Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás a nyáron? (lent részlet...

Fogyás a nyáron? (lent részletezem)

Figyelt kérdés

167 cm és 85kg.. nem valami jó arány.. sőt.

Nyáron szeretnék fogyni, de két dolog meggátol ebben:

- nem szeretem a zöldségeket

- nincs sportlehetőség a közelben. (falusi vagyok)

Tudom most jönnek a bunkó kommentek, de akkor is felteszem a kérdést. hátha van néhány normális ember is.Alapvetően tesiből sem vagyok rossz. rövid távon én vagyok a legjobb futó a lányok közül. A hosszab távok nem mennek, csapatsportokat imádom, talajtorna és ugrások se mennek. Előre is köszi, a jó tanácsot adóaknak, a bunkóknak meg nem kell nézni. (12/L) Ui: kortól nem kell megilyedni. :) Ugyan úgy adj tanácsot mint egy felnőtnek.



2012. máj. 7. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
falun nincs sportolási lehetőség ?? Talán nem lehet kocogni/futni az utcán?? Ez nekem új
2012. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondom nem bírom a hosszú távokat. Azt akartam ezzel kifejezni, hogy nincs konditerem, nincs csapatsport, csak foci, de csak fiúknak, nincs uszoda sem.
2012. máj. 7. 14:26
 3/16 anonim ***** válasza:

Eleinte én sem bírtam a hosszú távokat (csapatsportokat pedig nem szeretem), szépen fokozatosan szoktasd hozzá a szervezeted a futáshoz. Első pár napban meglátod, hogy mennyit bírsz. Én ez alapján kezdtem el futni, ma sem vagyok valami gyors,de már lefutom az 5 km-t.


[link]

2012. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Futni jó dolog, ha bírod a rövid távot, csak az állóképességeden kell javíts. Próbáld ki úgy hogy 2-300 métert futsz, aztán séta. Aztán megint futás, megint séta. És így menni fog. :)


Otthon is lehet tornázni, ha a talajtorna megy, akkor ezek is fognak. Millió videó van a neten, napi fél óra, 40 perc belefér szerintem minden nap. Vagy bringázz, az is nagyon jó zsírégető. Szobabrinyón esős időben is lehet, de ha jó az idő, és van igazi bringád akkor pattanj fel rá s irány a határ. Én is falun lakom, itt nincs konditerem, és ezzel a 3-mal plusz diétázással fogytam 13 kg-ot eddig. :)

2012. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mozogj minél többet, nyáron ráérsz, lehet minden nap. Fuss egy rövidtávon, majd sétálj, aztán újra futás, majd séta, stb. Vagy biciklizz, görkorizz, ezeket csak lehet?

Egyél napi 5-ször, reggelire teljes kiőrlésű kenyeret vagy zabpelyhet, tízóraira valami gyümölcsöt. Ebédet gondolom nem te csinálod, egyél belőle nyugodtan, csak mértékkel, és ne vidd túlzásba köretet, tésztát. Uzsonnára gyümölcs vagy joghurt, vacsira tojás (rántottának csak kevés olajjal vagy teflonban), vagy túró, valamilyen husi, joghurt. Persze a zöldség nagyon fontos lenne, sehogyan sem szereted? Pl. nyersen sárgarépát rágcsálni, vagy sima jégsaláta, az is oylan jó ropogós. A párolt zöldséget is sokféleképpen lehet fűszerezni, próbálj ki minél többet, hátha megszereted valamelyiket.

Inni csak vizet igyál, a nassolást hagyd el, de heti 1-2szer megengedhetsz magadnak egy kis szelet sütit, fagyit, vagy csokit. Sose éhezz, ha éhes vagy, egyél egy kis valamit (mondjuk egy almát, vagy egy joghurtot).

Ui.: Igenis számít a korod, egy rossz diétával nagy bajt csinálhatsz. Nem lenne rossz orvos véleményét is kikérni, de a szüleiddel mindenképp beszélj, egyedül nagyon nehéz.

2012. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Biciklizni nemrég kezdtem. első alkalom 18,58 km második 10,4 km volt. Növelni fogom a távot. Görkorizni is szeretek/per tudok...

A görkori vagy a bicaj ér annyit mint a futás? Meg azért sem szeretek, futni, mert látnak az emberek. Előitéletek pl. (a vékonyak azért futnak, mert jó kondiban akarnak lenni a hülye kövér meg fogyni akar. :S ) Talajtesi nem megy. már írtam. Répát úgy ahogy.. de csak is nyersen!!! Meg az uborkát is csak nyersen eszem meg. főzve egyiket sem. Salátákat is szeretem. Jó tanácsok! :D KÖSZÖNÖM!!!

