Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok? 1 hónapja...

Miért nem fogyok? 1 hónapja tornázom és próbálok oda figyelni az étkezésre is.

Figyelt kérdés

Egy hónapja elkezdtem tornázni, nem valami sokat, az igaz, de többet mint eddig, heti 3szor 4szer 25perc Rékára. emellett az utóbbi időben lépcsőzöm is, és lift helyett is mindig a lépcsőt választom. valamint egyetemista vagyok, nem ülök egész nap.

Este 6 után gyümölcsön kívül igyekszem semmit nem enni.Igaz, hogy általában vacsora a fő étkezésem, de ezen sajnos nem tudok változtatni, de azt is legkésőbb 7 előtt megeszem.Napközben alig eszem, és nem azért, hogy éhezzek, alapból sem eszek sokat. Eszem gyümölcsöt minden nap. És mégis egy hónap alatt semmit nem fogytam. Nagyjából 4éve tartom a súlyomat (19 éves vagyok), és soha nem ettem sokat. 165 cm magas vagyok és 60kg, nem olyan vészes, de a hasamból és a csipőmből lenne mit leadni.


2008. nov. 23. 12:04
 1/7 anonim válasza:
52%
A lépcsőzés pont nem a hasra, hanem a lábra dolgozik. Már havazik, úgyhogy a kerékpárt nem ajánlom (max. szobakerékpár, ha van), nem tudom, a Réka-torna milyen, hasizom gyakorlatokat kéne csinálni, ha erről a tájékról akarsz leadni.
2008. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazából mindenhonnan mehet, Rékába van hasizom, a fenék meg a comb sem árt, és gondoltam kevés kaja+mozgás azért mindenhonnét leszed, de semmi
2008. nov. 23. 12:29
 3/7 anonim válasza:
Az ilyen torna mellé valami intenzív tartós mozgást is iktass be, ami nem "muszáj-sport", de mégis mozgás. Az, hogy nem ülsz otthon a fenekeden, jó, itt a tél, el lehet menni korizni haverokkal. A kevés étkezés nem biztos, hogy megoldás, már a tanulás szempontjából se (főleg, hogy itt a nyakadon a vizsgaidőszak, gondolom, és éhgyomorral az agy se fog jól), inkább kiegyensúlyozottan próbálj enni, napközben is lehet apróságokat, nem szabad egy étkezésre felhalmozni. Én legalábbis nem javaslom, de ha mégis, az inkább az ebéd legyen, ne a vacsora, ugyanis akkor a gyomrodat is terheled ezzel, és nem tesz jót éjszakára (az egy más dolog, hogy van, aki bírja, de csak egészségesen).
2008. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Én ugy tudom, hogy a mozgás 30 perc után ér valamit, utána kezdődik a zsírégetés..tehát az a 25 perc semmit nem ér:Sha pedig eddig sem ettél sokat, nem fogsz fogyni,csak ha még annál is jóval kevesebbet eszel...
2008. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg többször egyél keveset. Napi 5 étkezés akár. Lehetőleg kevés szénhidráttal, olyan 80-100 g(kenyerekben olyan 50 g, rizsben, tésztákban olyan 70 g van), viszonylag több fehérjével (zsírszegény húsok, túró) és zöldségekkel(lehet párolni mikróban fagyasztott zöldséget akár vagy főzni), egy kevés gyümölcs. A zöldséget főleg este edd szénhidrát(kenyér, rizs, tészták) helyett, de napközben azért legyen az is(vagyis szénhidrát). A több étkezéstől gyorsul az anyagcseréd és elvileg hatékonyabb a zsírégetés. De persze kéne lehetőleg 5-7 nap egy héten 40-60 percet valamilyen intenzívebb, de nem "kiköpöd a tűdőd" mozgást végezni, pl. bicikli, erőteljesebb séta amitől felmegy, de nem kiugrik a pulzusod.
2008. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Aerobik edzőként annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz, hogy az izomszövet 12-szer nehezebb mint a zsírszövet. Így amikor valaki elkezd mozogni, és kezd átalakulni a zsír izommá, még többet is mutathat a mérleg. Inkább a cm-t figyeld és hogy lazább-e a ruha rajtad... Az étkezéssel annyit segíthetsz, hogy odafigyelsz mit mivel eszel. Akkor nem lesz gond. Próbálj meg heti kétszer kb.1 órát mozogni, és ha még van időd és kedved, akkor beiktathatsz még 25perceseket, amennyit csak szeretnél. Az a Réka cd, amit használsz, 25 perces mozgásanyagokat tartalmaz, tehát heti kétszer 2db 25perces mozgást próbálj végigcsinálni. Szorítok. Kitartás. Lesz eredménye.
2008. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

igyekszem megfogadni a tanácsokat!és remélem, hogy akkor lesz eredmény

2008. nov. 24. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!