Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy mi a helyzet...

Érdekelne, hogy mi a helyzet a teljes kiörlésű kenyérrel fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés
Csak mert jártam egy body shop-ban, s ott az eladó azt mondta (aki egyébként profi testépítő), hatalmas tévhit, hogy diéta alatt lehet teljes kiörlésű kenyeret enni, hiszen ugyanúgy hízlal, mint a fehér.
2012. júl. 26. 13:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Dehogyis, nincs így. Próbálj két hétig megfelelő adagba Mcdonaldsból vacsorázni. :)
2012. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Odaírtam, hogy a glikémiás index az, hogy mennyire laksz jól vele hosszútávon, aminek magas az indexe azzal csak pár óráig, aminek alacsony azzal órákig.
2012. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Még az se hizlal, ha megfelelő az adag, csak kb. éhenhaláshoz elég :D
2012. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ez lemaradt: :)


amúgy viccen kivül. igen, vannak zsíros, szénhidráttal teli kaják, de ha te ezeket nem két pofával nyomod, nem fogsz meghizni. kalóriadeficit a lényeg.

persze, ha te azt az étrendet követed amit a testlpitők ajánlnak ,lehet, hogy gyorsabban fogsz fogyni valamivel, talán még egészségesebb is.

de abba csak akkor kezdj bele, ha megvannak rá a megfelelő anyagi kereteid, elég kitartó vagy.

én speciel kicsit túlzásnak tartom, de aki profi testépitő azt meg is értem.

egy átlag, kicsit fogyni vágyó ember, aki nem fanatikus, nem hiszem, hogy hosszú ideig tudja tartani ezt az étrendet.

2012. júl. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
hát azt én sem mondtam, hogy szalonnát egyen töpörtyűvel...
2012. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

a gyorskajálda megint egy másik dolog, nem is látogatom őket.

de én azt mondom, hogy alapvetően, nyugodtam meg lehet enni az átlagos ebédeket, amit otthon készitenek az emberek.

2012. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azt se felejtsük el, hogy sokaknak teljes kiőrlésű kenyér = magdarabos vagy magos barna kenyér = malátával színezett fehér kenyér.


Az igazi TK kenyér sűrű, száraz, laktató, és főleg drága.

2012. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az eladónak abból a szempontból igaza van, hogy ha teljes kiőrlésű kenyérrel zabálod tele magad estére, ugyanúgy hízlal, mint a fehér kenyér :D


Én reggelire szoktam teljes kiőrlésűt enni, 1 szeletet feltéttel és paradicsommal és tök sokáig eltelít, ráadásul sokkal finomabb, mint a fehér/félbarna kenyerek. Ja és nem nyúlik, mint a gumi.


Apropó:

Ezek a mai kenyerek, zsemlék, kiflik, túrós táskák, stb. iszonyúak! Nem lehet normálisan megrágni a héját. Lengyelországban pl. akármilyen kenyeret ettem, puha volt, nem nyúlós, a lengyel vendégek is kiakadtak, mikor megkóstolták az itthoni kenyeret! (egy rakás rágós sza.r mindegyik). Bocs, hogy eltértem a tárgytól, de ez már régóta kikívánkozott belőlem :D

2012. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. És meglepő hogy a testépítők mennyire nincsenek ilyesmivel tisztában. Én is ismerek párat és gőzük nincs a gyorsan lassan lebomló szénhidrátok közti különbségről...


A fehér kenyér GYORSAN felszívódó szénhidrát, tehát kapásból a zsírodba épül be, és kb 1 órára jó ha eltelít.


A teljes kiőrlésű kenyér LASSAN felszívódó szénhidrát, rostokkal, ami nem egyből a zsírban köt ki, hanem megy az izmokba is, stb. Éppen ezért lassan adja az energiát, nem hízlal úgy, tovább leszel jóllakott, és kb van köztük 10-15 gramm szénhidrát különbség.


Fehérkenyér kb 52 gramm CH-t tartalmaz,

Teljes kiőrlésű pedig 32-46-ig (én 40 grammosat eszek).


Tehát van még a CH mennyiségben is különbség. És mivel a teljes kiőrlésűben még van rost is, az meggátolja valamennyi gramm CH felszívódását. Tehát pl 40 gramm szénhidrát van a teljes kiőrlésű kenyérben, és 6 gramm rost, akkor abból csak 34 gramm szénhidrát szívódik fel.

2012. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!