Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan barátnőtök, aki...

Van olyan barátnőtök, aki hátráltat a diétában és irigy? Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapja kezdtem bele a diétámba, szépen haladok is vele, már látható az eredmény, elkezdtek dicsérni, és a legtöbb ember támogat, jobb a közérzetem is. De egy barátnőm, aki szintén duci, folyamatosan olyan megjegyzéseket tesz, amik megbántanak.

Például:

- mozgásban: eddig főleg a diétára figyeltem, mostanában kezdtem el komolyan futni, és egyik futásomra elhívtam magammal. Nagyon nem szeretek futni, régen teniszeztem és a sprint-megáll-sprint-megáll típusú futás megy nagyon, de az egy tempóban sokat, azt mindig büntetésnek éltük meg anno edzésen is. Most már hozzászoktam, de az elején még nem ment annyira, megálltam sétálni km-enként, és a futás végén közölte barátnőm h ő ettől egyáltalán nem fáradt ki, milyen rossz kondim van, neki sokkal jobb, mert ő jógázik, és milyen erős lába van. Pedig volt, hogy ő mondta h álljunk meg, és arra fogta, hogy mert szerinte már nem vettem jól a levegőt.

- mindig mondja, hogy miket evett, és várja a megerősítést, hogy az jó volt. Erre elmondom, hogy nem biztos, hogy a tészta a legjobb megoldás, és attól, hogy rak bele brokkolit, ha azt leönti tejszínnel, nem lesz diétás. Húst szinte nem is eszik, se joghurtot, és amikor mondom neki, hogy egyen fehérjét, akkor csak von egyet a vállán, hogy ő úgyis jobban tudja. Az édességekről már nem is beszélek...

- volt, hogy raktam fel egy új képet facebookra, és tükörben fényképeztem le magam, mert úgy látszik a legjobban, de kivágtam belőle ilyen belelógó fényképezőt meg mosdószélet, nem az ostoba-magát-fényképezős-csücsörítős képet akartam. :D Erre rögtön írt, hogy mi van, p*csa lettem? Arról már nem, hogy milyen jó alakom van rajta és mindenkinek tetszett, meg tényleg csini is volt... Bánt, hogy féltékeny az új önmagamra, amivel én annyira kezdek boldog lenni.

- vagy bármi, ami a kinézetemmel kapcsolatos, azt nem kommenteli, csak ha rosszul áll a hajam, sminkelés közben, ha valami nem tetszik neki, stb. Én sose szólok be, hogy mennyire előnytelenül öltözködik és ez nagyon rosszul esik tőle.

- sajnos barátja sincs, nekem pedig most alakul, és mindig látom rajta, hogy nem szívesen hallgatja a sikereimet.

Nagyon szeretem, de ennyi sértés után nem tudom, hogy meddig tudom igazi barátnőként tekinteni, és nagyon sok negatív energiát érzek felőle, amit a fogyásom váltott ki... Ti hogyan beszélnétek ezt meg vele?


2012. jún. 11. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Féltékeny rád. Ne várj tőle dicséretet, sőt szerintem ne is mondd neki, hogy mennyit fogytál, mert csak még idegesebb lesz és még inkább úgy fogja magát érezni hogy szánalmas, mert hogy neki nem sikerült fogynia, pedig ő is nagyon akart. Szerintem legyen elég annyi, hogy mások megdicsérnek téged.
2012. jún. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem akarom megsérteni a barátnődet, de ez tényleg nem igazi barát :/

ez színtiszta irigység. onnan tudom, mert nekem is volt ilyen hasonló eset, hogy egyik barátnőm elkezdett futni járni és nagyon bántott hogy nekem nincs meg hozzá az akaraterőm. én nem cseszegettem mondjuk őt a saját gyengeségem miatt :P

most próbálom áthelyezni magam abba a szituációba.. hát talán kedvesen kéne hozzá közeledni és elmondani neki, hogy úgy érzed bántja őt a figyelem amit te most kapsz az eredményeidért és az utóbbi időben kaptál tőle egy-két rosszmájú megjegyzést. hívd fel mindenképp a figyelmét ezekre, amiket elmondtál, őszintén mondd el neki az igazságot, csak finoman. szerintem ki fog akadni, mert ilyenkor fáj az igazság, de javasold neki, hogy benne is megvan az akaraterő és ő is lejuthat oda ahová te. biztasd, hogy együtt megcsináljátok.

