Sok ennyi szénhidrát egy napra?
írta hogy súlyt tart. lehet hogy ez pont jó
1 gramm /testsúlykg fehérje és 0,5 gramm / testsúlykg zsír azért legyen. Ha súlyzózol akkor persze helyből 2x annyi fehérje kell
Nekem max. 30-40g tűnik elfogadhatónak, kevesebb lehet.
Ha húsokat, zsírt, zöldséget eszel azzal nem eszel meg 55-70%-ot, ehhez kenyér, rizs, krumpli stb. (keményítő, cukor) kell!
Ami rossz ötlet..
A cukornak és a keményítőnek tudni kell hol a helye a táplálkozásban. A szénhidrát az elsődleges energiaforrás ez a normális és természetes módja a testünk működésének.
Rendben van hogy a feldolgozott élelmiszerek tele vannak génmanipulált glutént tartalmazó gabona származékokkal. Így manapság túl sok glutén jut a szervezetbe. Ez marhára nem azt jelenti hogy a gabonákat eredeti formájukban kerülni kell. A glutén nem méreg és hatalmas csúsztatás hogy manapság minden génmanipulált lenne. Márpedig ami nem az attól eddig sem volt baja az embereknek nem tegnap találták fel a földművelést.
A cukor civilizációs betegségeket okoz de ez szintén nem jelenti azt hogy a gyümölcsök nem egészségesek és ne lehetne őket fogyasztani súlytartáskor. Ugyanis itt is a feldolgozott élelmiszerekkel történő "túladagolásról" van szó.
Nem kell a génmanipulálásra kenni mindent.
A búzánkban nincs génmanipulált gén, csak nemesített. Több benne a glutén, amiből sokaknak már molekulák is gondokat okoznak (nem csak a cöliákiásokra gondolok.
A szénhidrát fő energiaforrás? Oké, ezért szintetizál a testünk, a bevitel mégis felborítja az egyensúlyunkat. Inzulin rezisztenciát, cukorbetegséget okoz és ezt minden olyan táplálék segíti, ami drasztikusan megemeli az inzulin szintünket - tehát nem csak a cukrok, hanem pl. a tehén tej, joghurt stb. is.
Én nem tekintem fontos élelmiszernek, energiaforrásnak a keményítőket, sőt károsnak titulálom őket, sok orvossal, értelmiségivel és táplálkozáskutatóval egyetértve.
A cukrot ugyan úgy cukornak tekintem akár kukorica szirupként van hozzáadva a húsételhez, akár a gyümölcsökben lévő Glu + Fru. Ugyan úgy cukrok, ugyan olyan hatással vannak a szervezetre mint a hozzáadott cukrok, ugyan azok a molekulák.
A sok gyümölccsel megevett fruktóz is zsírosítja a májat, problémát okoz a húgysav kiválasztásban (->köszvény).
Egyet értek sok mindennel, csak ebből az egészből én azt a következtetést vonom le (és szerintem az a sok szakember is)
hogy a szénhidrát nagyon rossz minőségben és brutális mennyiségben történő bejuttatása okozza ezeket a problémákat. Te pedig valamiért azt hiszed hogy egyáltalán a szénhidrát fogyasztás káros, ami ettől elég messze van. A gabonaféléknek, krumplinak, zöldséggel és hússal fogyasztva pont jó a felszívódásuk, ha elég sűrűn étkezünk az szintén csökkenti a hormonok ingadozását. Tökéletesen működik és nem áll fenn a cukorbetegség veszélye. Gyümölcsökből is nyilván a ch bevitel kisebbik részét kell fedezni. Probléma akkor van amikor gyümölcsnapokat tartunk meg a péksüteményből álló étkezés mellé üdítőket iszunk. Ég és föld a kettő.
Cukor és cukor között azért van különbség, a fruktóz egyáltalán nem ingadoztatja a vércukrot a többi cukorhoz képest.De egyetértünk hogy ez sem egészséges nagy mennyiségben. Ami túlságos az ártalmas. De mi tápanyagokról beszélgetünk nem pedig mérgekről tehát olyan egyszerűen nincs hogy valamit teljesen tilos fogyasztani. csak diéta alatt de az más tészta. Csak az arányokra kell figyelni. Na meg a feldolgozott élelmiszerekre azok ugyanis nem csak tápanyagot hanem mérget is tartalmazhatnak (teljesen hivatalosan).
:)
A beszélgetésünk egy orvos és egy táplálkozáskutató beszélgetésére emlékeztet :)
Nem tudom Ön mivel foglalkozik, én hivatalosan ugyan nem vagyok táplálkozás kutató.