2012. máj. 7. 15:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is falusi vagyok, 165cm/79,5kg, és lejárok futni a pályára. Még csak a kondimat növelem, ezért futás-séta váltogatást csinálok, és már egész jól bírom. Párszor látom, hogy megnéznek, de essen ki a szemük! :) Tornázz otthon, rengeteg edzés videót találni a neten, én mindig nézek valami mást, mert nem szeretem ugyanazt csinálni, ráadásul ehhez még ki sem kell mozdulnod. Először a kondidat kell helyrehozni, nem kell, hogy az elején mindent megbírj csinálni. Az a lényeg, hogy mozogj.

Az étkezésnél arra figyelj, hogy nagyon kevés cukros/zsíros dolgot egyél, a kevesebbet-többször elv alapján egyél. Én már -5,5kg-nál járok ezek alapján. Kitartást!

2012. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Helló! Ha megfogadod a tanácsom, örülők, ha nem legalább segíteni próbálok. :/ Figyelj, mint az ország nagy része én is faluban lakom "senki falván" Először a legfontosabb kérdés van benned elég kitartás? Vagy egy hét után feladod? Ha ezt eldöntötted akkor mondom hogy én mit teszek mit fogók csinálni. 1. szabály ne ess pánikba, mert rengetegen nem bírják az intenzív mozgás DE ezen lehet váltóztatni. Nem már küldték neked ezt a címet, de én azért még csatolom [link] lényegében ha megnyitod ezt a linket meg van a megoldás arra hogy, hogyan birkózhatsz meg a hosszú távval. Ebben az edzéstervben az a legjobb hogy, abszolút kezdőknek készült. Én is ezt csinálom de viszont én nem diétázom mert nem látom értelmét éheztetni magam vagy megszabni hogy mikor miből menyit mert ez nekem valamiért eleve felejtős ötletnek számít. Na most figyelj amúgy én 3. hetet kezdtem ma valamiéért nem kívánom úgy a kaját mint az előtt valami folytán gyümölcs, és zöldség evésre vetemedtem ha esetleg nem vagy annyira oda az ilyen Egészséges dolgokért akkor ajánlanám azt hogy mivel falun vagy és gondolom van kertetek benne gyümölcs fákkal, eperrel, málnával, vagy épp szederrel de ha nincs falun könnyül ilyenekhez hozzájutni egy tálba taksz egy kis gyümölcsöt meg tejet és robottal össze vereted esetleg minimális cukor de inkább méz és voálá turmix. Érted szóval vannak lehetőségek csak keresni kell amúgy netten szerintem találsz egy csomó olcsó finom és még egészséges receptet is amit anyuddal vagy akár egyedül is megtudsz csinálni mert megfogják érteni hogy fogyni akarsz mert sok betegség adódik túlsúlyból (nem egyel találkoztam közeli rokonságban) ezért is kezdtem el mozogni. Ó és írtad hogy nem szeretnének ha látnák mit csinálsz ezt megtudom érteni én is így vagyok ez nem baj idővel magabiztosabb leszel addig is van egy módszer mivel falu gondolom nálatok is van egy csomó föld út vagy erdő ahol nem látnak és nyugodtan mozoghatsz. Hígy nekem mióta mozgók jobb a közérzetem vidámabb vagyok és még fogytam is. Lényegében ennyi ha van kérdésed nyugotan írj privátba amúgy sportolási lehetőség kezdetnek neked böven megteszi a futás és a bringa de mivel tanköteles vagy 18 éves korodig mész középiskolába városba ahol a feltételek adottak én szeptemberben kezdek Pesten és ithol már megbeszéltem családdal hogy valamilyen küzdősportra vagy harcművészetre járhatók most ketöre szűkítettem vagy karate vagy baranta de mivel de szerintem neked jobban bejönne a zumba vagy akár valamelyik tánc egy jó tánc órán elég sokat mozogsz, :) KITARTÁS a kulcsszó
2012. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Amúgy bocs a helyesírásért csak siettem 15F
2012. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, a zumba nagyon jó :)

Se izomláz, bele se nagyon fáradsz és könnyű belejönni. Ezt tudod csinálni videókról is csak sokféle stílus van, nem biztos hogy be fog jönni az első videó, de ne add fel!

(ha kedvet kapnál hozzá :D)

2012. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!