Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 19 hónapos a kislányom és még...

Mónika1104 kérdése:

19 hónapos a kislányom és még szopizik! 20 kg plusz van rajtam hogy adhatnám le szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 12:01
1 2
 1/17 Szoondiii ***** válasza:
10%

Szia!

Ha eddig ettél kenyeret, gaboákat, tejet - ne tedd.

Hús, zöldség ezeket kell enni :) És normalizálódni fog a tested, egészségesen :)

2012. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
plusz ahhoz,amit az első írt,mozogj..Ne rögtön maratont akarj futni,vagy olimpiát nyerni...szépen lassan,nem megerőltetve magad.Le fog menni,nyugi..
2012. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szoondiii ***** válasza:
10%

Persze hogy le fog menni.

El kell menni Jógázni, Tai-chizni! Ezek nem ízületgyilkos agyatlan mozgások, normalizálják a szervezetet, stimulálják az izmokat.. Úszás sem káros egyébként.

2012. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sportolj, figyelj az étkezésre.

Én kislányom is szopizik még (22hós). Tehát muszáj változatosan és normálisan ennem, hogy a tejci ne apadjon el. DE délután már nem eszek kenyeret, nem eszek csokit, cukrot, péksütit. Reggelente futok 5-7kmt. Most vagyok 55kg. 10kgt fogytam a szülésem óta. Vizet a szoptató szervezet visszatart, szóval ha majd abbahagyjuk a szoptatást, akkor a víz is lemegy, az még pkusz 3kg :)

Bár én jól érzem magam 55kgsan.

Ne akarj sokat, rövid idő alatt fogyni és méregteleníteni, mert azt az anyatej bánja.

Én Rubint Rékával kezdtem, heti 3szor 20percet. Aztán emeltem az adagot.

2012. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!A krumplit lehet enni?
2012. aug. 3. 13:18
 6/17 Szoondiii ***** válasza:
0%

Jobb esetben nem.. szaponinokat tartalmaz, lektineket amelyek mindegyike azért van, hogy a "ragadozókat" mérgezze. Tehát a krumpli védekezik ellene. És ezt érzi is a bélfalunk.

Utána lehet olvasni..

Léteznek esetek, amikor tényleg sok volt a krumpli fogyasztás, és annyi lektin került a szervezetbe, hogy kórházi ápolás kellett vagy halott is volt talán.. Hát hülye amcsik, mindent krumplival esznek.

Nem emberi kaja, de nem is kell. Saláta, retek, répa, szalonna, dió, hal.. ezeken kívül mi kellehetne még?


Jaa, hogy szalonnából nem lehet cukros tésztát csinálni, meg kekszes joghurot. Akkor gondolkozzunk el mit akarunk a gyerekünknek: cukorbetegséggel orvoshoz járni és gyógyszer függést, vagy egészséges életet?

2012. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én eszek krumplit, rízst is. A lányom is. Szereti a rakott krumplit. Persze nem mindennap eszünk, mert nehéz kaja, meg a székletet is fogja.

A lényeg, hogy mozogj, meg táplálkozz egészségesen. A húst eszel, zöldség legyen a köret. Ha meg rízst, akkor legyen: rizottó :)

A szoptatáshoz azért kell energia, meg diétázni nem lehet akkor.

4es voltam

2012. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szoondiii paleolitos. Ne dőlj be a baromságainak.

A fele nem igaz, és baromi egészségtelen is, bármit hisznek a paleolitosok. Ez is olyan, mint valami szekta, átmosták az agyukat. És még terjesztik is.

Szendi pedig bölcsész, nem orvos.

2012. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az év vicce, hogy a krumpli "ragadozókat" mérgezi. Javítsatok ki, de a ragadozók nem esznek krumplit, hanem ragadoznak.


A gyerek meg nem a joghurttól lesz cukorbeteg (a natúrban nincs cukor!), viszont ha nem kap elég kalciumot a tejtermékekből, az súlyos probléma.

Húsból egy kisgyerek sem eszik akkora mennyiséget, amennyi elég tápanyagot tartalmazna. A szénhidrátra pedig nagy szükség van a gyarapodáshoz, növekedéshez, fejlődéshez.


A paleolit ezer más ponton támadható, csak gondolkozni kell.

2012. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne hagyd el a szénhidrátokat, mert azokból szerzi az ember az energiát, ugyanis egy átlag 1500 kcal-os diétás étrendet nem lehet csak fehérjéből (és zsírból) fedezni. A túl sok fehérje a kiválasztó szervekben problémát okozhat, ezért ha nem vagy testépítő férfi, akkor ne egyél többet, mint 2g/testsúlykilogramm. A szénhidrátoknál arra figyelj, hogy alacsony GI indexük legyen, lassan felszívódóakat válassz (teljes kiőrlésű cuccok, zabpehely, barna rizs stb.). Sportolj, de azért ne hirtelen, nagy intenzitással. Abból nem lehet baj, ha egészséges ételeket választasz, egészséges mennyiségben.
2012. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!