Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 19 hónapos a kislányom és még...

Mónika1104 kérdése:

19 hónapos a kislányom és még szopizik! 20 kg plusz van rajtam hogy adhatnám le szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 12:01
1 2
 11/17 Szoondiii ***** válasza:

Idézőjelbe tettem a ragadozókat Gyerek!

"ragadozó", te vagy a krumpli ragadozója, essen már le!

(bár nem kéne, hogy te legyél..)


Bas.zki semmi táplálkozástudományi ismereted nincs, a joghurtban nincs cukor dumád mit keres itt? Semmit sem tudsz, a tejtermékek fogyasztása utáni hormonális hatásokról, a cukorbetegség kialakulásának okáról stb.. Ne okoskodjál, ha nem értesz hozzá!

"Húsból egy kisgyerek sem eszik akkora mennyiséget, amennyi elég tápanyagot tartalmazna"

Ez meg mi a fene? Akkor mit eszik? Szerinted miért zsírosak, betegek a gyerekek? Mert nem ételt (hús, zöldség, olajos magvak) esznek, hanem tejes gabonás ch gazdag szemetet. Ettől aztán lehet gyarapodni, de fogd fel, hogy a felhízásnak NINCS ÉRTELME! Egy sumó birkózónál van, de neki sem egészséges..

---

Következő

"Ne hagyd el a szénhidrátokat, mert azokból szerzi az ember az energiát, ugyanis egy átlag 1500 kcal-os diétás étrendet nem lehet csak fehérjéből (és zsírból) fedezni."


Miért nem lehet, barátom? És mi ez az 1500 kcal? Azt sem tudod milyen az emésztésed hatásfoka, milyen hatások érvényesülnek a szervezetedben, és akkor jössz egy ilyen 1500 kcal-lal? És mi ez? ...

"A túl sok fehérje a kiválasztó szervekben problémát okozhat, ezért ha nem vagy testépítő férfi, akkor ne egyél többet, mint 2g/testsúlykilogramm"

Ennek semmi értelme :) Nincs egészséges emberben példa ilyenre. Vesebeteg embernél nyilván más a helyzet.

"A szénhidrátoknál arra figyelj, hogy alacsony GI indexük legyen, lassan felszívódóakat válassz (teljes kiőrlésű cuccok, zabpehely, barna rizs stb.). "

Legnagyobb kamu. Nézd már meg a tk cuccok glikémiás indexét! Attól, hogy nem '100', még magas!


Kedves Anyuka! Olvasson mélyen utána a táplálkozásnak. Sajnos az orvosok által elhintett, magas ch tartalmú, tejes gabonás 'egészségesnek' nevezett étrend hatását Ön is láthatja. Zsíros, beteg emberek vannak mindenütt. Egy húson és zöldségen élő ember úgy hiszem könnyen belátható (hiszen ki lehet próbálni) nem ilyen.

Azt hiszem a dogmatikus táplálkozási, orvosi hiedelmeket el lehetne hagyni.. tudom sok 1000 szalonna ember fog még meghalni, de néhány 100 év és a magyarok is egészségesek lesznek, hát akik meg addig infarktust kapnak, ők legyenek a mártírok..

2012. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Sajnos az orvosok által elhintett, magas ch tartalmú, tejes gabonás 'egészségesnek' nevezett étrend hatását Ön is láthatja. Zsíros, beteg emberek vannak mindenütt."


A zsíros beteg emberek finomított szénhidrát, fehér lisztes dolgok, cukor eredményei (részben)+mozgásszegény életmód és még ezer ok. Minőségi szénhidrátot lehet és kell fogyasztani. Tudom miről beszélek, napi 160-180 g ch és 100-110 g fehérje (max 20 g zsír) mellett szépen egészségesen lefogytam. (Természetesen mellette edzettem is). A fehérjebevitel is elegendő volt, izmot ugyanis nem veszítettem, sőt.

