Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg a fogyást...

Hogy oldjátok meg a fogyást és családra való főzést?

Figyelt kérdés

Szeretném formába szedni magam, de mit tehetek, ha a páromra is főznöm kell...? Ami azt jelenti hogy finom, laktató ételek kerülnek az asztalra. Érzem hogy kezdenek meglátszani rajtam ezek az ételek...


Hogy variáljam át a dolgot, milyen főtt ételeket főzzek, amik nem erőltetik meg a gyomrot?



2012. nov. 17. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Zabkorpába forgatod liszt helyett a rántott húst, és a sütőben sütöd ki olaj nélkül.

Mustárban pácolt csirkemell, olaj nélkül roston sütve/grillezve

[link]

2012. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Körbenézek ezen a linken
2012. nov. 17. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az nem lenne megoldás, ha "gyomorkímélő" kajákat tennék az uram elé (is). A kezdetek kezdetén próbáltam, de az lett a vége, hogy gyorshívóba tette a donpepét. Így én külön készítek magamnak enni, ő meg eheti továbbra is a jó magyaros pörkölteket. A magam részére amúgy nem variálom túl, csirkemell megpárolva, és mellé párolt brokkoli, vagy valami más zöldség párolva, vagy nyersen, ezt összekeverem egy tálba, és erre "járok rá" egész nap. Ha a Te párod amúgy bírja (szereti) a könnyedebb ételeket, akkor köretként zöldségeket tálalj neki is, max. főzz ki neki mellé rizst, pl. A hús legyen sovány. Ahol lehet, spórolj a zsiradékkal. Sok kicsi sokra megy alapon.
2012. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet :D Igen, attól félek nálunk is gyorshívóba kerülne a pizzás :D

Próbálok e szerint ügyeskedni, amiket írtál :)

2012. nov. 17. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem finnyás a férjem, ma pl. rakott padlizsán volt, megette és meg is dicsérte. De a zabbundában "rántott" csirkétől kezdve bármit megeszik velem. 3 gyerekem is van, és ők is túlélik, hogy nem zsíros, egészségtelen kajákat esznek hanem túlnyomórészt zöldségeket és sovány húsokat. Mondjuk nekik fehér rizst főzök míg magamnak barnát, vagy pl. ők reggelire-vacsorára ehetnek kenyeret (én egy falatot se eszek kenyérből) de nem főzök ötfelé.
2012. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én számolom a kalóriákat és azt eszem mint a férjem.Csak nyilván nem annyit.

Olyanokon változtattam, hogy pl a francia salira nem majonézes szószt teszek hanem tejfölt és azt ízesítem , a teát régóta édesítővel isszuk.

És ha ő csinál reggeli akkor ő is szigorúan megmér mindent nekem.

2012. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!