Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van egy 4 honapos kislanyom...

Van egy 4 honapos kislanyom akit szoptatok. Szeretnek elkezdeni dietazni. Mit javasoltok hogy a tejem se apadjon el?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 06:27
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Szoptatás idején ne diétázz, ha azt a fogyás miatt tennéd. Akkor fogyókúrázz, amikor már elválasztottad a gyermeket. Egyébként addig nincs értelme megváltoztatni az étrendet, míg a hormonháztartásod helyre nem áll. Az pedig szüléstől számított egy év. Minden fiatalasszonynak elmondom, hogy a várandósság, a szülés, a szoptatás kimerítik a szervezet energiatartalékait, ilyenkor feleslegesen terheljük még táplálékmegvonással is, mert lehet kicsit csinosabb leszel, viszont gyenge, mint a harmat, akit az első kósza vírus leterít, vagy egy kis bánat azonnali depresszióhoz vezet. Ráérsz, ne kapkodj. Jó egészséget kívánok nektek, és a kislányodat puszild meg helyettem is.:-))
2012. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
oké, ne diétázzon, de semmi baja nem lesz, ha nem eszik édességet, csak gyümölcsöt, ha nem eszik zsíros, olajban tocsogós rántotthúst, hanem natúr, párol, grillezett húst, ha nem olajban sült, hanem főtt krumplit vagy rizsat, zöldségeket eszik hozzá. Ha fehér kenyér helyett tk kenyeret vagy rozskenyeret eszik. Ha nem eszik mekis kaját, gyorskaját, pizzát, stb. Ezek az egészséges táplálkozás lételemei kéne legyenek, de mi magyarok azt hisszük, hogy ha valami nem tocsog az olajban meg a zsírban, akkor az már drasztikus diéta.
2012. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Az én kislányom 8 hónapos, kb. 5 hónapja figyelek az étkezésre tornázgatok és 56 kg vagyok (72vel szültem). Semmi édességet és lisztes dolgot nem eszek, sok fehérje gyümi zöldség és mozgás, nem éhezem csak egészségesen étkezem. Vígan szoptatok, semmit nem apadt a tejem!
2012. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dietázás alatt nem mindegy, hogy MIT értesz: ha nem eszel, akkor az árt, ha viszont csak átállsz normális és valamivel kevesebb táplálkozásra, attól semmi bajod sem lesz, és a tejed sem csökken.

Egyél SOK gyümölcsöt meg zöldségfélét, egy részét legalább is nyersen, elegendö húst, fehérjét, és kevés cukros dolgot, tésztát, kenyeret, stb, de azért ezt se hagyd ki teljesen.

Igyál sokat, föként vizet, tejet, gyümölcslét vagy édesités nélküli teákat, mert ha túl kevés a folyadékbevitel, akkor attól csökkenhet a tejed.

Ezen kivül kezdj el rendszeresen sétálni (GYORSAN) naponta legalább egy órát (babasétáltatás tökéletesen jó alkalom), meg egyébként is próbálj valamennyit mozogni, ezzöl a tejed csak fokozódik.

2012. aug. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Senki nem mondta, hogy a szoptatós anyának két pofára kell tömnie a sült krumplit csokoládéval, ÉS ettől hízik el. Nem tudom, miért kell eleve ebből kiindulni, a legtöbb esetben terhesség és szoptatás alatt NEM a csoki az oka az elhízásnak.

Elhiszem, hogy fáj az igazság, ezért 0%-kal illetitek (az elsőt + engem is fogtok), de attól még nem lehet diétázni és intenzíven sportolni (a séta a gyerekkel nem intenzív sport!), mert a tej mennyisége és minősége rossz irányba változik, sportoláskoz pedig az íze.


Innentől fogva mindenki maga dönti el, mi a fontosabb neki, a szoptatás vagy az alakja. Ha meg nem hiszi, amit írt az első, meg én, akkor utána jár, ahogy a mese is mondja, és megtapasztalja.