2012. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Szoondiii ***** válasza:

lefogytál, húha, és ettől most egészséges lett a ch fogyasztás?

bakker, a részeges, dohányos keresztapám is lefogyott, alkohol és cigaretta fogyasztással (minőségi alkohol). akkor ezt kell enni/szívni?

ezt nem mondod komolyan..!

Én jövök itt a penge modern, komoly, hiteles táplálkozástudományi eredményekkel, erre leírjátok, hogy hát kell szénhidrát meg le lehet fogyni úgy is.

Igen, meg le lehet fogyni úgy is, ha kivájom a zsírotokat!

NEM kell szénhidrátot szájon át fogyasztani az élethez, és NINCS jó minőségű szénhidrát!

a keményítő nem jó minőségű, sem a rizsben, sem a zabban, és még a teljes kiőrlésű kenyérben sem. az, hogy sok pénzt kiadunk rá, (a drogok is drágák..) még nem teszi egészségessé, vagy jóvá. maximum divatossá.

a teljes őrlésű gabonák glikémiás indexe is magas, azok is megemelik az inzulin szintet (hát, ez van srácok, nekem sem esett jól az igazság) és terhelik a hasnyálmirigyet, mivel az emberi test nem szénhidrát tüzeléshez alkalmazkodott.

el lehet élni vele, jó kis vércukorszint ingadozásokkal, lehet jól bezsírosodni, de ezektől még nem lesz ajánlott - ha csak nem az orvosok által..

2012. aug. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Húh ez lesz az utolsó hozzászólásom, mert ennél több sületlenséget még csak nem is vicces olvasni.


"terhelik a hasnyálmirigyet, mivel az emberi test nem szénhidrát tüzeléshez alkalmazkodott"


Végül is csak a neolitikum óta adják a gabonaszármazékok az ember táplálkozásának alapját, ennyi idő alatt nem szokott hozzá a szervezet? És a paleolitikumban, amiről az annyira imádott diétád a nevét kapta, szintén jelentős mennyiségű szénhidrátot fogyasztottak az emberek a gyűjtögetett bogyók, gyümölcsök, gyökerek formájában. És képzeld a hús nem volt olyan gyakori vendég, mint gondolod. (felső paleolitikum homo sapiensről beszélek) A neandervölgyi persze más tészta, de egyébként kihalásukat egyesek a túlzott húsfogyasztás mellett a növényi táplálék hiányával indokolják.

2012. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
(Már ha elfogadjuk a hivatalos álláspontot, hogy tényleg kihaltak és nem keveredtek a homo sapiens-szel).
2012. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szoondiii ***** válasza:

most képzeld el, hogy nekem meg ez mekkora sületlenségnek tűnik.

a paleó nem diéta!


az eszkimók is húson élnek, a maszáj indiánok is.. ki kellett volna halniuk? :D szerencséjükre nem foglalkoznak idióta véleményekkel, és élnek boldogan.


mikor evett az ember sok szénhidrátot, mióta van mezőgazdaság? 10 - 15 000 éve? Az semmi.. a többszöröse kéne, hogy táplálkozási anomáliákhoz alkalmazkodjunk, én pedig a hülyeséghez.. hmm szerintem sosem fogok.


A rágcsálók alkalmazkodtak a gabona evéshez, Te nem, vedd már észre!


Szerinted a bogyókban, gyökerekben mennyi szénhidrát van? Ettél te már répát, csipke bocsót, karfiolt, céklát, salátát? Hát ha neked ezek az érveid, és komolyan gondoltad..


Igen, a gabonák, tk lisztek stb. ch tartalma megterheli a vércukor szabályozásunkat. Lehet vizsgálni a vércukor változását, a vér inzulin szintét, de meg lehet nézni a gabonaevő emberek egészségét. Miért a beteg táplálkozást véded?

2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szoondiii ***** válasza:
a hivatalos álláspont nagyon sokszor necces.. nem feltétlen az az igaz.
2012. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!