na, én ezeket mondanám úgy kb. ha igazi barátnő, akkor lehet hogy durcás lesz de utána elfogadja az igazságot.

ha nem, akkor nem kell vele foglalkozni, ne hagyd hogy letörjenek. egyébként gratulálok a fogyásodhoz! :)

2012. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van, pedig már nem tini vagyok:)

Megdícsérni sose szokott ő is túlsúlyos (én már nem vagyok az).

Kedves megjegyzése ez volt, hogy minek csinálom, úgyse leszek 50 kilós sose...amiben lehet igaza van, de azért akkor is gáz megjegyzés.

Abban igaza van a másodiknak teljesen, hogy mondd el neki amiket csinál, amit érzel (és ami valóban sértő, bántó) hátha ő is tud és akar változtatni hátha észbekap hogy tényleg nem vezet jóra amit csinál. Ha pedig így marad, akkor ritkítani kell a találkozásokat mert nehogymár neked kelljen rosszulérezned magad mert sikeres a diétád stb.

2012. jún. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos irigy és rosszul esik enki, hogy ezzel dicsekedsz úgymond(még ha te nem is annak szánod)

Nekem is van egy barátnőm, kb egy súlyról indultunk. Tegyük hozzá, hogy ő azért hízott meg, mert rengeteget evett, egyáltalán nem figyelt évekig, hogy mit eszik. Én mindig nagyon hízós tipus voltam, ahogy kicsit elengedem magam szaladnak fel a kilók és baromi nehezen mennek le. ELkezdtünk diétázni, ő 4-5 hónap alatt lefogyott 20 kilót, nekem az első pár hónapban alig moccant valami. Állandónan mondta, hogy mennyit fogyott, hány kiló, stb, nekem nagyon rosszul esett, mert ő többet evett akkoris, mint én, és nem sportolt. És csak úgy olvadtak le a róla kilúk. Nekem több mint félévembe került, hogy lemenjen 12 kiló. Azóta már leállt, és állandóan pizzát meg ilyeneket eszik megint és meg se mozdul a súlya, 45 kiló. Én meg csak egy nap enegdem magam picit, egyből 1 hétig több vagyok egy kilóval.

Szóval próbáld ne ennyire az orra alá dörgölni a sikeredet, hanem segíts neki, hogy fogyjon ő is. És lehet, hogy mások ezért szemétnek nevezik, de baromi nehéz nem irigynek lenni valakire aki fogyik, mikor neked nem nagyon megy.

2012. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Irigy barátnőm volt hajdanán nekem is. A te barátnőd emellett rendelkezik némi nárcisztikus vonással is. Én a helyedben nyíltan beszélnék neki erről a problémáról, esetleg megmutatnám neki azt is, amit ide írtál.

Nekem nem kellene még egyszer ilyen barát, aki ennyire rivalizál. Nekem erre nincsen szükségem. Neked miért?!

2012. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát ez a lány tényleg nem a barátnőd... a helyedben átértékelném a dolgot. aki tényleg szeret téged, az örül a sikereidnek... egy kis féltékenység természetes, de az igazi barátságnál ezt nem dörgöljük a másik orra alá, mert az ő jóléte okozta öröm nagyobb ennél... megteheted, hogy ezekre rávilágítasz, hadd szégyellje el magát, de az is lehet, hogy nagy veszekedés lesz belőle. de szerintem nem kár érte...
2012. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!