Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit higgyek a mérlegnek?

Mit higgyek a mérlegnek?

Figyelt kérdés

Digitális mérleg van itthon, nagyon érzékeny, 56,00kgt mutat, de ha a fürdőszobában másik helyre rakom, akkor 54,00-át. Ez amúgy is mindig 2 kg-vel többet mutatott mint a többi mérleg. (163cm vagyok)


Tavasszal kicsit meghíztam, mikor ráálltam 60-at mutatott. Ezt azért is nem értettem, mert életemben nem voltam még 55kg-nél több (vagy csak nem tudtam róla), ráadásul akkor 38-40-es nadrágok kellettek, most meg "56" kilósan a 36-os nadrágok lötyögnek rajtam. Sokat futottam az elmúlt évben, de nem hiszem, hogy az ennyit számítana.


A fogyásomat attól még tudom mérni, ha mindig ugyanoda rakom, tehát már 4kg-t fogytam.De azért jó lenne tudni, hogy mi merre hány méter.


Komoly dilemmában vagyok itten :D



2012. okt. 6. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
érdekes. Én biztos a fürdőszobában használnám inkább :D (bocs, ez nem volt nagy segítség, de gőzöm sincs)
2012. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a fürdőszobán belül pakolom különböző helyekre :D
2012. okt. 6. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs vízszintben, akkor csalhat. Tedd síma, vízszintes területre. Pl lehetőleg egy járólapra, ne a járólapok közti közti fugás részre. Remélem jól érthetően írtam. Szőnyegre téve többet mutat kb. 1 kilóval.
2012. okt. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. ja, újraolvastam. úgy értem oda helyezném ahol kevesebbet mutat
2012. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a mérlegek nem olyan pontosak, hogy tényleg dekára tudd a súlyodat. Ha több mérleged lenne otthon, észrevennéd, hogy azok sem mutatnak egyformát. Nekem kettő (egy időben három) mérlegem volt, és volt köztük vagy 3-4 kg különbség mindig.

Ezen kívül, ahogy mondod: kicsit odébb pakolod a mérleget, vagy máshogy/máshova állsz rá, rögtön van abban is simán 1-1,5 kiló eltérés.

A pontos súlyodat legfeljebb akkor tudnád meg, ha egy hivatalosan bevizsgált és beállított mérlegen mérnéd magad. Ilyeneket talán patikákban, és esetleg néha uszodákban vannak. Persze azokban sem tudom, mennyire lehet megbízni... Ráadásul pl. egy patikában nem valószínű, hogy meztelenül tudod mérni magad. :D


Az otthoni mérleg arra jó, hogy egy trendet, a változás irányát nyomon kövesd, arra viszont semmiképp, hogy halálpontos adatokat kapj belőle.

2012. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jól van, végül is tényleg nem olyan lényeg, arra gyúrok úgy is, hogy a 34-es nadrágok tökéletesek legyenek :) Majd nyáron lemérem magam valami testzsírszázalékos mérlegen. Addig meg csak azt figyelem, hogy merre változnak a kilók. 3 hetente járok haza, annál gyakrabban nem is tudom nézegetni a számokat.


Köszi a válaszokat!

2012. okt. 6. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!