlet, majd körülnézek ilyen helyen is. Én piacon szoktam vásárolni, de ott sajnos nem szokás felezni a zöldségeket.


Illetve akárki akármit mond, a tejtermékek szerintem hasznos tápanyagok, én nagyon szeretem őket, úgyhogy nem fogom száműzni őket az étkezésemből.

Az inzulinszabályozással kapcsolatos dologra nem tudok mit mondani, ugyanis nem vagyok tisztában a folyamat mechanizmusával, bár szerintem a kedves 3. válaszoló sem (véletlenül nem Táplálkozásharcművésznek tetszik lenni?)


Egyébként meg szeretnék már látni egy magas impact faktorú tudományos folyóiratból származó cikket, amely alátámasztja a szegény tehéntejről elmondott sok negatívumot...

2012. nov. 28. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Kövesd a hitedet, az is egy álláspont.

[link]


Ha érdekelne a téma és nem csak hobbifogynál, már régen utánajártál volna a tej témájának.

[link]

2012. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tej egy tápláló ital lenne ha nem lenne benne a tehén által természetesen előállított növekedési hormon (IGF-I).Nem kell szénhidrátfóbnak lenni, viszont óvatosan azzal amit egy kis tehénnek szántak.Nem akarok senkit sem letámadni, de annyira fáj hogy mindenki a kalóriákkal és szénhidráttal van elfoglalva mikor olyanokat eszünk meg amiket nem nekünk szántak.
2012. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

vigyázz, ezért itt a fórumon kapni fogsz :)

Ilyen különvéleményt, mindjárt csönget hozzád a TEK :)

2012. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem fog kapni, mert értelmesen írja le, és nem agy veszetten, fröcsögő módban, hogy márpedig és blablabla...
2012. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, nos előbb meg kell tanulni olvasni, normálisan szöveget értelmezni, utána érteni fogod azt is amit én írok, ne aggódj. Ami késik nem múlik, olvasgass, ügyesedj.
2012. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!