Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás lehetek vagy más?

Anorexiás lehetek vagy más?

Figyelt kérdés

Az előző kérdéstől inspirálva írom mentális egészséghez meg azért mert nagyon sokan mondják rám amikor meglátnak hogy anorexiás vagyok

FIÚ vagyok 174 centi 48 kiló , 20 éves

vannak depressziós napjaim amikor 1-2 napig egyáltalán nem eszek semmit max 3-4 tábla csokit, de általában napi 1x étkezem , gyümölcsöt csak tv-ben láttam meg egyébként is elég egészségtelen dolgokat eszek viszont a vérképem nem mutatott ki semmilyen vitaminhiányt

konditerembe is járok heti 2x de nem látszódik meg egyáltalán

ki mit gondol ?


2010. jún. 30. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megállapítani. Miért nem eszel? Nem vagy éhes, rossz kedved van, vagy kövérnek látod magad, fogyni szeretnél?

Már bocs, de a vérkép-dolgot én nem veszem be. 48 kilósan biztosan van valamilyen probléma, ki kellett volna mutatnia.

2010. jún. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rendszeresen kéne enni és normális ételeket, nem szemetet. Az az anorexiás, aki soványsága ellenére kövérnek látja magát és önsanyargatóan napokon keresztül szándékosan nem eszik. Ha azért nem eszel, mert nincs elédrakva, akkor lusta vagy, ha meg azért, mert nem kívánod, akkor rá kéne szokni a rendszeres, napi 5x-i kiegyensúlyozott étkezéshez. Amúgy meg tényleg úgy nézhetsz ki mint egy csontkollekció. Mitől látszódjon az edzés, ha nincs semmi, amiből építkezzen az izmod???
2010. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

pedig hidd el , régebben volt vashiányom de idén már az se , pedig most olyan vérvételen voltam ami ilyen összetettebb , mondjuk én nem tudom mi a különbség nem értek hozzá

hogy miért nem eszek többet , olyan 11 fele szoktam kelni , utána vagy 3-4 óráig hányingerem van még jóhogy nem eszek , aztán ebéd 4-5 fele , és az kitart utána , nem vagyok éhes egyáltalán , és koleszos vagyok(azaz már nem ,de évközbe) úgyhogy nem azért mert nem rakják elém a kaját akkor éhenhaltam volna az első héten :D

2010. jún. 30. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden reggel hányingered van? És nem jutott még eszedbe, hogy ez nem egészséges?

Menj el orvoshoz. De ez nemanorexia szerintem. Az anorexiások azért nem esznek, mert kövérnek látják magukat...a csokihoz meg aztán tuti hozzá sem nyúlnak.

2010. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért van hányingered mert nem eszel
2010. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezzel a problémával küszködök. Lány vagyok 167 cm és 42 kiló és 19 éves. Minden reggel hányingerem van és általában csak a cerucal bevétele után tudok enni késő délután, de akkor is alig tudok enni. Úgy érzem egyre rosszabb lesz, főleg hogy lelkileg is tönkre vagyok. Sztem neked is állhat lelki probléma a háttérben és nem csak 1-2 napos rossz kedvre gondolok hanem valamitől szoronghatsz akár olyantól is amire nem is gondolsz.
2010. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!