Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kerül tiltólistára a tej?

Miért kerül tiltólistára a tej?

Figyelt kérdés
Sok fogyókúrás tanácsnál olvasom, hogy ne fogyasszunk kenyeret (általában a fehér kenyérre vonatkozik, igaz?), meg cukrot meg ilyesmi ezeket értem is, de egyre több helyen látom, hogy tejet se. Lehet én vagyok a hülye, de szerintem nem jó a tejet kivonni az étrendünkből, elvégre sok benne a kalcium, meg minden. És nekem azért elég fontos szerepet is játszik a táplálkozásomban, sokszor ezek müzlit arra tejet öntök, a gyümölcsturmixba is.. Szóval valaki eltudná nekem mondani, hogy ez hogy van? (Bocsi ha kicsit hülyén fogalmaztam:S :D)

2012. aug. 3. 11:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Hagyjuk már ezt a tej mérgező szöveget, meg nem emberi táplálásra találták ki...

Az állatokat azért teremtette a természet, hogy megegyük őket?

Az alma azért terem, hogy az ember megegye?

A búza azért terem, hogy liszt legyen belőle?

Nem, semmi sem az emberért van, csak képesek vagyunk hasznosítani és ez igaz a tejre is. Az összes esszenciális aminósav benne van, évezredek óta fogyasztják, nincs vele semmi probléma, magas az energiatartalma, ezért nem jó belőle sokat inni, de ne tekintsük már méregnek. Ez a paleolit cucc nagyon jó, csak éppen fingunk nincs róla, mit evett az ősember. Azt vallja, ne egyél gyümölcsöt, csak zöldséget, hát én kétlem, hogy akkor volt pl. káposzta és sárgarépa. Ha csak húst zabálsz, olyan székrekedést kapsz, hogy 1 hétig fel nem kelsz az ágyból.

Mindent mértékkel kell enni, ezen van a hangsúly, semminek a túlzott fogyasztása nem tesz jót a testnek.

Mi van azzal, akinek gyerekkorban purin-anyagcserezavart diagnosztizálnak és nem ehet húst, zsírt, csak szénhidrátot? Ássa el magát?

2012. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szendinek az a nagy szerencséje, hogy rengeteg ember laktóz- és/vagy gluténérzékeny, úgy hogy eddig még nem diagnosztizálták, mert sokszor az orvosok sem ismerik föl a tüneteket.

Ők azok, akik "mindig" rosszul vannak, rossz az emésztésük, rossz a közérzetük, rossz a kedvük, alacsony az energiaszintjük, stb.

És ők azok, akik folyamatosan keresik a megoldást a problémáikra és előbb vagy utóbb beleszaladnak a paleolitba.

Elkezdik "csinálni" és láss csodát, egycsapásra rendbe jönnek, javul az emésztésük, jobb lesz a kedvük, energikusabbak lesznek, stb. és elkezdik osztani az észt.

Pedig csak rendesen, szakemberrel (gasztroenterológussal) ki kellett volna vizsgáltatni magukat és csak azokat az élelmiszereket elhagyni, amiket nem bír a szervezetük.

Ezért kár teljesen fölrúgni az addigi életüket és beszólogatni annak, akinek nincsen ilyen emésztési problémája.

2012. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Szoondiii ***** válasza:
16%

KAMU!

Nekem nem tudott segíteni gasztroenterológus.. de mindegy is.


Idejössz, és minden érv nélkül kitalálod, hogy a tej tápláló, egészséges és tolerálja a tested. Pedig nem így van.

Nézd meg a tejtermek.hu-n idézett kutatást a tej "egészségességéről".

Ha elolvasod a tanulmányt, pont az ellenkezője jön le, még a saját tejpropagandistáink is benézik

[link]


Komolyan, olyan témáról vitázunk itt, ami már rég lerágott csont, mindig vannak kis emberkék akik próbálnak tiltakozni, de mivel (sajnos) bizonyíték arra van, hogy a tej mérgező és nem arra, hogy jó lenne, így vagdalkoztok össze-vissze, de érveitek nincsenek..

Még vitába bonyolódni is bevallom... degradáló. Olvass előbb többet (pl. az említett tanulmányt (Jolieke van der Pols; 2009) és akkor esetleg lesz miről beszélni, nem vaktába írsz hülyeségeket..


Viszlát hétfőn.. bár jobb lenne már végleg lerágni ezt a csontot, és elfogadni a tényeket :)

2012. aug. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Hagyjuk már ezeket a tanulmányokat, én is írok mindjárt egyet, felrakom a netre és akkor az lesz az etalon?

