Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki aki éppen most fogyokur...

Valaki aki éppen most fogyokurazik es van kedve beszamolni róla? Hogyan csinalja, sikeres e. stb?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 20:20
1 2
 1/14 ღCsajsziiღ válasza:
Nem túl sikeres..Minden héten nekiállok, de ha 2 nap után nem látok változást feladom..nagyon zavar.:(
2012. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
sajnos sokkal tobb ido kell a valtozashoz, de utana ha az eljon sokkal konnyeb folytatni, a eleje a nehez.:) en is igy voltam ezzel most ket honapja csinalom eredmeny -10 kg..:)
2012. máj. 30. 20:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Kalóriát és tápanyag összetételt számolok, mozgok. Ennek egy része séta. Ha valahova kb. egy órán belül oda tudok érni gyalog is, akkor úgy megyek. Heti 2-3-szor van ilyen alkalom, de akkor oda-vissza megteszem az utat. Ezen kívül még elég sok mindent csinálok, mikor mihez kapok kedvet.

Sokáig 90 kg körül ingadozott a súlyom, még tavaly nyáron is, azután októberben kezdtem el igazán változtatni a szokásaimon, és azóta szép lassan csökkennek is a kilók, most tartok 78-nál. Hihetetlen érzés. :)

2012. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

akkor egyforman vagyunk .nekem is 90 kg korul volt a sulyom, most 79 es mar most igy jobban erzem magam a celom az 65kg de ahoz meg kell egy kis ido :) sok sikert tovabra is

22L

2012. máj. 30. 23:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát, én csak 4 kg-ot akarok fogyni. A súlyom normális de a tükör nem ezt mutatja. Nem nagyon van miről lemondani, amiről meg tudom hogy le kéne nem megy, főleg most hogy jön a nyár (kicsit sok colat iszom és ilyenkor ha nem iszom nagyon lent van a vérnyomásom. Tudom hogy a kávé jobb lenne de azt meg nem bírom meginni). Úgy tűnt a múlt héten hogy végre elindult lefelé, de aztán ma mértem magam és ugyan annyi vagyok mit 3 hete:S Hát hátha azért összejön. A héten kezdtem tornázni (rendszeresebben, sajnos futni utálok, szerintem nagyon unalmas:S) és már egy pár hete számolom a kalóriákat. Kicsit kevesebbet eszem, próbálok nem sok cukros dolgot inni. Majd ha vége a vizsgaidőszaknak lehet kicsit drasztábbra fogom:)Sok sikert nektek :)
2012. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én szívesen leírom a tapasztalatomat. Igazából fogyókúrának nem nevezném, mert ez nem egy olyan dolog, hogy csinálod x ideig, aztán befejezheted. Ha visszatérek a régi kajálásomra, ugyanúgy visszajönnek a kilók, itt tényleg életmódot kell váltani, ahogy azt a hozzáértők mondják.

Szóval van a kajálós és az edzős része a dolognak. Heti 3X súlyzós edzést csinálok (kb 50-60 perc), heti 4X, 5X meg (ahogy épp összejön) aerobozok. Ez annyiból áll, hogy sétálva megyek haza a melóhelyről (kb 45 perc), folyamatos tempót diktálok és nem állok meg közben. Illetve egyszer muszáj mert van egy nagy kereszteződés, és szinte mindig pirosat kapok.

A legfontosabb pedig az étkezés része. Régebben én is ilyen koplalós marhaságokat toltam, nem ettem, stb, szóval minden hülyeséget kipróbáltam, természetesen hosszútávú eredmény nélkül. Azután áttértem a legegyszerűbb megoldásra. Elkezdtem normálisan kajálni, figyelni arra, hogy mit eszek. Nem kalóriaszámlálásra gondolok, azt a mai napig nem értem és nem is érdekel, hanem az alaptápanyagok (zsír, szénhidrát, fehérje) minőségére. Ha ez jó, tök felesleges kalóriát számolni. 1000 kalória normális tápanyagokból és 1000 kalória csokiból nem ugyanaz az 1000 kalória :) Napi 4-5X kajálok (az 5 az ideális, csak sajna a melóm nem olyan, hogy mindig el tudok szabadulni kajálni), kilőttem az összes egyszerű szénhidrátot (cukrok, bármi ami fehér lisztet tartalmaz), és zsírszegény, fehérjedús kajákat eszek (főként csirkemell, hal).

