Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ennyit...

Miért van az, hogy ennyit mozgok és még sem látszik rajtam semmi? Pedig az evésre is próbálok figyelni. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Tánc iskolába járok.Heti 8 balett órám,3 tesi órám,5 modern tánc órám van és emellett rengeteget szaladgálok mert a tánctermes épület és a suli teljesen más helyen van..Van,hogy enni nincs időm kolis vagyok és kaját nem tudok venni mert nincs időm elmenni a boltba.Egész héten csak ásványvizet iszok kb napi 2 litert.Étkezésben nem vagyok otthon.15 éves vagyok és 49 kg.A karom vastag inkább tömzsibb vagyok mert nem vagyok magas.158 cm.A karom lenne a legfőbb cél,hogy le adjam.De a combomról és hasamról ne is beszéljünk.Csúnya lógó háj ami látszik a felsőn ha felveszem.Januárba vizsgázom addig le szeretnék fogyni amennyi szükséges.Nem akarok túlzásba enni.Balett órán lábsúllyal erősítünk,nyújtunk mindennap majdnem.És mégsem látszik rajtam pedig 2 hónapja ez megy.Vagy türelmetlen vagyok vagy valamit nem csinálok jól?!

Előre is köszönöm:)



2012. okt. 28. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
az alakod 80%ban a táplálkozásodon múlik, amiről nem írtál sokat... (és persze a genetikán, de most nem erre irányul a kérdés)
2012. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kevés evéstől nem fogyni fogsz, ugyanis a test elsősorban mindent megtesz a túlélésért. Magyarul amikor azt érzi, hogy kevésszer eszel egy nap, vagy hogy éhes vagy, de nem eszel, akkor a szervezeted ezt vészjelnek érzi, és berendezkedik a raktározó üzemmódra. Magyarul még a maradék zsírtartalékaihoz is ragaszkodni fog, lecsökkenti az anyagcserédet, hogy ne égessen zsírt.


Ennek az eredménye, hogy berendezkedik a kevés kajára, vagyos kevés zsírt éget el, és ha picit elkezdesz többet enni (normálisan), akkor még egy ideig azt is egyből elraktározza zsír formájában.


Ezért nem tudnak lefogyni tartósan azok, akik csak egyszer esznek, majd utána visszaállnak normális táplálkozásra. Mert a testük berendezkedett a táplálékmegvonásra, és a túlélés érdekében elkezd ragaszkodni a zsírpárnákhoz, és ami keveset megesznek, azt is elraktározza zsírként.


Ezért kell naponta elosztva többször enni egészségeset és normális mértékűt, hogy a test megnyugodjon, tudja, hogy nincs vészhelyzet, és így nyugodtan tud zsírt égetni.

2012. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!