Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van még esélyem nyár végéig?

Van még esélyem nyár végéig?

Figyelt kérdés

eddig 20 kgtól szabadultam meg,napi 1000-900 kcallal és heti 5 óra ellipszis trénerrel fél év alatt.Most azonban 3 hét alatt napi 3-5000 kcal között ettem édességet,lisztes cuccokat stb..(diéta alatt majdnem semmi cH) kb 10 kg jött rám..:( holnap visszaállnék diétára,de nagyon félek hogy így kezdem a sulit..(gimi 1. :/) 172 cm vagyok és 61 kg VOLTAM.Van esélyem?

/Kultúrált hangnemben,és nem kell olyan komment,hogy "nemjó az 1000 kcalos diéta blablabalbbaaa...tudom de én így csinálom éskész./

15/L



2012. júl. 22. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit a butasegg módszeredről, koplalással szinten tudtad tartani a súlyodat, de aztán 3 hét alatt visszazabáltad a lekoplalt súly felét. Gratulálok! Esély? Az nincs. Deénígycsinálom éskész.
2012. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
inkább maradtál volna csendben..
2012. júl. 22. 18:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A koplalással csak azt érted el, hogy SOKKAL hájasabb lettél, mint voltál, mert csak izmot veszítettél, zsírt nem, mivel a szervezeted tartalékolásos üzemmódban volt. A túlélésre játszott és lebontotta azokat a szöveteket, melyek megtartása a legenergiaigényesebb!


Az emberi szervezetben CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az izom tud "zsírt égetni"?! Mire befejezted, sokkal kevesebb „kemencéd” lett, ami zsírt égessen és SOHA nem fogod leadni a maradék zsírt, EGÉSZ ÉLETEDBEN hájas disznó leszel. Látod, 3 hét alatt visszajött a fele!


Most csak NYAVALYOGSZ, meg esélyeket latolgatsz a nyár végéig való fogyással kapcsolatban... IRIGYKEDNI fogsz másokra, hogy milyen jó alakjuk van, „annyit ehetnek, amennyit csak akarnak”, mégse híznak el.

Persze, mivel nekik van megfelelő izomzatuk, amely egyrészt a testüknek formát ad, másrészt amellyel az alapanyagcseréjük gyorsabb (az izomszövet megtartása 4-5-ször több energia, mint a zsírszöveté, annál gyakorlatilag csak a (test)hőmérsékletet kell biztosítani).


Közben meg fel sem fogod, hogy saját magadnak köszönheted az egészet, mert te tettél meg mindent annak érdekében, hogy ilyen helyzetbe kerülj.

Ügyes voltál!


Kezdésnek olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet, mondhatni "alaptankönyv" a témában és ráadásul teljesen legálisan ingyenesen letölthető.

2012. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
félreértettél.tisztába vagyok azzal amit irtál de nem vagyok löttyedt,rengeteg sporttal fogytam,vannak izmaim.és nagyon kétségbe vagyok esve TUDOM hogy hülyeséget csináltam de ez nem visszafordíthatatlan folyamat :( nagyon megszenvedtem ezért és ez most kicsit padlóra cseszett..
2012. júl. 22. 20:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy 3 hét alatt visszahíztál 10 kg-ot, azt mutatja, hogy nincs sok izmod.

Ha lenne, akkor az alapanyagcseréd, a nyugalmi energiafelhasználásod magas lenne és kis túlzással fizikai képtelenség lenne annyit enni, hogy ennyit fölszedj.

2012. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
aha napi 5000 nél több kcallal érdekes lenne ha nem 10 kgt híztam volna..talán még fogynom kellett volna-.-
2012. júl. 22. 20:49
 7/14 A kérdező kommentje:
tényleg nem veszekedni akarok ,de nagyon sokat sportolok,sőt fehérjét is iszom akkor hogy nincsenek izmaim? nem kis kajamennyiségről van szó..magam meglepődtem rajta.
2012. júl. 22. 20:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Számolj!

10 kg zsír az kb. 90 ezer kcal.

3 hét ugye 21 nap, 21-gyel leosztva napi 4285,71.

Vagyis kb. 4286 kcal többletbeviteled volt naponta.


Mennyivel ettél többet 5000 kcal-nál?


A kettő közötti különbség adja meg a napi energiafelhasználásodat.


Ha pl. az alapanyagcseréd 1000 kcal/nap (ez nagyon alacsonynak számít), akkor a 10 kg többlethez minden nap 6286 kcal kellett megenned.

De ha pl. egy "normális" alapanyagcseréd lenne kb. 1500 kcal-val, akkor már 6786 kcal-t kellett volna megenned minden egyes nap.


Szóval mennyit is ettél?

Mekkora lehet az alapanyagcseréd?

Ha 1000 körül, akkor biztosan kevés izmod van!

2012. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt még kifelejtettem, hogy az alapanyagcserével számoltam, az pedig azt jelenti, hogy egész nap fekszel, nem csinálsz semmit.

Ha csak wc-re kimentél párszor, már több a napi energiafelhasználásod.

2012. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
alapanyagcserém az orvosom szerint 1200-1400 minden héten tartok egy "töltőnapot" max 2000 igen megvolt a napi 6000 valamennyi szóval..értem én hogy te miről beszélsz csak annyira sok volt már..:S
2012. júl. 22. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!