Te bele vagy buzulva ebbe a paleolit majomkodásba, csináljad nyugodtan, a kutyát nem érdekli. De ne akarj hitet téríteni, Jézus már egyszer meghalt a bűneinkért. Pár ember kitalálta, hogy a tej méreg, mindezt azért, mert az ősember nem ivott tejet:D

Mindig a mértékletességen van a hangsúly.

Egy köszvényes embert a tej és tejtermékek tartanak életben, mert az egyetlen tápláló élelmiszer, amiben nincs purin.

2012. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Szoondiii ***** válasza:
21%

... de szeretek idiótázni..

A köszvényes ember húgysav kiválasztása nőne a fehérjebevitellel (tanulmányok téged úgy sem érdekelnek, mindegy is).

viszont fantasztikusan sikerült elérni a beteg állapotot, vajon hogy? :D


Ne leszólj, légy racionális. A mérsékelt dohányzás ugyan úgy fölösleges sőt káros, mint a mérsékelt gabona vagy tej fogyasztás..

Ha a tanulmányok nem tetszenek, a te érveidet mi támasztja alá? Krisztus keresztje? (ne haragudj, tudom ez csúnya volt).

Jó hétvégét..

2012. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak csúnya volt...

A tejben annyira minimális fehérje van így önmagában, hogy rohadtul nem növeli a húgysavkiválasztást. A hús fogyasztása viszont egyből az egekbe tolja, mivel nem a fehérje a felelős a húgysavért, hanem a purin. Minden, ami purinvázas, az "méreg" egy köszvényes embernek. Szója, borsó, spárga, máj, minden hús, velő, belsőségek, zsír, élesztő, olajos magvak, kakaó, bármelyikből 10 dkgnál többet fogyaszt, már elég egy roham kiváltásához. A tej, burgonya, tojás és a nem említett növények képezik étkezésének alapját. Szóval hagyjuk ezt a paleolit meg a tej méreg témát, te is csak magyarázol a levegőbe, és csomó dologra nem gondolsz, többek között arra, hogy a töménytelen zsír és húsfogyasztás mikhez vezethet.

A köszvény pedig genetika 90%ban, nem előidézett állapot.Ha már ennyire a tanulmányoknál tartunk, ez orvosi tanulmány, nemcsak leült valaki és kitalálta, mert ilyen még nem volt.

2012. aug. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szoondiii!


Fogd már föl, hogy Szendi Gábor csúsztat!

Egy kalap alá veszi az embereket, a tanulmányait pedig laktóz- és/vagy gluténérzékeny és/vagy más ételallergiás emberekről írja és azokat a "tudományos eredményeket" általánosítja az egész emberiségre.

Akinek nincs gondja bizonyos élelmiszerek megemésztésével, az nyugodtan fogyaszthatja azt az adott ételt.


Nagymamám 91 évesen halt meg és minden nap megivott 1 liter tejet, reggel, délben, este egy-egy bögrével, mert szerette.

Viszont a hústól "irtózott", mert nem bírta rendesen megemészteni, folyton görcsölt a hasa a húsos ételektől, maximum a csirkét ette meg, ill. a halat.

88 évesen jobban nézett ki, mint sok 70 éves, csak az utolsó 3 évben romlott meg az egészségi állapota, de akkor is a "korához képest jól nézett ki".

2012. aug. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám is 80 évesen halt meg, tehenei voltak, minden nap ő is 4-5 bögre tejet megivott és rettentő édesszájú volt, állandóan csokit majszolt és süteményt sütött:)

Mozgott rendszeresen, nem volt elhízva, nem volt cukorbeteg, egy kedélyes ember volt.

Ez a paleolit cucc már onnan sántít, hogy arra buzdítja az embereket, hogy ne sportoljanak, mintha csak Churchill találta volna ki:D

2012. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Lesz@rom hogy valaki bolond és azt hiszi mérgező a tej :) én szeretem, megiszom! ne olvassatok semmilyen belinkelt tanulmányt nektek kell érezni hogy meg tudjátok e emészteni vagy nem én igen nem fosok tőle nagy dózisban sem szóval ha ti sem akkor a tej a legjobb!!! aki meg azt mondja mérgező a tej kiszophatja az enyémet is megnézheti milyen mérgező valójában...
2012. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
szoondii te fogyatékos a fehérje alapból kell az embernek akármilyen húgysavas hülyesége van...
2012. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!