Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Hogyan fogyhatnék le egészség...

"Hogyan fogyhatnék le egészségesen? "

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gyakori KÉRDÉSEK az oldal neve de én inkább most válaszolok részben mert elegem lett sokak tudatlanságából (elsősorban a válaszolókéból).

Tévhitek:


1. "Szőlőcukrot ehetsz nyugodtan." Nem, a szőlőcukor ugyan akkora szénhidrátmennyiség mint a sima cukor. Egyetlen különbség az összetételében ezáltal a felszívódási gyorsaságában van!

2. A hús. A hús az ember számára az egyik legjobb táplálékforrás nincs az a gyümölcs vagy zöldség ami hasonló mennyiségű fehérjét tartalmazna, tehát elengedhetetlen a fogyáshoz is.

3. Helyi zsírégetés. Valójában van is és nincs is. Nincs mert képtelenség hisz nem válogathatja meg az ember honnan akar fogyni zsírt mindenhonnan veszít. Van mert az átmozgatott testrészben megnő a vérellátás vagyis valamennyire (nagyon,nagyon kis mértékben) van helyi zsírégetés.

4. "A súlyzós edzés jobb mint az egyenletes intenzitású mert napokig égeted utána zsírt utána." Kamu! Minden az intenzitástól függ illetve a terheléstől. 30 perc futás (nem kocogás!) sokszor többet ér mint 30 szórakozás a súlyokkal ami valójában 20 perc edzés és 10 perc pihenő mert ugye ki bírja azt végigcsinálni. Az a legjobb ha van ez is és az is!

5. Fóliázás. Ennek megint nem túl sok értelme van. Tegyük fel befóliázod a derekad, mi történik? Jobban izzadsz... más? hát nem igen. Ha nem vagy boxoló akinek be kell férni a súlycsoportba ezért szeretne a méretkezés idejére 3 kg könnyebb lenni akkor semmi értelme nincs mert iszol fél liter vizet és ugyan ott vagy.

6. "Ne egyél gyümölcsöt." Pedig a gyümölcs és a zöldség nagyon fontos főleg ha szereted a hasad. Jó mert sokat lehet belőle enni de nem mindegy melyiket. (bővebben lentebb)


Tippek:


1. Gyümölcsök, zöldségek: ajánlom ezt az oldalt: kcal.hu

Azért én is mondjak valamit:

Amit szabad: barack, eper, görögdinnye, paprika, citrom, ananász, narancs, paradicsom, szilva

Amit feltétlen el kell kerülni: bab, banán, magvak, dió, mák, édes almák.

2. Edzés közbe hallgass zenét. Az ember sokkal jobban felpörög ha zenére edz mint ha csak csöndben "kínlódna".

3. Akkor jó az edzés ha izzadsz. Ha nem, akkor nem vagy elég hatékony a zsírégetéshez. Ha már csöpög rólad a víz ne állj mert akkor kezd a tested igazán felpörögni.

4. Ha este edzel: edzés utáni evés ne legyen. Én soha nem eszek edzés után és nincs is semmi bajom. Inkább iszok egyet.

5. Igyál inkább szénsavmentes ásványvizet. Sokkal jobb mint a víz legalábbis nekem. Jobban teli lesz tőle az ember.

6. Egyél barna kenyeret. A barna kenyér u.n. Low Gi-ú étel ami lassan szívódik fel ezáltal több ideig bírod az edzést.

(Egyenlőre ennyi jutott az eszembe. Ha van még valami még ideírom.)


2009. júl. 14. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

4-es,6-osba Tippbe és a 4-es tévhitbe belekötnék.


4, edzés után enni kell! Egy fehérje turmix kell az izmoknak.


6, a kenyér lehet hupilila, kék, zöld, sárga, ha nem teljes kiőrlésű akkor egy rakás sz*r. a Teljes kiőrlésűnek valóban alacsonyabb a GI-je, illetve kevésbé hajlamos zsírként lerakódni.


4, edzésnek nem jó a futás (legfőképp kezdőként) mert hamar felnyomja a pulzusod és ha kardió tartományban edzel akkor jóformán az izmokat fogod lebontani, mivel a glikogének kiürülése után nem a zsírt fogja a májad glikogénné átalakítani és eljuttatni az izmaidba.


értelem szerűen ha izmaidat bontod, kevesebb zsírt tudsz feldolgozni glikogénként az edzések során, a fogyás minősége romlik.

2009. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen a barna kenyerest hülyén fogalmaztam elnézést.

Az edzés utáni evés viszont szerintem helyén van. Nekem sikerült lefogynom úgy 27kg-ot, hogy nem ettem edzés után, majd mivel tömegeltem utána 7kg-t fel majd most újra 3-at le és már 2 éve nem vacsorázom. 92kg voltam amikor elkezdtem futni és most már csak nagyon kevés kell ahhoz, hogy elérjem a teljesen kockás hasat. Tömegelés közben sem vacsoráztam, tény, hogy gyorsabban fejlődtem volna de szerintem elég jól összeszedtem magam akkor. Most szálkásítok és nem vettem észre azt, hogy összementek volna az izmaim. Ha napközben megfelelően táplálkozol akkor ugyancsak el lehet hagyni a vacsorát tömegelés és szálkásításnál is de nem vitatkozni akarok hanem megvitatni :D. Lehet tévedek, de én ezt hiszem. A futás viszont megint függ az állóképességtől nekem szerencsére az volt.

Sok sikert mindenkinek a fogyáshoz! Ha van még valami akkor írjátok nyugodtan.

2009. júl. 14. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, légyszi írj privit :)
2009. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ügyes vagy hogy felvilágosítod a népet! ;):D
2009. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :D
2009. júl. 14. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is a kérdés? :)
2009. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem érdekelnének még ilyen okosságok, tudnál még írni nekem ilyeneket? Szeretnék fogyni, de nem igazán értek ehhez, ráadásul mindenhol mást írnak! Te már fogytál, nem is keveset, így saját tapasztalból tudsz írni. Mail: tregina90@gmail.com
2010. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

első válaszolónak üzenném hogy tényleg nem kell edzés után enni, előtte kell! hogy legyen energiád sportolni.


amúgy meg diót is kell enni mert rengeteg benne az ásványi anyag csak nem egy marékkal, hanem egy-két szemet.

a banánnal is ez a helyzet. egészséges és kell is belőle enni csak mondjuk nem egy egészet hanem egy felet.

2010. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!