Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kerül tiltólistára a tej?

Miért kerül tiltólistára a tej?

Figyelt kérdés
Sok fogyókúrás tanácsnál olvasom, hogy ne fogyasszunk kenyeret (általában a fehér kenyérre vonatkozik, igaz?), meg cukrot meg ilyesmi ezeket értem is, de egyre több helyen látom, hogy tejet se. Lehet én vagyok a hülye, de szerintem nem jó a tejet kivonni az étrendünkből, elvégre sok benne a kalcium, meg minden. És nekem azért elég fontos szerepet is játszik a táplálkozásomban, sokszor ezek müzlit arra tejet öntök, a gyümölcsturmixba is.. Szóval valaki eltudná nekem mondani, hogy ez hogy van? (Bocsi ha kicsit hülyén fogalmaztam:S :D)

2012. aug. 3. 11:56
1 2 3
 1/27 Szoondiii ***** válasza:
0%

mert egészségtelen, megemeli az inzulin szintet ami fogyás miatt is káros..

[link]

[link]

2012. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
[link] Szerintem nincs tiltó listán. Csak nem mindegy hogy hány százalék, a zsír tartalma.
2012. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Szoondiii ***** válasza:
6%

jaj zsírtartalom.. ennek semmi tudományos vagy életszerű alapja nincsen!

hagyjuk már.. amit én linkeltem és ajánlok magyarázat, az meg van támasztva. képzelem egy femina.hu-s írás majd hiteles lesz.. valamikor SOHA.

2012. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából a laktóztartalma miatt nem jó fogyasztani. A benne lévő zsír a legkisebb baj, arra szükség van a benne lévő kálcium beépüléséhez. Sokat kell mozogni és akkor nem baj, ha néha iszol tejet, a mértékletesség a lényeg itt is.
2012. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Szoondiii ***** válasza:

millió tejes, tejet tartalmazó sz.art árulnak. már nehéz vásárolni úgy, hogy ne vegyél magadhoz tejszármazékot.

ezért vigyáznék azzal a "mértékkel".

a tejcukor a probléma? hááát.. én olvasnék még tények-tévhiteken tejjel foglalkozó cikkeket.

2012. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, konkrétan EGY ember írogatja itt, hogy tilos, és az sajnos ide is eltévedt. Figyeld meg, hogy más nem mondja, csak ő van már tegnaptól felpörögve a paleolitjával...
2012. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Szoondiii ***** válasza:
0%

ez a válaszoló is csak egy inkompetens, gyűlölködő magyar.

A) tegnap még nem írtam

B) majd ha tud érvelni rendsen, akkor lehet figyelni rá. addig csak egy habzó szájú senki, aki bedőlt a Danone-nak és a tejiparnak, majd 10 millió ilyen szerencsétlen van az országban, segíteni kell nekik nem a véleményükre adni..

Kedves akárki, kérleg indokold meg amit ki akarsz fejteni, én most éppen néhány ember táplálkozás és egészség szemléletét próbálom megváltoztatni, és rohadtul ne állj az utamba, mert eltakarítalak kedvesen mint macskaszart.

2012. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
alapból nem emberi fogyasztásra van, nehezen emészti meg a szervezet, ezért is van olyan sok laktózérzékeny ember. ezen felül a gyárakban még telenyomják tartósítószerekkel meg mindenféle mesterséges anyaggal, szóval nem a legjobb, de nyilván nem kell teljesen kivonni. 1,5%-os tejből napi 1-2deci simán belefér, én pl zabkásához szoktam használni.
2012. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Szoondiii ***** válasza:
0%

[link]


néhány dolog még a tejről, magam sem fogalmazhattam volna jobban..

2012. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, akkor beszéljünk értelmesen. Nem tudom, hogy szeretnél eltakarítani, de így virtuálisan elég nehéz lesz.

Elnézést, ha az előbb durva voltam, de ha a "paleolit" szót meghallom, feláll a szőr a karomon.

Elhittem, bedőltem, csináltam, aztán egészségügyi okokból (allergia), abba kellett hagynom egy kis időre. Ahogy az első falat kenyeret megettem, nem tudtam folytatni, akárhogy akartam!!! Pedig hidd el, nem az akaraterőmmel volt a gond, nem vagyok az a fajta. De a szénhidrát egyszerűen hozzátartozik a táplálékokhoz, és ha a szervezet nem kapja meg, bekattan. Ez lehet, hogy nem tűnik fel azoknak, akik nem kényszerülnek abbahagyni. A paleolit szélsőség. Én pedig azt vallom, hogy az egészséges élet lényege az, hogy mindenben mértéket tartunk, és nem megyünk el végletekbe.

Ezennel felsorakoztattam az érveimet, amik lehet, hogy nem professzionálisak, de saját tapasztalaton alapulnak.

A Danone-termékeket nem szeretem, mint ahogy tejbarát sem annyira vagyok, de nem hinném, hogy méregként kellene róla beszélni.

Egyébként az "inkompetens" és "gyűlölködő" jelzővel egy sorba kerülő "magyar" szót nem tudom, hogy értetted, hiszen te sem ukránul adogatod itt a tanácsaidat, na mindegy.

Arra már utólag rájöttem, hogy tegnap nem írtál.

Még egyszer bocsánat, ha valamivel megsértettelek, de azt hiszem, én is kaptam tőled egy pár keresetlen szót...

Egyébként: ez tényleg nem rosszindulat, csak szimpla érdeklődés: mióta követed ezt az életmódot és mennyire vagy ebben szakértő?

A kérdezőtől bocsánat az OFF-ért, Szoondii, ha válaszolni szeretnél, inkább azt hiszem privátban kellene folytatnunk. Remélem, kielégítő választ adtam.

2012. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!