Mindketten tudományosan korrekt és a saját szemléletünk irányából hiteles dolgokat állítunk. Örülök, hogy tudunk így társalogni!
Na most az én tudásom szerint a húsokkal, zsírokkal együtt fogyasztott lassan felszívódó szénhidrátok is kiváltják a kórosan magas inzulin szintet. Én a múltban olvastam a különböző étkezések inzulinszintre gyakorolt hatásáról, ezek alapján írom ezt. Ugye nem mindegy, hogy egy lassan felszívódó szénhidrátot biztonságosnak és táplálónak tekintünk, vagy egyszerű vérvizsgálattal megállapítjuk, hogy mégis hosszan tartó és magas inzulinszintet okoznak.
Egy jól eltalált írás, nagyon szeretem a biztonságos keményítőkről szól.
Nem hosszú, ha van ideje elolvasni holnapi napon kíváncsian várnám a reakcióját, most viszont mennem kell.
Jó egészséget kívánok! :)
Én sem vagyok szakember, csak hobbista
Fiatal is lennék hozzá hogy orvos legyek, maradjunk a tegeződésnél :)
A cikkben sok helyen a saját dolgaimat látom igazolni , a szerkesztő kommentjei ellenére is.(Dr. Jaminet állításaival értek egyet elsősorban, de azok cáfolatát nem találom helyesnek)
"Amikor megemelkedik a glükózszint, akkor megemelkedik az inzulinszint, ami megnöveli az inzulinrezisztenciát, ami lényegében az összes krónikus betegség gyökere, és felgyorsítja az öregedés folyamatát."
A fenti idézet egyszerűen nem igaz.
Az inzulinszint ingadozást félre értelmezik amikor károsnak titulálják. Felléphetnek betegségek vele kapcsolatban és kicsit kisarkítottan értelmezve a glikálódás és az öregedés között párhuzamot lehet vonni.
De a szívveréssel kapcsolatban is felléphetnek zavarok, a szivünk működése és az öregedés között is ott a párhuzam, mégsem titulálnám a szívverést károsnak. Tudom elsőre furcsa ez a párhuzam, de mindkettő része a test működésének és egyik esetben sem alakul ki rendellenesség kizárólag a működés miatt. Az inzulin ingadozás nem okoz rezisztenciát. A TÚLSÁGOS ingadozás okoz. Pont mint ahogy a normális szívverésnek nincsenek kockázatai csak a heves szívverésnek vannak. Inzulin szint mindig is volt és mindig is ingadozott, nem is egy fajban, de cukorbetegség csak a modern időben az embernél fordul elő.A cikkben említett küszöb tehát létezik, ugyanúgy ahogy a szívverésnek is van egy normális tartománya.
Kitérnék a ketózisra is amivel kikerülhető a károsnak vélt szénhidrát anyagcsere. A ketózis mindig jelen van egy nagyon kis mértékben, de az elsődleges energia ellátó rendszer a szénhidrát anyagcseréje. Amikor szinte teljesen ketózisra állunk át az egyfajta tartalék üzemmód ami hosszú távon nem tartható mert hipoglikémia lép fel. Az alkalmazkodás és a túlélés érdekében zsírral is képesek vagyunk működni de egyszerűen nem erre lettünk kitalálva.
Bár ez népcsoportonként eltérő, lehet hogy az eszkimóknál egyenesen a ketózis dominál, nem tudom.
__
A nemesítés során megemelkedett glutén tartalomra egyébként nem reagáltam. Azért mert nincsenek róla adataim, igazad lehet. De ennek ellenére nem változtatnék az étrendemen mert úgy fejlődtem ki és az számomra a természetes hogy az energiaszükségletem jelentős részét szénhidrátból fedezem. Ezen az éghajlaton ez számít paleolitnak nem pedig a fókazsír.
Ha már úgyis regényt írok ,egy gondolat a testépítésről: minden edzés után töménytelen cukrot iszunk ami az egekbe repíti az inzulin szintet még sincs cukorbeteg testépítő. (illetve olyan van hogy koxolnak és külsőleg adnak be maguknak inzulint amitől azok lesznek) De nem jellemző a cukorbetegség azokra akik konditerembe járnak a cukor zabálás viszont igen. Ez azért van mert a sejteknek igényük lesz a cukorra, míg mozgásszegény életmód mellett egy átlagember sejtjei nem tudnak sok cukrot felvenni mégis sokat juttat be. A zsír ugyanannyira hizlal mint a cukor ha valaki átlépi a kalória szükségletét és ugyanúgy betegségekhez vezethet az indokolatlan mennyiség mint a szénhidrátoknál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!