A "diéta" nem azt jeleni, hogy tilos sült krumpli helyett főttet enni, rántott hús helyett pedig sült csirkét. Épeszű ember eleve kerüli a zsírban tocsogó ételeket, akkor is ha nem terhes, terhesség alatt meg pláne. A rossz minőségű szénhidrátot szintén. De - ha tetszik, ha nem - a szoptatáshoz KELL szénhidrátot enni.

Nem értem, hogy miért kell feltételezni minden kismamáról meg szopatatós anyáról, hogy összevissza zabál.


A diéta szó mellesleg nem egyenlő azzal, hogy valaki egészségesen táplálkozik.

2012. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szoondiii ***** válasza:
31%

Nem értesz a diétához, és még az orvosod sem fog eléggé érteni hozzá!


Egyél húst, zöldséget (ch szegény) és olajos magvakat. Ennyi! Hölgyem, így el fogja érni a teste az egészséges formát, mindenféle különösebb odafigyelés nélkül. Végezzen gyógyhatású edzést (jóga, taichi..) és kerülje a tejes, lisztes gabonás cukros "dolgokat". (élelmiszernek nem nevezném ezeket).

2012. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szoondiii ***** válasza:
26%

ki írta, hogy szoptatáshoz kell szénhidrátot enni????

Most nyírt ki millió eszkimót, akik nem tudnak a hóban gabonát termeszteni, és ezért fókazsíron és húson élnek.

Ez népírtás :(((

2012. aug. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Vegyétek már észre, hogy nem egy átlagos embernek adtok tanácsot!!!! Szoptat a hölgy. Az első válaszoló által felvetett hormon dolgot nagyjából mindenki -egy későbbi válaszolótól eltekintve- figyelmen kívül hagyta. A másik nagyon fontos dolog, hogy bár a diéta nem feltétlenül jelenti a koplalást és egészséges is, de könyörgöm a tej összetétele is változik. Lehet, hogy mennyiségi probléma nem kerekedik, akár azt is elismerem, hogy kedvezőbb lesz az összetétele, de mi van ha nem "ízlik" a babának????


Itt most nem csak a Kérdezőről van szó, hanem egy apró pici lényről is.

2012. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Első válaszoló vagyok és a tudást nem velem egyidős barátnőktől, ismerősöktől vettem, hanem anyámtól, nagyanyáimtól amit ők szintén az őseiktől. Jó dolog ez a modern felfogás ami a gyereknevelést illeti, csak talán épp a gyerek érdekei vannak figyelmen kívül hagyva. Például nemrég derítették ki brit tudósok, hogy az ízérzékelés már méhen belül kialakul. Be is bizonyították, hogy másképp reagálnak a keserű ízre, mint az édesre. Ismerős jelenség az mindannyiunk előtt amikor várandósan megkívánunk valamit(általában olyasmit, amit azelőtt nem is szerettünk)és muszáj megennünk, mert tulajdonképpen nem is mi kívánjuk, de a baba jelzi, hogy mit akar. No tehát: A gyermeked hozzászokott egy bizonyos étrendhez, míg vártad. Azt kell kapnia a tejjel is, mert most már jelezni nem tud, hogy mi hiányzik neki. Amúgy feltételezem, hogy a másállapot idején is egészséges ételeket fogyasztottál mindkettőtök érdekében. Míg szopik a kislányod ezen drasztikusan máról-holnapra ne változtass. Ha sportolni kezdesz úgy intézd, hogy az intenzívebb testmozgás és a szoptatás közt teljen el legalább 20perc-félóra.(azt mondja dédnagyanyám a kapálásból bejövő édesanyámnak ezelőtt 40 évvel, hogy "várj egy kicsit, pihenj, hűljön a tested, mert a mozgás megzavarja a tejet és nem tesz jót a pulyának." Így mondták, tudták. Jobban, mint a mai professzorok. Minden jót nektek.
2012. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szoondiii ***** válasza:
38%

Sosem kell táplálékot megvonni...

Ésszerűen kell enni (hús, alacsony ch zöldség és olajos magvak), és nem ismernétek azt a problémát, hogy elhízás, hormon probléma, metabolikus szindróma, cukorbaj..

2012. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!