Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van esélyem a nyár alatt...

Van esélyem a nyár alatt felkészülni emelt szintű kémia érettségire, úgyhogy legalább 80%-os legyen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kémia zseni azt azért tegyük hozzá, de orvos szeretnék lenni és ezért mindent meg szeretnék tenni (ha kell egész nyáron reggeltől estig kémiát tanulok), de igazából senki nem hisz bennem :( és így nem tudom, hogy tényleg ha nyáron nekiülök akkor képes leszek-e megtanulni?
2012. máj. 30. 18:28
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Nem tudom olvassa-e meg valali ezt a posztot de ugyan ebben a cipoben jarok en is es nagyon jo latni hogy igenis van akinek sikerult. Az elso kommentelonek meg uzenem, ha olvassa ha nem, hogy sajnos megmutattad, mennyire nem ertesz hozza: orvosi egyetemre kotelezo az emelt biologia es az emelt kemia erettsegi, ami mar kozepes, azaz 3-as eredmenytol 50-50 plusz pontot ad, amivel meg is szerzed a maximalis 100 pluszpontot a felvetelinel. Igy teljesen lenyegtelen, kinek milyen a nyelvvizsgaja, mivel az pluszpontkent mar nem beszamithato. :) szaladj mashova frocsogni. A tobbieknek meg gratulalok, remelem nekem is sikerul! Mondjuk en allatorvosira megyek, de a lenyeg ugyan az! :) ;)
2015. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Na az nem semmi, gratulálok! :) én 10.-es vagyok és én is orvos szeretnék lenni, de nem túl sok a kémia tudásom jelenleg :/ nyáron szeretnék felkészülni a Villányi könyvekből, remélem sikerülni fog... :)
2015. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#11/12: Sok sikert kívánok neked! Kívánom, hogy érd el a célod és vegyenek fel állatorvosira! A véleményeddel egyébként teljesen egyetértek!

#12/12: Eszembe jutott, amikor én is 10. osztályos voltam és teljesen reménytelennek tűnt, hogy valóra váljon az álmom és bejussak orvosi egyetemre! Nekem sem ment a kémia, a számolásokról ne is beszéljünk! :) A Villányi könyvek jók, abból minden szükséges tudást meg lehet szerezni szerintem! Kívánok neked is sok sikert! Nagyon remélem, hogy sikerül elérni a célod!

Kitartás! :)

2015. ápr. 19. 16:51
 14/21 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Reménykedem, hogy olvassa ezt még valaki... hasonló cipőben járok, csak több időm van a felkészülésre, mint amennyi neked volt. Most így utólag, ha visszagondolsz a felkészülésre, mi az, ami segített?

Egészen pontosan milyen könyvekből érdemes készülni kémia emeltre és biosz emeltre? Olyan könyveket keresek konkrét címekkel, amiben jó eséllyel minden benne van.

Mentél magántanárhoz is?


Nagyon köszönöm, ha te vagy bárki, aki tud, válaszol!


Szívből gratulálok a sikeredhez! :) Csak így tovább!

2015. jún. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Hogy haladsz? Nem tudom olvasod-e még amit írok, de leírom a tapasztalataim.

Mindenképpen hasznos megoldani az eddigi érettségiket kezdve a középszinttel, aztán utána az emelt szintűeket is.

Én a Mozaik-os tankönyvekből tanultam kémiából és biológiából is. Mellette kémiából a Villányi könyvek szerintem nagyon jó kiegészítést nyújtanak, mind elméleti szinten, mind pedig a számolások gyakorlása szempontjából. Biológiából volt egy Biológiai feladatbank középiskolásoknak című könyvem (10.000 tesztfeladat), illetve volt egy kétszintű biológia szóbeli érettségire felkészítő könyvem. Kémiából jártam magántanárhoz.

Remélem tudtam kicsit segíteni. Sok sikert Neked és kitartást!

2016. jan. 9. 18:43
 16/21 anonim válasza:
81%

Kedves Kérdező,


én most szeretnék az álaltorvosira jelentkezni, azonban cask jövő májusban csinálnám meg a 2 emelt érettségit. Habár már 23 eves vagyok..szoval azért még párszor átgondolom, hogy megérné-e..

Azért elkérhetném a magántanárod nevét, számát, mert sajnos iylen kapcsoaltom nincsen.

Amugy Neked milyenek lettek az érettésgik?:) és persze gratulálok

2016. jan. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Jól számolom, hogy Te most végezted el az egyetemet?

2019. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Úristen! Hát ez a nem semmi! Hány pontod lett kérdező az érettségin? Én pont most vagyok ugyanebben a helyzetben, viszont én szeretem a kémiát, jó is voltam belőle anno, viszont 0ról kezdem mivel már semmire nem emlékszek. Allatorvosi a cél! Remélem sikerül! :(
2021. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Még egy kérdésem lenne, ha esetleg olvasod.

hogy jutottál be orvosira, ha még hátra volt a kémia? :o

2021. márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
19-esnek: az 1. félévben az orvosi egyetemen van alapozó kémia és orvosi kémia tantárgyunk, valószínűleg erre gondolt a kémia alatt.
2021. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!