Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik árt jobban? A cukor...

Melyik árt jobban? A cukor vagy a fehér liszt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem a cukor. elég sok olyan hatását olvastam a cukornak ami sokkal ártalmasabb mint a fehér liszt.
2012. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a cukor, mert ugyanolyan a hatása az izmoktra meg az erekre mint a sónak a vesére, csaka cukornál alig van gátló efekt az emberekben.


sóból készült csokiszeletet senki se enne meg jóízűen.

2012. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fehér lisztet sztem könnyebb kihagyni az ètkezésbôl mint a cukrot. Mostansàg ritka az olyan èlelmiszer amibe nincsen cukor. Nekem pl. nagyon alacsony a vércukor szintem és ha reggel nem iszok meg egy forrò cukros kàvèt/teát kèpes vagyok kibukni, ezèrt inkàbb a fehér lisztet hanyagolom.
2012. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Épp most olvasom a Cukor Blues c. könyvet. A cukor hatásaira hívja fel a figyelmet. Semmi tápértéke nincs, semmi vitamin, SEMMI.

Viszont ami lényeges: függőséget okozhat. El nem hiszed, de a saját bőrömön tapasztalom ezt: imádom az édes ízt! Tegnap elborzadtam: odáig jutottam, hogy egy egyszerű édes keksz, ami KÉSZTERMÉK tehát alapból sok cukor van benne (Jó reggelt keksz volt) nem volt elég édes. Érted. Amiben töménytelen hozzáadott cukor van. Nem volt elég édes, és mézet tettem még rá hogy kielégítsem az édességvágyam: de nem egy kis teáskanál mézet dehogy egy jó nagy evőkanállal... elborzadtam! Rájöttem függök az édes íztől... mézből is rengeteget használok/használtam, de ma édesítőzöm... az édesítőből 1 db 1 teáskanál cukornak felel meg, kb. 6-7-et használtam teába.


A cukor tényleg okozhat függőséget. Ezenkivül azt írta még a könyv, hogy elvon ásványi anyagokat a szervezettől. Kalciumot, a csontok törékenyek lesznek, ill B vitamin kell hozzá még hogy az emberi szervezet megeméssze a cukrot. mert ez olyasmi ami nem természetes. 4000 évvel ezelőtt használtak cukrot az emberek? Dehogy. Mégis éltek. és nem volt cukorbetegség... használtak persze mézet minimális mennyiségben. A nádcukor is egészséges, a növény egésze. A cukorrépa is tartalmaz vitamint! A baj a fehér cukor...

Kiskoromtól kezdve adtak nekem cukrot... kiskoromban is volt hogy egy nap óvodában megkérdezték mit ettem: mondom, túrórudit. - Mennyit? - 3-at. Visszakérdeztek: hogy tudtam 3-at megenni? Hát szerettem. Vasárnapjaim így néztek ki: minimum 2 szelet csoki nagyszülőknél (2 nagyszülői házba mentünk) és rengeteg süti! Persze anya is csinált mindig vasárnaponként sütit szóval itthon is volt.


Cukorbetegség (nagyapám cukros, ill. egyéb ismerősök), függőség (ez nálam van), a könyv még írja, a cukor legyengíti az immunrendszert. Elvonja a B vitamint, kalciumot. Fáradttá, nyűgössé tesz, ha nem kapsz cukrot és függsz tőle. Rák, skorbut, több betegség okozója, mert legyengíti a szervezetet. Nem véletlen, hogy sok rákos beteg nem eszik cukrot.


Szóval azt mondom, a cukor. Tehát ha választani kell, inkább egyél egy fehérlisztes pizzát bűnözésképp, mint egy csokit.

Persze, ha a csokit szereted azt, de mértékkel. Ne ess abba a hibába mint én, hogy ültem a szobámba, magamba tömtem 2 tábla csokit (TÁBLÁT, egyszerre!) egy bounyt, snickerst és még fánkot, sütit, és MÉG TÖBB ÉDESSÉG KELLETT! ezek sem voltak elegek... és nem viccelek. Bár ez az én hibám is. Hiszen én engedtem el magam ennyire... ha tudsz mértéket tartani, heti 1szer 1 szelet csoki simán belefér.

2012. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 pbalage válasza:
A fehér lisztet a szervezet ugyanúgy egyszerű cukrokká bontja le, úgyhogy ha az egyiket elhagyod és a másikat tovább fogyasztod, semmilyen hatást nem fogsz elérni... Pl.: egy szelet fehér kenyér belsejét kezd el rágni, forgasd a szádban 3-4 percig... édes ízt fogsz érezni, mert az étel lebontása, már a nyálnak köszönhetően megindul.
2014. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!