Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetek kövéren is anorexiás?

Lehetek kövéren is anorexiás?

Figyelt kérdés
94 kiló vagyok (173 centi), most fogyózom, persze nem először életemben. Volt, hogy sikerült 71 kilóig lefogyni, de aztán visszajött, soha nem sikerült elérnem a kitűzött 63-64 kilós célt. Viszont 71 kilósan kb. annyira kövérnek éreztem magam, mint 84 kilósan, pedig mindenki mondta, hogy már nem kéne sok. Félek, hogy (ha sikerül egyáltalán odaáig eljutnom) esetleg túlzásba viszem és nem elégszem meg 63 kilóval, mert akkor is kövérnek látom magam. Most minden a fogyásomról szól, megszállottan figyelem, hogy mit mikor mennyit stb. Ez kezdődő anorexia lehet vagy még ne aggódjak, inkább jussak el odaáig és majd meglátom?
2010. júl. 30. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Egy kutya lehet igazából macska?!
2010. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehetsz. Kövérnek érzed magad, mert kövér vagy. Ennyi.
2010. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az anorexia nemcsak abból áll, hogy vki nem eszik, vagy nagyon lefogy. ennél sokkal összetettebb problémát jelent.


az anorexián kívül vannak más evészavarok is a nagy falási rohamoktól a szelektív étkezésig bármi. az biztos, hogy neked nem reális a testképed.

én is fogytam sokat (illetve visszafogytam a normál súlyomra - cukorbetegséggel összefüggően meghíztam). azt kell tudnod, hogy a magamról alkotott képem milliószor nehezebben alakult át, mint az, ahogyan lefogytam.

sokkal könnyebb leadni 40 kilót, mint elhinni, hogy leadtuk.


én azt javaslom, ne foglalkozz magaddal annyit. nézz körbe a világban, kikkel tudsz barátkozni, kiknek tudsz segíteni, adni magadból. ha megdicsérnek, hidd és fogadd el - de ne spilázd túl ezt az egészet.


nem soványnak kell lenni, hanem egészségesnek!!!

2010. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
anorexia= tesképzavar. te tudod magadról, hogy túlsúlyos vagy(mert tényleg az is vagy )ezért nem vagy anorexiás. ha 173 cm és 55 kg lennél és akkor is azt hinnéd, hogy kövér vagy akkor lennél anorexiás.
2010. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

harmadik voltam.


annyit még, hogy valószínűleg két okból kifolyólag híztál vissza:

- rossz fogyókúrázási módszert választottál, és kamatostul visszamászott rád minden

- nem változtattál az elhízáshoz vezető életmódodon (nem mozogsz, nem megfelelő minőségű és mennyiségű ételt eszel).

2010. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm azoknak, aki végigolvasták és úgy válaszoltak. igen, tudom, hogy most kövér vagyok, én a jövőtől féltem, mert már tartottam ott. de főleg ez ütött "sokkal könnyebb leadni 40 kilót, mint elhinni, hogy leadtuk", nagyon igaz, köszönöm. és igazad van akkoriban rossz módszerrel és gyorsan fogytam, ezúttal a lassú, egészséges utat választottam, heti egy kiló megy le átlagban.
2010. júl. 30. 23:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ööööm.Nem.

Bár az anorexia ténylegesen nem az,hogy az ember nem eszik.Vagyis nm csak erről szól.És szerintem neked van egy kis testképzavarod,de ez nem anorexia.Lehet,hogy még csak nem szoktad meg az új tested,és ezért van :)

2010. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!