Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kerül tiltólistára a tej?

Miért kerül tiltólistára a tej?

Figyelt kérdés
Sok fogyókúrás tanácsnál olvasom, hogy ne fogyasszunk kenyeret (általában a fehér kenyérre vonatkozik, igaz?), meg cukrot meg ilyesmi ezeket értem is, de egyre több helyen látom, hogy tejet se. Lehet én vagyok a hülye, de szerintem nem jó a tejet kivonni az étrendünkből, elvégre sok benne a kalcium, meg minden. És nekem azért elég fontos szerepet is játszik a táplálkozásomban, sokszor ezek müzlit arra tejet öntök, a gyümölcsturmixba is.. Szóval valaki eltudná nekem mondani, hogy ez hogy van? (Bocsi ha kicsit hülyén fogalmaztam:S :D)

2012. aug. 3. 11:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan:D Aki szerint mérgező a tej, annak csecsemőkorában sem kellett volna azt innia, és sok hülyével lenne most kevesebb:D ÉLJEN A TEJ!!!!
2012. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 szBianka válasza:
47%
bocsi ha ezt már irta valaki nem olvastam el a válaszokat.De valamelyik nap láttam a tvben a Spektumon hogy tej igenis segiti a fogyókúrát mert valahogy nem enged felszívódni annyi zsírt vagy vmi ilyesmi csak fél füllel hallottam. asszem valami olyan címe volt hogy A fogyás 10 titka vagy nem is tudom.
2012. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

én meg azt vallom, hogy igenis a szervezet tudja hogy ire van szüksége, és ha tejet kívánja akkor azt kell megadni neki

lehet itt valaki szendi meg nem szendi van, kizárhat akármit az étrendjéből, de ha a mennyiségekre ügyelve fogyasztjuk akkor teljesen jól van az úgy

én személy szerint müzlit eszek tejjel és bogyóssal reggelire, semmi bajon nincs tőle

szeretem a tejtermékeket, a finom joghurtot és kefírt, nekem helyrehozza a gyonrom ha fáj, szeretem a túrót friss gyümölcsökkel ezt fogyásom alatt és a súlytartásom mellett is előnyben részesítem ugyanúgy a krumplit is

2012. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 vagy 2 bögre tej nem fogja tönkretenni a fogyókúrádat, meg téged se.

A kalóriaszükségletedbe férjen be és kész, nem mérgező. :)

2012. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm szépen a válaszokat, sajnálom hogy a kérdésemmel sikerült egy kisebb vitát elindítanom, de mindenképp okosabb lettem a válaszaitokkal! Köszönöm mégegyszer!:)
2012. aug. 5. 11:24
 26/27 Szoondiii ***** válasza:
31%

Számos inkompetens ember (gyerk?) válasza érkezett, valóban. Nyilván nem lettünk okosabbak olyan emberek által, akik a nagymama példájával pedáloznak, hiszen így előbb-utóbb eljutunk arra a szintre, hogy a dohányzás egészséges, mert élnek 80-90 éves dohányosok..


Kérdező fontold meg milyen válaszoknak hiszel, de egyébként magad is utána tudsz nézni pár dolognak ezek után.


Akik lényegében érvek nélkül, de legalább megpróbéltak érdemben vitázni, azokat várom csütörtökön a Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Karán 16 órától egy táplálkozás, tej-gabona témájú vitára. Forrásokat oszthatunk meg, megbeszélhetjük kinek miért is nincs igaza.

Erőszakos, általános iskolai mondatértéssel, biológiai ismeretek hiányával küszködő (gondolj vissza a húgysav kiválasztásos hozzászólásokra, és az ilyen balfékek írnak még köszvényről, nevetséges) egyének, testépítők stb. szintén jöhetnek DE hozzanak boxkesztyűt, mert a beszélgetés előtt bemelegítésnek az ilyen gyökereket, akik egy óvodás szintjén vitáznak előbb beleépítem az egyetem alapzatába.


Szeretettel várom a visszajelzéseket, 2-3 ember esetén már érdemes megtartani a kis találkozót.

Csütörtök (augusztus 9.) BCE ÉTK - 1118 Budapest, Villányi út 29-43. A Mórizs Zsigmond körtértől 1 villamos megállónyira (61-es).

Aczél.

2012. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
93%

Fogalmad sincs, mi a tej, életedben nem láttál még tehenet sem, életedben nem láttál köszvényes embert, fogalmad sincs, mi az és mitől alakul ki és olyankor mit lehet fogyasztani, amikor kialakult. Meghallottad ezt a szót, hogy paleolit, fúú, ez biztos valami csoda dolog lehet, nagyon jól hangzik, ősember.

És te akarsz ilyen témában nyílt vitát? Be sem engednek a táplálkozástudományi karra.

2012. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!