Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a cigi miatt van vagy...

Ez a cigi miatt van vagy teljesen természetes, ha?

Figyelt kérdés

Régen sportoltam, (fogyi előtt, és alatt is) teniszeztem, fallabdáztam, futottam, tornáztam, R. Réka videókra.

De abbahagytam. Nem keresek mentségeket tudom lusta voltam, bár kevés időm volt az én hibám akkor is. Elszokott a szervezetem a mozgástól, de ami inkább aggaszt az a cigi...


Január eleje óta cigizek. Nem rendszeresen, van hogy napokig egy se kell, de ha nagyon stresszelek, vagy itthon nagyon stresszes a helyzet, családi dolgok, vagy sulis volt hogy egy nap akár 5-6 db, aztán napokig egy se, volt hogy egy nap csak 1 max. 2 szál attól függ.

Szerintetek már ez a rendszertelen cigizés is ártott? Mert ma kezdtem a tornát (feljött pár kg és le akarom adni) hát alig bírtam fél órát folyton kifulladtam...


Ez azért van mert elszoktam a mozgástól, vagy

- a cigizéstől is?

El akarok kezdeni futni... ugye menni fog? Bírni fogom? El akarom hagyni a cigit, csak most lesznek az érettségi szóbelik, nagyon stresszelek... de futni is akarok! Menni fog?


2012. máj. 15. 09:37
 1/4 A kérdező kommentje:

Nem kérek ilyen kommenteket: "a cigizést azonnal hagyd abba"

tudom, hogy egészségtelen... és próbálom letenni, megteszek minden tőlem telhetőt.


Csak arra válaszoljatok kérlek, hogy miért fulladtam ki ennyire ma tornánál, szerepet játszik benne a cigi vagy szimplán elszoktam a mozgástól?

És szerintetek sikerülni fog a futás? (ma vagy holnap veszek fitness bérletet.) hány perc futással kezdjek? (egy éve simán futottam másfél órát persze közben gyalogoltam is)

2012. máj. 15. 09:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a cigi miatt. Én hat év cigizés után hagytam abba pont a futás miatt. Szerintem addig hagyd abba, amíg jobban rá nem szoksz.
2012. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, de mivel csak néhány hónapja bagózol, és nem is túl sokat, én arra tippelek, hogy inkább az elszokás miatt ment nehezebben a torna.


Ugyanígy a futástól is el lehet szokni. A régi edzésformád - nevezetesen a gyaloglás és a futás váltogatása - szimpatikus, szerintem ezt hozd vissza. Fokozatosan növeld a futás arányát a teljes edzésen belül. Az összesen másfél órás edzés nekem kicsit soknak tűnik, de ha bírod...


Rendben, nem mondom, hogy a cigit azzonnal hagyd abba, de a lehető leghamarabb. A stresszt nem így kell kezelni.

2012. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem régóta és keveset cigizel, szóval inkább csak elszoktál a mozgástól. Fokozatosan kezd el a futást, ha régen edzett voltál, előbb-utóbb újra eléred azt a szintet. Ugyanakkor, ha továbbra is cigizel, az nyilván arra fog hatni, hogy nehezebben növekedjen az állóképességed.

Sarkított példával: 1 szál cigi miatt plusz fél óra futás egyenlő a cigi nélküli futással.

És bár nem kéred a kioktatást - és távol álljon tőlem - , de ha eddig nem cigiztél, hagyd abba, mielőtt rászoksz. Én 20 év után szoktam le, uncsim havi szinten 30 000 !!!! forintot szív el. Havonta! Jó, ő szélsőséges, és neked (még) nem megy el sok cigi, de csak idő kérdése:(

2012. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!