Nagy vonalakban ennyi. Az egészben az a legviccesebb, hogy sokszor akkor is ennem kell, amikor rohadtul nem vagyok éhes, mert ha normális tápanyagú ételeket eszel, folyamatosan töltve érzed magad. De kajálni meg kell, különben leáll a normális anyagcserém és elkezd raktározni a szervezetem. Nagy igazság, hogy ha éhségérzeted van, akkor ott lőttek a diétádnak. És ez tényleg így van, próbáltam, és persze utána is olvastam, szóval most már tudományosan is világos miért van így. Az egészben nincs egy csepp varázslat sem, nem is értem az emberek miért nem tudnak egy ennyire egyszerű dolgok követni, ahelyett, hogy mindenféle sztárdiétákat csinálnának, amelyek egyértelműen a pénzre mennek. Persze a választ tudom, azok szépen vannak csomagolva :) Szóval ennyi, ha érdekel az étkezés kicsit részletesebben leírom, mert igazából az a kulcsa mindennek, és egyáltalán nem scifi, sőt még olcsóbban is jövök ki, mint amikor össze vissza ettem mindenfélét.

Ja, kilókról még nem írtam. Mivel ugye normálisan étkezem és edzem, ezért elkezdett a testem szépen formálódni és izmosodni, szóval elég becsapós az, hogy 95 kg-ról lementem 87 kg-ra, mert ugye ugyanannyi térfogatú izom nehezebb, mint ugyanannyi zsír. Tehát ez a 8 kiló különbség a tükörben egész mást jelent, mint egy "fogyózónak" 8 kg :D

27/F

2012. máj. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én két hónapja változtattam az életmódomon, ami annyit tesz, hogy ugyanazokat eszem, mint előtte, de délután már nem eszek szénhidrátot. Délig-kettőig szinte bármit eszek, utána pedig már csak túrót, joghurtot, zöldséget, gyümölcsöt, sonkát. Az adagokat lecsökkentettem, számolom a kalóriákat,hogy 1500-ba beleférjek, mellette naponta biciklizek 30-40 km-t. Így lementem 60kg-ról 53kg-ra, még három kg-t szeretnék leadni.
2012. máj. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én januárban kezdtem "életmódot váltani" úgymond. Heti 5x edzés, ez 3x futás és 2 nap súlyzós edzés, plusz 1500-1700 kcal normális kajákból, az edzés intenzitásától függően.


72 kg-val indultam, most vagyok 57. :)

2012. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Én közel 4 hete fogyúkúrázom és sokan megkérdezik,hogy: Hejj, te fogytál? Látszik rajtad. :)

Ez óriási löketet ad és végre tudom,hogy jó úton haladok. Régebben mindig sportoltam, versenyszerűen úsztam és balettoztam is. De miután abbahagytam ezeket a tevékeységeket elkezdtek feljönni a kilók is. Évek óta küzdök magam ellen és most május elején ,,eldurrant'' az agyam. Az egyik barátnőmmel vásárolni voltam és egy üzletben levő tükörbe belenéztem.

,,Te jó ég, én így nézek ki?!?!?! ''

Már annyi fogyókúrát kipróbáltam, amik nem voltak sikeresek....így életmódot váltottam inkább.

Elhagytam a kenyeret és egyéb hasonlót, a cukrot és sajnos az édességről is lemondtam (néha 1-2 kocka étcsokoládé belefér- a vizsgaidőszakra fogva). Minden este tornázok a szobámba és heti 2-3x 45 percet eljárok futni :)

Nem a kedvenc sportágam a futás, de sokkal jobban érzem magam utána :)

Mivel távol vagyok az otthonomtól ezért anyukám nem ,,csábít el'' a finomabbnál finomabb sütijeivel. Ez könnyíti a helyzetem és jobban sikerül betartanom az étrendem.

Húsokat eleve nem igazán eszek, esetleg csak halat, több gyümölcsöt és zöldséget iktattam be az étrendembe és este 6 után már semmit sem eszek (ja és nem koplalok!!)

A mérleg mindig is az ellenségem volt, ezért most a közelébe sem megyek legalább 2 hónapig. Inkább azt csinálom,hogy minden héten hétfő reggel fényképet csinálok magamról és összehasonlítom őket,hogy mennyit változtam. Ez eddig csak pozitív hatást váltott ki belőlem és erőd ad arra,hogy tovább folytassam. :)

A kilókról még nem beszéltem... közel 10 kg feleslegről indultam. Nem tudom,hogy hol tartok ami a mínusz kilókat illeti, de jobban érzem magam a bőrömben és a nadrágomat is könnyebb begombolni :)

2012. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 hónapja kezdtem én is, váltottam egészséges táplálkozásra napi 1200 kalóriával. cukor, liszt, zsír teljesen kiiktatva, és csak egészséges ételek: zabkása, sovány hús, túró, tojás, hal, zöldség, barnarizs. nagyon szigorúan betartom, eddig egyszer sem csábultam el, pedig régebben az egész napom az evésről, pizzáról, csokiról, nasikról szólt. 2 hónap alatt csak ezzel a diétával lement 8 kiló, most vagyok így 65 kg, és most kezdek el edzeni heti 5x, mert formásodni szeretnék. az étrendet meg tartani akarom hosszútávon, lefogyás után is. (56 kg a cél)
2012. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!