Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni a...

Hogyan tudnék lefogyni a nyáron? (elég sokat) bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. 82 kiló vagyok 165 centivel, és ezt iszonyúan soknak találom. Legalább le szeretnék menni 60 kilóra, de nekem már a 70 is elég lenne kezdetnek. Igazából a karomon, a combomon meg a hátamon látszik iszonyatosan. Az is beletartozik a súlyomba, hogy nagyon vastagok a csontjaim. Viszont feleslegem is van, azt hiszem nem is kevés. Sok fogyasztószerről olvastam, például: Weight Loss, stb... Valamelyik hatásos, vagy az összes csak reklámfogás? Légyszi segítsetek nekem, mert már szörnyen érzem magam a bőrömben. Hamar elfáradok, folyton csúfolnak, piszkálnak. Mit tegyek?

2012. ápr. 20. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

2,5 hónapja diétázom+tornázom napi 40-60 percet.

Eddig 14 kg ment le.

Elszántság és kitartás, ennyi kell, nem több.

2012. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit tornázol? :)
2012. ápr. 20. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Rubint Réka napi 20 perc tornája.

Abból 3 blokkot naponta, és hidd el, van hatása, nem is kevés.

Úgyhogy felejtsd el a fogyasztószereket, tablettákat, mivel ez mind csak pénzkidobás.

Tudod, nekem, ha ingyen adnák, akkor sem kellene, mert többet árt, mint használ.

Ne mérgezd magad különböző szerekkel, csak egészségesen érdemes lefogyni.

Sok sikert hozzá. :)

2012. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igyekezni fogok. Meg gondoltam arra, hogy kevesebbet eszem. (nem úgy mint egyes emberek, hogy csak kekszet, meg ilyen hülyeségek...) hanem, hogy pl. reggelire gyümölcsöt, tejet, sajtot, ebédre rendesen, csak kevesebbet mint egyébként, vacsorára csak almát joghurtot/kefirt, 6-7 óra előtt. Ez így jónak tűnik, vagy máshogy kéne?
2012. ápr. 20. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit az étkezésről írtál nagyon nem jó.


Naponta 5x egyél kevesebbet, és igyál naponta 2-2,5 l vizet.

Reggelire szénhidrátot válassz pl. zabpehely gyümölcsökkel vagy fahéjjal, tk. kenyér sonkával, zöldségekkel.

Tízóraira elég csak valami könnyed kaja pl. gyümölcs, zöldség, pár db. korpás háztartási keksz (a detkinek van cukormentesben), egy maréknyi diákcsemege stb.

Ebédre mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan, az nagyon egészséges és előkészíti a gyomrot a főételnek, tehát emésztés szempontjából is nagyon jó. Főételnél válassz zöldköretet, salátát, főzeléket, rizst valamilyen feltéttel. A tésztát érdemes kerülni, legalábbis kevesebbet fogyasztani belőle!

Uzsonnára szintén csak könnyed dolgot egyél, pl. natúr joghurt, kefir, zöldség, gyümölcs stb.

Vacsorára a szénhidrátot és a gyümölcsöt érdemes kerülni. A szénhidrátot a fogyás érdekében, a gyümölcsöt pedig azért, mert megerjed a gyomorban, ami nem egészséges. Tehát fehérjét és zöldséget érdemes enni, pl. tojás, hús, túró, sonka stb.

A bolti üdítőket és rágcsálnivalókat felejtsd el, csak tönkre teszi a szervezetet. Egyedül az étcsoki az, amit a bolti rágcsálnivalók közül lehet fogyasztani, de csak mértékkel és néha. Minél magas kakaótartalmú étcsokit válassz, s néha egy kis süti is megengedett, de tudod, mértékkel!


Az egészséges életmód másik fő alkotó része a rendszeres, aktív testmozgás. Hetente 3-4-5x érdemes mozogni. Rubint Réka DVD-i valóban nagyon hatásosak. Ha másra vágysz, lehet biciklizni, úszni is. Ezek is nagyon jól formálják az alakot. Ha pedig már fogytál és szeretnél, elkezdhetsz kocogni is. Most még nem ajánlom, mert könnyen túlterhelheted az ízületeidet.


Ez nem fogyókúra vagy diéta, hanem egészséges életmód, ami hosszútávon is - akár egy életen át - tartható. Eredménye pedig nem csak a súlyodat illetően lesz, egészségi állapotod is jobb lesz és kiegyensúlyozottabbá válhatsz.

Sok sikert!

2012. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsotokat. Elég hülye vagyok ehhez, azért írtam hülyeséget, de igyekszem megjegyezni a tanácsokat. Egyenlőre az ebédet még nem tudom betartani, mivel iskolában eszem, amit ott adnak, de hétvégente/szünetekben megpróbálom. Mindennap sétálok a kutyával, és most vagyok a minden-zenére-ugráló-visitozós korszakban is, szóval a mozgás alapja megvan. Ha nem is elég, kezdetnek nem rossz szerintem, aztán majd meglátjuk.
2012. ápr. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!