Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van esélyem a nyár alatt...

Van esélyem a nyár alatt felkészülni emelt szintű kémia érettségire, úgyhogy legalább 80%-os legyen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kémia zseni azt azért tegyük hozzá, de orvos szeretnék lenni és ezért mindent meg szeretnék tenni (ha kell egész nyáron reggeltől estig kémiát tanulok), de igazából senki nem hisz bennem :( és így nem tudom, hogy tényleg ha nyáron nekiülök akkor képes leszek-e megtanulni?
2012. máj. 30. 18:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

Mond meg őszintén! Képzeld el magad 20 év múlva, orvosként. És tegyük fel gyógyszereket kell mérned, akkor te azt szívesen csinálnád? És tegyük fel egész nap ezt csinálod. Miért akarsz valamiből emelt érettségit tenni, ha nem vagy jó benne? Azért mert orvosihoz kell? Nem veszed észre, hogy így más emberekkel baszol ki? És nem csak egyel!

Tegyük fel, hogy van valaki, aki veled egyidős odavan a kémiáért, biológiáért, és a kisujjából kiráz egy 90-es emeltet, de még sincs mondjuk olyan jó nyelvvizsgája mint neked. Elveszed a lehetőséget tőle, hogy egy kitűnő orvos legyen, közbe te pedig max átlagos lehetnél, aki egész nap háklis, mert számára fárasztó dolgokat csinál, ezért a betegekkel is szemetebb, de nem Dr House-os, mert nem is ért hozzá amit csinál, csak megtanulta.

Nem értem miért nem lehet mindenből, ami neked jól megy leérettségizni, utána dönteni, hogy mégis mire jók ezek?

2012. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

Ismertem én ilyet... a csaj azt hitte fel tud készülni kémia érettségire 2 év alatt, ha jár magántanárhoz, meg a könyveket megtanulja. 37%-os kémia közepet írt. Meg még egyet aki rájött hogy hiába akar orvos lenni, ha biológiából és kémiából nem tud egy ötös érettségit összehozni, így 11. után faktot váltott, és valószínűleg ő járt jobban.

Orvosi egyetemen pedig nem bekerülni a nehezebb, hanem elvégezni. És hogyha az első két évben az orvosi kémia nem megy, akkor nehéz lesz diplomázni...

De ha szerinted elszántság kérdése az egész, egy esélyt megér. Kémia érettségin a feladatokra javaslom Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából c. könyvét, illetve az elmélethez a szintén általa írt Feladatgyűjtemény a kétszintű érettségire és Kémia a kétszintű érettségire könyveket (Kemavill Bt). De fontos egy jó kémiatanár is, akihez havonta elmész hogy irányítsa a tanulmányaidat. Végül pedig korábbi kémiaérettségi feladatokon tesztelheted mennyit sikerült tanulnod a nyáron.

Szóbelire pedig le lehet tölteni a követelményrendszert, meg a gyakorlatokat, arra fel lehet készülni rendesen.


Szóval így látatlanban nem sok esélyt adok neked; egóból nem lehet 80%-ot írni, ha pedig a környezeted nem bízik benned, annak lehet hogy jó oka van. Bizonyíts nekik vagy adj nekik igazat...

2012. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Első: Igen, azért szeretnék emelt szintű kémia érettségit tenni, mert ez szükséges ahhoz, hogy orvos lehessek. Nem, nem szeretem a kémiát és nem vagyok túl jó benne, de megpróbálok mindent megtenni annak érdekében, hogy ez ne így legyen.

"Tegyük fel, hogy van valaki, aki veled egyidős odavan a kémiáért, biológiáért, és a kisujjából kiráz egy 90-es emeltet". Úgy gondolod, hogy ebből az emberből feltétlenül kitűnő orvos lesz, mert ő fel tudja írni a peptidkötést vagy éppen tudja a rézgálic képletét? Belőlem pedig azért lenne csak egy átlagos orvos, mert nem vagyok oda a kémiáért és nem rázok ki a kisujjamból egy emelt szintű érettségit? Érdekes meglátás....

Második: Köszönöm a tanácsot,meg fogom venni ezeket a könyveket és remélem a környezetemben lévő embereknek is sikerül majd bizonyítanom!

2012. jún. 2. 16:12
 4/21 anonim válasza:
95%
Én szörnyen rossz voltam kémiából, mert kicsit se érdekelt. Utolsó évben decemberben jöttem rá arra hogy orvos szeretnék lenni úgy, hogy a kémia tudásom teljesen a nullán volt. Bennem se hitt senki, de fél év alatt úgy felhúztam magamat belőle hogy az én érettségim lett legjobb a suliban. Elszántság kérdése az egész, ne hallgass olyanokra akik lehúznak. Az elején én se szerettem, de minél többet foglalkozol majd vele annál jobban megszereted és a végén már szívesen ülsz le elé. Szóval mindenképp vágj bele, de áldozz rá sok időt!
2012. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és gratulálok neked! Remélem én is elérem a célom és egyszer orvos lesz belőlem! Az biztos, hogy nyáron minden időm a kémiára fogom fordítani :)
2012. jún. 9. 13:12
 6/21 anonim válasza:
100%

Ne add fel! Ha úgy érzed hogy elhivatott vagy erre a munkára, és ezt szeretnéd csinálni, akkor sok tanulással be tudod pótolni a lemaradásodat. Állj komolyan a tanuláshoz és

akkor sikerülni fog.

2012. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, hogy haladsz?
2014. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Elsőéves orvostanhallgató vagyok :) még egy vizsgám van hátra: a kémia! Remélem, hogy sikerrel veszem majd az akadályt! Nagyon jól érzem magam az egyetemen, nagyon sokat kellett fizikát és kémiát tanulnom, amikért továbbra sem vagyok oda, de nem bánom, ha ez közelebb visz a célom eléréséhez! Második félévben pedig már lesznek érdekesebb tantárgyaink is, úgyhogy alig várom :)
2014. jan. 16. 09:16
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

(második voltam)

Gratulálok, így tovább :)

2014. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) remélem, hogy sikeresen veszem majd az akadályokat!
2014. jan. 19. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!