Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás lehetek kövéren is?

Anorexiás lehetek kövéren is?

Figyelt kérdés

Nyáron elkezdtem fogyókúrázni (egészségesen táplálkozni), 74 kg-ról indultam és 52 kg volt a cél. Eddig 62 kg-ra sikerült lemennem, de egyre inkább úgy gondolom, hogy 52 kg-osan is kövér lennék, inkább 45-47 kg lenne az ideális a 160 cm-es magasságomhoz. Ahogy tükörbe nézek, egyre zsírosabbnak érzem magam, hiába a fogyás kilókban és centikben is. Egyre jobban utálom magam, minden étkezés után lelkiismeret furdalásom van, hogy túl sokat ettem (akkor is, ha az egy répa vagy egy alma volt). Van, hogy napi 600-800 kalóriát eszek, de annál többet sose. Állandóan azt várom, hogy hazamenjek a koliból, mert otthon van mérleg és tudom, hogy hány kg vagyok. Sokszor sírok is amiatt, hogy milyen kövér vagyok.

Holott mikor 74 kg voltam, jól éreztem magam és boldog voltam, nem zavart a kövérségem, csak a párom és a családom biztatása miatt kezdtem ennek az egésznek neki.

Normális, hogy így érzek vagy ez már anorexia? De hát az anorexiások szép soványak én meg egy dagadt disznó vagyok!


2012. okt. 2. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel anorexia fejben kezdődik, igen.

A csontsoványság már csak következmény.

2012. okt. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

"Ahogy tükörbe nézek, egyre zsírosabbnak érzem magam, hiába a fogyás kilókban és centikben is. "

Sportolsz valamit? Mert ha nem, akkor meg is van az ok.

A napi 600-800 kcal szintén nincs jó hatással a testedre, mivel lelassítja az anyagcserét, be is állsz rá, megszokja a szervezeted, és nem fogsz vele fogyni, max izmot-> zsírosodás...

2012. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hadnagy Viktória válasza:
Anorexiás vagy. Azért mondom ilyen biztosan, mert én is voltam és bár fizikailag kijöttem belőle - erősebb volt az ész, mint a hülyeség - az evészavarból azóta sem sikerült kijönnöm. Most vagyok ott, hogy tényleg szeretném ezt az egészet magam mögött hagyni :) Igen, a sikerélmény és a maximalizmus találkozása nem egy egyszerű dolog, rögeszmévé válik...uhh tudnék mesélni, de inkább örülj és én is nagyon boldog vagyok, hogy ezt ilyen hamar felismerted!!! Mindeképp tudjon róla a környezeted, úgy sokkal de sokkal könnyebb, mert nem vagy benne magányos - ami egyenes következmény sajnos. Döfd le az elején, foglalkozz olyan dolgokkal, amik neked örömet okoznak, és kezdj el tudatosan odafigyelni a gondolataidra. Legyen a Te világodban az anorexia egy szereplő, és ne pedig Te létezz az ő világában...nagy különbség. Én azt tanácsolom, beszélgess hasonló emberekkel és kérj szaksegítséget olyantól, akiben megbízhatsz. A lényeg, hogy tudatosan, folyamatosan vetkőzd le az anorexiát.
2012. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!